Kaşlarımı Nasıl Almalıyım

Kadın olmanın inceliklerinden birisidir kaş alma. Çoğu kadın daha estetik duruğu, yüzü aydınlattığı ve yumuşattığı için kaş alma yoluna giderler. Kadınların bazıları kaş almak için profesyonel kişilere güveniyor olsa da evde kendiniz de bu uygulamayı yapmak zorunda kalabilirsiniz. Unutmayın doğru alınmış bir kaş sizi güzel ve çekici bir hâle getirirken kaşların düzgün alınmaması ise yüz yapınızı ve ifadenizi tamamen değiştirebilmektedir. Kaş alırken hangi püf noktalara dikkat etmeniz gerekiyor?

 

 

  • Doğru alınmış bir kaş en az bir hafta süre ile sizi idare edecektir. Bu yüzden bir hafta boyunca çıkan tüyleri alıyor ve elinizde cımbız dolaşıyorsanız bu işte bir terslik var demektir. Bu arada kaş almanın en doğru yöntemi elbette cımbızla yapılandır. Diğer metotlar kaş şeklinize zarara verebilmekte, istediğiniz oranda almanızı zorlaştırabilmektedir.
  • Genellikle kaşlarınızı banyo sonrasında alamaya özen gösterin. Çünkü böylece kaş kökleri yumuşayacak ve daha az acı duyacaksınız. Eğer buna vaktiniz yoksa ılık bir su ile kaşlarınızı nemlendirebilir veya bu su ile yüzünüzü yıkayabilirsiniz.
  • Kaş alacağınız ortamın aydınlık olması ince tüyleri görebilmeniz ve daha düzgün bir alım gerçekleştirmeniz için önemli. Bu yüzden pencereye yüzünüzü dönerek yeterli ışık geldikten sonra işleme başlamalısınız.
  • Kullanacağınız cımbızın kaliteli, kılı kırmayan ve güçlü bir alım özelliğine sahip olması gerekir.
  • Kaşlarınızı her teli teker teker alarak inceltmelisiniz. Birden fazla kıl almanız acıyı artırabileceği gibi şekil vermenizi de zorlaştırabilmektedir.
  • Kaş alımına dağınık bölgelerden başlayın. Zaten alınacak olan geniş alanların bitirilmesi kaş şeklini doğru tayin etmenize olanak verir. Böylece istediğiniz kalınlığı ve inceliği ayarlayabilirsiniz.
  • Kaşlardaki kıllar çekilirken doğal uzama yönüne dikkat edilmeli ve bu yönden alınmalıdır. Böylece daha sağlıklı bir şekilde uzayıp daha düzgün bir şekil verilebilir. Aksi halde kaş kökleri enfeksiyon bile kapabilmektedir.
  • En doğru kaş alımında kaş üzerinde doğal ve hafif bir kavis bırakılır. Bunun için göz bitiminde daha fazla kıl bırakılıp kavis oluşturacak şekilde kulak hizasına doğru incelterek gidin.
  • Kaş alımı bittikten sonra kaşlarınızı kaş tarağı ile yukarıya doğru olacak şekilde tarayarak kılların uzunluklarını ayarlamak için uçlarından düzgünce kesebilirsiniz. Böylece hepsi aynı hizada olacaktır.
Kaş alım yöntemleri konulu yazı
Kaş alım yöntemleri konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !