Kaz Ayaklarına Doğal Çözüm

Yaşın ilerlemesine bağlı olarak çıkan kaz ayağı kırışıklıkları kadınların en büyük sorunlarından birisidir. Genellikle yaşlılık belirtileri ilk olarak gözlerden başlar. Gergin bir göz çevresi daha genç bir görünüm sağlarken, kırışıklıklar ise olduğunuzdan daha yaşlı durmanızın yanında yüzünüzün daha yorgun ve bitkin görünmesine neden olacaktır.

 

 

Kaz Ayakları İçin Yaş Maya Maskesi

Kullanan kişilerin oldukça beğendiği, toparlayıcı ve gerginleştirici bir etkiye sahip olan bu maske oldukça dikkatli kullanılmalıdır; çünkü göz çevremiz vücudumuzdaki en hassas bölgelerden birisidir.Buradaki derinin oldukça ince olmasından dolayı genellikle ilk kırışan ve yaşlanma belirtilerinin ilk kez görülmeye başladığı bölge olarak da bilinir.

 

Maske için malzemeler:

 • 1 çay kaşığı yaş maya (marketlerde küp küp şeklinde satılan mayaları kullanabilirsiniz.)
 • 1 çay kaşığı süt
 • 1 çay kaşığı bal

 

Hazırlanışı ve uygulanışı:

Malzemeler iyice karıştırılıp macun kıvamına geldikten sonra bekletilmeden göz çevresine tatbik edilmelidir; çünkü bekleyen maya kabarmaya başlar ve bu şekilde yüze sürülemez. Karışım gözaltına, göz kapağına, kaz ayağı bölgesine yavaşça ve masaj yaparak yedirildikten sonra 20 dakika bekletilir. Bu süreçte sırt üstü yatarak gözlerinizi kapamanız maskenin akmasını engelleyecektir. 20 dakikalık sürenin ardından yüz ılık bir suyla yıkanmalı, durulama işlemi sırasında sert hareketlerden kaçınılıp göz çevresi ovuşturulmamalıdır.

Göz çevrenizi yıkadıktan sonra henüz tam kurumamışken doğal zeytinyağını bir miktar pamuğa dökerek yine nazik bir şekilde masaj yaparak bölgenin nemlenmesini sağlayın. Zeytinyağı tarihin eski dönemlerinden beri kadınların kullandığı güzellik ürünlerinin başında gelir. Burada sözünü ettiğimiz katkı maddeleri bulunmayan doğal ve hakiki zeytinyağıdır. Bu maske haftada üç kez uygulanabilir. Zamanla göz çevrenizin gerildiğini ve kırışıklıklarınızın açıldığını fark edeceksiniz.

Yaş maya sadece göz altı ve kaz ayağı kırışıklıkları için değil, genel olarak tüm yüze uygulanan ve kırışıklıklara iyi gelen doğal bir üründür. Bu nedenle hazırladığınız malzemeyi sadece kaz ayaklarınıza değil dilerseniz yüzünüzdeki problemli bölgelere de uygulayabilirsiniz. Bal ise mucizevi bir besin olarak bilinir ve birçok hastalığa şifa olduğu söylenmektedir.

NOT: Maske hazırlanıp sürülürken oldukça yavaş hareket edilmeli, gözün tahriş olmasını engellemek için bastırmadan nazik bir şekilde sürülüp, o şekilde göz çevresine yedirilmelidir.

kaz ayağı sorununa karşı bilgilendirme yazısı

Kaz ayağı sorununa karşı bilgilendirme yazısı.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
 • Site Yorum

14 adet yorum var.

 1. Yeliz dedi ki:

  Bu maske gündüz mü uygulanıyor?

 2. Eslem dedi ki:

  Mayanin tuylendirme özelliği yok mu

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Eslem Hanım,
   Besleyici içeriği olan hemen hemen her madde yüzde tüylenmeye sebep olabilir. Herkeste aynı etkiye sahip olmasa da maya tüylenmeye sebep olabiliyor.

 3. Rukiye dedi ki:

  Bu maskeyi her gün mü yapıyoruz ? Bir de hamile için bir sakıncası var mı ? Şimdiden teşekkür ederim

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Rukiye Hanım,
   Hamilelik döneminde daha genç görünmek en son düşünmeniz gereken konulardan bir tanesi olmalıdır. Maskeler içerisinde cildinizin alerjisi olan bir madde olabilir ve bu yüzden rahatsızlık yaşayabilirsiniz. Hamilelik döneminde maske uygulamalarından uzak durmayı tercih etmelisiniz.

 4. Elfida dedi ki:

  Merhaba bu maskeyi her gün kullanmak gerekiyor mu ?

 5. Meyra dedi ki:

  Merhaba. Maya kuruyunca çatlıyo bunun bi yan etkisi var mı yoksa bekleme süresince yüzümüzde nemli bir bezle mi beklemeliyiz?

 6. Hazan dedi ki:

  Merhaba o maskeyi ben kullanıyorum cilt genelinde o zeytinyağı yerine c vitamini kapsülü kullanıyorum kaz ayağına iyi geldiğini duydum doğru mu yapıyorum

  • doğal dedi ki:

   Merhaba Hazan Hanım,
   C vitamini cildin daha genç görünmesine katkı sağlayabilir. Zeytinyağı ise A vitamini açısından zengindir ve cildin yenilenmesine yardımcı olur.

 7. zeynep9999 dedi ki:

  bu tarif yağlı ciltler içinde geçerli mi

 • Bir Yorum Bırak
 • ÇOK OKUNAN
 • YENİ
 • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !