Doğal Cilt Bakımı
Kaz Ayakları ve Cilt Kırışıklıklarına Doğal Çözüm
Sosyal Medyada Paylaş

Kaz Ayakları ve Cilt Kırışıklıklarına Doğal Çözüm

Kaz ayakları ve cilt kırışıklıkları her yaşta kendini gösterebilen bir cilt sorunu iken yaşın ilerlemesi ile yoğunluğunu derinliğini artırmaktadır. Eğer erken müdahale ve bakım yapılmadığı taktirde cildimiz daha fazla cilt sorunu ile karşılaşmakta ve çoğunun önü alınamamaktadır. Doğal ürünler il yapılacak bakım yöntemlerinde ise sabır ve sadakatle devam edildiğinde ve sürekli bir program dahilinde uygulama yapıldığında ise cilt kırışıklarından arınmış ve temiz bir cilde sahip olabilirsiniz.

Cilt kırışıklıkları ve kaz ayaklarından temizlenmiş bir cilde sahip olmak için kullanabileceğiniz maske tarifleri aşağıdaki gibidir.

Elma maskesi;

  • Üç kaşık kaymak ve bir adet soyulmuş elmayı bir mikserin içinde iyice karıştırın. Daha sonra elde ettiğiniz bu karışımı yüzünüze sürün ve üzerini de pamuklu ince bir tülbent ile kapatın. Bir süre bekledikten sonra ( yaklaşık 15 dakika). Daha sonra maskeyi silin ve yüzünüzü ılık su ile yıkayın. Bu karışım sayesinde cildiniz nemlenir, yumuşar ve elastikiyet kazanır. Ayrıca elma cilinizin diri kalmasını da sağlar.

Elmanın içeriğindeki mineral ve sitler, cilt gözeneklerini açıcı ve cildin üst tabakasında bulunan ve alt tabaka ile bağlantısı kesilip ölme durumuna gelmiş hücreleri içib besin kaynağı olur. Ve bu doğrultuda kırışıklığa neden olan ölü hücrelerin sayısını azaltarak sağlıklı ve parlak bir cilt sahibi olmanıza imkan sağlar.

Ihlamur maskesi;

  • Bir miktar ıhlamurun çiçeklerini ve yapraklarını iyice ezin. Daha sonra buna süt ve salatalık suyu da ilave ederek krem kıvamına gelene kadar karıştırın. Gece uyumadan önce bu karışımı cildinize iyice sürün. Haftada iki kez bu maskeyi uyguladığınız takdirde cildinizdeki kırışıklıkların azaldığını göreceksiniz.

Pirinç unu maskesi;

  • Pirinç unu, acı badem yağı ve bir yumurtanın sarısını bir kabın içine koyun ve iyice karıştırın. Karıştırdıktan sonra üzerine biraz süt ilave edin ve krem kıvamına gelene kadar karıştırmaya devam edin. Banyodan yaklaşık bir saat önce cildinize masaj yaparak bu karışımı sürün.

Muz maskesi

  • Olgun bir muzu bir kaşık yardımıyla iyice ezin. Bunun üzerine 1- 2 çay kaşığı gülsuyu ilave edin. Karışımı yüzünüze sürün ve yaklaşık olarak 30 dakika bekleyin. Daha sonra da yıkayın.

Avakado maskesi

  • Avokadoyu püre haline getirin. Ve püre haline getirdiğiniz avokado dilimlerini bir kasenin içine koyun ve üzerine 5 damla badem yağı damlatın. Daha sonra krem kıvamına gelen bu karışımı kırışıklık olan bölgeye uygulayın. Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra soğuk suyla yıkayın.
Cilt kırışıklıklarına doğal öneriler konulu yazı
Cilt kırışıklıklarına doğal öneriler konulu yazı

Türkiye'nin

En Popüler Cilt Bakımı

Mobil Android Uygulamamızı Yükleyin

Yeni yazılarımızdan ilk siz haberdar olun!

Bir Yorum Bırak

Doğal Cilt Bakımı internet sitemizde doğal yağ, mineral ve benzeri malzemelerle (kozmetik ürün kullanmadan) sağlıklı bir cilde sahip olmanıza yardımcı olmak amacıyla yazılar paylaşıyoruz.

2018 © Cilt Bakımı ve Doğal Cilt Bakımı Her Hakkı Saklıdır. Sitemizde yayınlanan doğal cilt bakımı makaleleri kaynak gösterilmeden ve sitemize bağlantı verilmeden kullanılamaz. DogalCilt.com sitemizdeki bilgiler doktor tavsiyesi değildir: Bilgilendirme amacıyla kaleme alınan doğal cilt bakımı önerileridir ve bu önerilerin uygulanması kişiden kişiye farklı etkiler gösterebilir ve fayda sağlamayabilir. Doğal cilt bakımı önerilerinin uygulanması kişilerin kendi sorumluluğundadır ve önerilerin uygulanmasından kaynaklanabilecek sorunlardan DogalCilt.com sitemizin yazarları ve sahibi sorumluluk kabul etmez.

error: Kopyalamak mümkün değil !