Kantaron Yağının Faydaları ve Kullananlar

Kırmızı Kantaron Yağı Ne İşe Yarar ?

Çok eski çağlardan beri kullanılan kantaron yağı ne işe yarar?  Hemen hemen kırsalda her yerde bulunabilen sarı bir bitkiden üretilmektedir. Kantaronun bitkisi kadar kırmızı kantaron kökleri de oldukça şifalıdır. Bu bitkiden elde edilen yağ vücudunuzda birçok bölgesinde olumlu fizyolojik etkilere sebep olmaktadır. Isparta Süleyman Demirel Üniversitesi, Eczacılık Fakültesi Fito farmakoloji bölümünde yapılan araştırmalara göre kırmızı kantaron yağı;

 • Yüksek ateşi düşürüp, iştahı açarak kilo almak isteyenlere yardımcı olur.
 • Yine mide ağrılarına da iyi gelmektedir.
 • Halsizlik problemi yaşayanlar bu yağı kullandıklarında direnç kazanırlar.
 • Mide hastalıklarını iyileştirmekte, gastrit ve ülseri önlemektedir.
 • Adet dönemi, sancılarını dindirir ve şikayetleri azaltır.
 • Kasları gevşetir ve sinir hastalıklarına iyi gelir.
 • Öksürük üzerinde de etkilidir; öksürüğü azaltmaktadır.
 • İdrardaki enfeksiyonu iyileştirir ve karın ağrılarını dindirir.
 • Eğer sesiniz kısılırsa kaynatıp içerseniz boğazınızın yumuşadığını hissedersiniz.
 • Kantaron yağı alkol ve sigara bağımlılığını azaltmakta ve tiryakiliği ortadan kaldırmaktadır.
 • Yağ ile şakaklara masaj yapıldığında ağrının azladığını hissedersiniz.

 

 

Kantaron Yağı Kremi

Kırmızı kantaron bitkisinin yağından yapılan kremler de deri ile ilgili problemler kadar bazı akut ağrılara da iyi gelmekte; aynı zamanda hücre yenilenmesini hızlandırmaktadır. Özellikle vücudun herhangi bir bölgesinde yara olan kişiler ve yanık problemi olanlar da bu yağın etkisinden yararlanabilmektedir. Bu kremin damarları daraltan bir özelliğinin bulunması kanamalı yaralanmalarda kullanılmasına ve bu kanın dindirilmesi amacıyla kremden yararlanılmasına yol açmıştır. Yine bu krem sayesinde daha pürüzsüz, berrak ve güzel bir cilde sahip olabilirsiniz. Bebeklerde pişik oluşumunda kullanıldığında pişiklerin de kısa sürede iyileştiğini gözlemleyebilirsiniz. Bazı insanlar el ve ayaklarının ısınmamasından yakınırlar. İşte bu kremi düzenli bir şekilde kullandığınızda kan dolaşımının hızlanarak ellerinizin ve ayaklarınızın daha hızlı ısındığını görebilirsiniz.

 

 

Kantaron Yağı Nasıl Kullanılır

Kantaron yağını ağızdaki yaraların iyileşmesi için gargara yaparak kullanabileceğiniz gibi, bu yağdan yapılmış kremleri vücudunuzdaki problemleri bölgelere sürerek de etkisini artırabilirsiniz. Kantaron yağı cilde kullananların yorumları bu yönde kullanımın oldukça etkili olduğunu göstermektedir. Yine sarılık gibi bazı hastalıklarda da kantaronda yapılmış çaylar içilmekte, bu yağın eklendiği su ile duş alındığında kas ağrıları azalmaktadır. (Kantaron yağının kullanımı ile ilgili diğer yazımız.)

 

 

Kantaron Yağı Cilde Kullananların Yorumları

B.U. 48 yaş- ev hanımı : Arkadaşlarımdan kırmızı kantaron yağı cilde kullananların yorumları ile bana tavsiye edenlerin tavsiyesi ile düzenli kullandım. Bu yağı düzenli olarak kullandığımda komple bakım yaptığını ve cildimi bebek cildi gibi yumuşattığını gözlemledim.

G. B. 17 yaş- öğrenci: Bu yağ ile temizlenmiş cildime masaj yapıyorum. Kantaron yağı cilde kullananların yorumları ile uyumlu sonuçlar gözlemledim. Cildimdeki sivilce izlerinin azaldığını cildimin parlaklaştığını deneyimledim.

T.K.21 yaş-kasiyer: Kantaron yağı cilde kullananların yorumları üzerinden kendime bir kullanma modeli geliştirdim. Düzenli bir şekilde kantaron yağını yüzümün cildine ve göz kırışıklıklarına uyguluyorum. Şimdilik yeni kullanmaya başladığım için detaylı bir geri dönüş olmasa dahi halen faydası olacağına inancım var.

Kantaron Yağı Sivilcelere iyi gelir mi?

Kullananların Yorumları

F.B 38 yaş- serbest meslek: Isparta Senirkent bölgesinde yetişen kırmızı kantaron yağı sivilcelere iyi gelir mi? diye araştırırken karşıma cilt lekelerine kantaron yağı kadınlar kulübü konu başlığı çıktı. Ben bu başlık altında her mesajı okuyarak kırmızı kantaron yağı ile sivilcelere ve cilt lekelerine yönelik bir bakım kürü yaptım. Sonuçları mükemmel oldu 38 yaşımda evde değil artık elde kaldığımı düşünürken Senirkent’ten bir talibim çıktı. Şimdi evlilik hazırlıkları yapıyor ve kırmızı kantaron yağı ile cilt bakımıma özen gösteriyorum.

Kantaron yağını cilt bakımı ve yara iyileştirme için kullanabilirsiniz.
Kantaron yağı cilde kullananların yorumları ile ideal  cilt bakımı ve yara iyileştirme için kullanabilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !