Kepeklenme Sorununuz Ve Doğal Tedavisi

Kepek en can sıkıcı saç problemlerinden biridir çünkü çoğu saç probleminizin sadece siz farkındayken kepek herkesin gözü önündedir. Ne kadar dikkat ederseniz edin insanların kepeklerinizi görmesini engelleyemezsiniz çünkü bir bakmışsınız saçlarınızda olması yetmiyormuş gibi bir de omuzlarınıza dökülüvermişler. Koyu renk kıyafetler azabınız olur hep açık renk giyinirsiniz.

Saçlarınızı ne kadar temizlerseniz temizleyin önünü alamazsınız bu problemin çünkü kepek kirlenmekten kaynaklı bir sorun değildir  bir cilt problemidir. Kepek problemi ileri bir aşamadaysa kaşıntı da yapabilir. Kepeklenmenin birçok sebebi olabilir. Bunu öğrenmek için öncelikle doktora görünmelisiniz.  Kepek bulaşıcı değildir. Sık şampuan değiştirmek, her gün yıkamak ya da  az yıkamak kepeğe yol açabilir. Kullandığınız şampuanlar da bu soruna neden olabilir. İşe size uygun olan şampuanı seçmekle başlamalısınız. Çok sık şampuan değiştirmek, saçınızı iyice durulamamak, kullandığınız kremler, jöle, köpük tarzı ürünler de kepek sebebi olabilir. Deneme yanılma yoluyla sorunun ne olduğunu bulup önleminizi alabilirsiniz. Kepeklerinizle baş etmeniz için size bazı doğal karışımlar önereceğiz.

  • Malzemeler:

1- İki yemek kaşığı zeytinyağı

2- Bir yemek kaşığı ozon yağı

3- Bir yemek kaşığı yoğurt

4- Bir adet e vitamini

5- Bir kaç damla gül suyu

6- Bir çay kaşığı deniz tuzu

Uygulanışı:

Bütün malzemeleri verilen ölçülerde karıştırın. Saç diplerinize masaj yaparak yedirin. Kalan kısmı da uçlarına sürün ve başınızı streç film ile sarın iki saat kadar böyle kalabilirsiniz. Ardından saçınızı mümkünse doktor tavsiyeli olan kepeğe uygun bir şampuanla yıkayın.

  • Malzemeler:

1- bir yemek kaşığı karbonat

2-bir fincan su

3- biberiye yağı

Hazırlanışı:

Boş bir şişede ılık su ile karbonatı iyice karıştırın. Biberiye yağını da ilave edin saçlarınızı bu karışımla yıkayabilirsiniz. Karbonatın gücü ile saç derinizdeki ölü deriden kurtulacaksınız.  Ayrıca çıkmakta olan ancak çıkamayan saçlarınızın çıkmasına yardımcı olacaktır.

  • Malzemeler:

1- kil ve su

Uygulanışı:

Kil ve suyu  karıştırın hafif macun kıvamında olsun saçınızı bu karışımla yıkayın. Hatta şampuan  dahi kullanmayın. Kilin saça faydası artık herkes tarafından bilinen bir gerçek, aslında ninelerimizin zamanında şampuan mı saç kremi mi vardı onlar saçlarının güzelliğini kile borçludurlar. Kille aynı zamanda vücudunuza maske yapabilirsiniz cildinizin sıkılaştığını, gözeneklerinizin açılıp temizlendiğini  göreceksiniz.

Saçlarda kepeklenme sorunu ve tedavisi
Saçlarda kepeklenme sorunu ve tedavisi
error: Kopyalamak mümkün değil !