Kepeğe Karşı Doğal Öneriler

Saç problemlerinin başında sayılabilecek kepek problemi bayanlara nazaran erkekler için daha büyük sorun teşkil etmektedir. Erkeklerin saçlarının genelde daha kısa olmasından dolayı kepek daha aşikar olarak gözükmektedir. Erkekleri koyu renk giymekten imtina ettiren ve özel günlerde kıyafet seçeneğini sınırlayan bu problem iş dünyasında olanlar için çekilmez bir durum haline gelmektedir. Ceket ve gömleklerin omuz bölgesi ve yakaları kepekler ile ağarmaktadır.

Kepek sorunu sadece kıyafetlerin sınırlanması gibi sorun teşkil etmez. Hatta bu durum kepeğin en basit olumsuzluğudur. Kepeklenmenin saç derisinin kavlaması ve kaşınması hatta yara olması gibi sonuçları da vardır.

Saçların kepeklenmesinin nedenleri arasında mantar, bakteri, herhangi bir hastalığın ya da kullanılan ilacın yan etkisi sıralanabilmektedir. Atmosfer ile doğrudan temas eden cildimiz ve saç diplerimizin harika savunma mekanizmasının ve sürekli kendini yenilemesine rağmen dış etkenlerce tahrip olmakta ve bu tahrip olmanın saç bölgesindeki tezahürlerinden birisi de kepeklenme ve devamında saç dökülmesi olmaktadır.

Kepeklenme ve saç dökülmesine iyi gelebilecek çok çeşitli tedavi imkanları mevcuttur. Fakat kozmetik ve medikal ilaçların yan etki potansiyellerinin olması, pahalı olması ve doğal olmamaları gibi geçerli 3 nedenden dolayı ev ortamında kolayca hazırlanabilecek tedavi yöntemleri ile saçlarınıza ve saç deriniz yada cildinize mükemmel bakım kürleri hazırlayabilirsiniz.

Bu bakım kürlerinden bazıları şu şekildedir;
Zeytinyağı; uzun yıllardır saç ve cilt bakımında kullanılan bu yağ genel saç ve cilt bakımı için çok etkili ve birkaç defa tekrarlandığında mükemmel sonuç alınabilecek bir bitkisel üründür. Antioksidan özelliği ile yumurta sarısı, süt, bal gibi doğal ürünler ile karıştırıldığında mükemmel sonuçlar verir.

Argan yağı; saç ve cilt için bilinen en etkili bitkisel ve doğal bakım kürüdür. Başlı başına eşsiz bir antioksidan özellik gösteren bu yağ kepeklenmenin yanı sıra saç dökülmeleri ve saç kırılmaları saçların güçlendirilmesi gibi muhteşem etki gücüne sahiptir. Çok kıt kaynakla üretilen argan yağı biraz pahalı olmasına karşın kalp ve damar sağlığına dahi etkili bir tedavi ürünüdür.

Sarımsak; mantar ve mikrobik nedenlerden ötürü saçların dökülmesi ve kepeklenme gibi problemlere karşı eşsiz şifa kaynağı olan sarımsak vücut içinde doğal antibiyotik olarak bilinmektedir.

Saç kepeklenmesi ve doğal öneriler konulu yazı
Saç kepeklenmesi ve doğal öneriler konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !