Kenevir Yağının Güzelliğe Faydaları

Kenevir Yağı Faydaları

Kenevir yağı veya kenevir tohumu yağı, kenevir bitkisi tohumlarının işlenmesiyle elde edilen bir yağdır. Muhtemelen uyuşturucu özelliğiyle daha çok bilinen bu bitkinin içerisinde barındırdığı birçok önemli yağ asidi insan vücuduna oldukça faydalıdır. Çoğu insan fındığımsı ve toprağımsı lezzeti nedeniyle bu ürünü mutfakta kullansa da kenevir yağı muhteşem bir güzellik ürünüdür. Kenevir yağının güzelliğe faydalarını aşağıda inceleyeceğiz.

 

 

Kenevir Yağı Kırışıklıklara Karşı Etkisi

Yüksek oranda E vitamini içeriği nedeniyle kenevir yağı mükemmel bir güzellik ürünüdür. Sert kırışıklık kremi yerine, çok az miktarda kenevir yağını gözünüzün altına ve göz kapaklarınıza sürün. Kenevir yağı enfeksiyonlardan koruyucu özelliklerinin E vitamini içeriğiyle birleşmesi sonucu cildinizi genç, sağlıklı ve daha az kırışıklı hale getirecektir.

 

 

Kenevir yağı faydalarından Doğal Cilt Nemlendiricisi

Kenevir yağı içerisinde bulunan yağ veya lipid olarak adlandırılan maddeler cildinizde bulunanlarla benzer özellikler taşır. Bu kenevir yağını, cildinizi koruması ve nemlendirmesi için mükemmel bir araç haline getirir. Bu cildin elastikliğini arttırır ve kuru, yorgun aynı zamanda susuz kalmış cildinizi canlandırır.

 

 

Kenevir Yağı Sivilcelere Karşı

Diyetinizde kenevir tohumu yağı kullanmak aknelerden kurtulmak için oldukça iyi bir yoldur. Kenevir tohumu yağı içerisinde bulunan omega-3 yağ asitleri vücuttaki enfeksiyonların azaltılmasına yardımcı olur. Bu cildinizde oluşan kırmızı lekelerin oluşmasını engelleyerek ileride oluşabilecek kırışıklıklara karşı korur. Kenevir yağı aynı zamanda yüzünüze sürülerek de uygulanabilir. Avcunuzun içine birkaç damla kenevir yağı alın ve gece yatmadan önce yüzünüzün her yerine güzelce cildinize yedirerek sürün.

 

 

Kenevir Yağının Saçlara Faydası

Kenevir tohumu yağı içerisinde bulunan omega-3, saçlarınızın daha parlak, güçlü olmasını sağlayarak saçların yapısını geliştirir. Bu yağlar saç köklerinizin sağlığı açısından da oldukça önemlidir. Eczanelerden veya mağazalardan E vitamini kapsülleri almak yerine, duştan birkaç dakika önce saçlarınızın diplerine kenevir yağı sürün ve o şekilde duşa girin. Yaklaşık olarak 1 yemek kaşığı kadar kenevir yağı bütün saçınız için yeterli olacaktır. Bütün saçlarınızın yağ ile temas etmesi fakat yağ ile kaplanmaması gerekmektedir. Saçlarınızda kenevir yağı kullanmak saçlarınızı ipeksi ve güçlü yapacaktır. Hatta daha hızlı uzamalarına bile yardımcı olacaktır.

 

 

Kenevir Yağı kullanarak Hafif Kokulu Parfüm

Kenevir yağının kokusu, sizin zehirli, kimyasal yapılı parfümlerinize kıyasla kat kat daha iyidir. Fındığımsı ve toprağımsı kokusu ile duş veya banyo sonrasında son derece yenileyici bir etkisi vardır. Nabız noktalarına az miktarda sürmeniz yeterli olacaktır. Kenevir yağının kokusunun, sıtma ağacı ve biberiyede de olduğu gibi ayrıca sakinleştirici bir etkisi vardır.

 

 

Kenevir Yağı Oldukça İyi Bir Makyaj Çıkarıcıdır.

Kenevir yağı aynı zamanda hiçbir kalıntı bırakmaksızın makyajınızı en iyi şekilde çıkartır. Bütün yüzünüzü kaplayacak miktarda yağı elinize alın ve birkaç dakika boyunca yüzünüze masaj yaparak uygulayın. Yüz temizlemek için kullanabileceğiniz bir bez ile yüzünüzü hafifçe silin. Ayrıca yüzünüze sürebileceğiniz bir beze yağı uygulayarak direk olarak yüzünüzü silebilirsiniz.

Kenevir tohumundan elde edilen kenevir yağı ile cilt kırışıklıkları, cilt kuruluğu ve sivilce gibi şikayetlerinize son verebilirsiniz.
Kenevir tohumundan elde edilen kenevir yağı ile cilt kırışıklıkları, cilt kuruluğu ve sivilce gibi şikayetlerinize son verebilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !