Keratin Yüklemesi Evde Nasıl Yapılır? İşte Püf Noktaları

Malum Keratin saçın ana yapısıdır. Saça yapılan bazı işlemler saçın yapısını bozar. Saçlarımız zamanla dolaşmaya başlar ve incelir. Sağlığını kaybeder. Biliyorum bu durum çok can sıkıcı olmaya başladı. Şimdi size etkili ve zararsız bir önerimiz var. Yapanlar, yaptıranlar çok memnun. Ve gerçekten işe yarıyor.

Keratin yüklemesi yaptıranlar daha dolgun ve parlak saçlara kavuşuyor. Kuaförlerde 300 tl ye kadar uygulanan bu bakımı evde kendiniz yapabilirsiniz. Keratin takviyesi ile saçlarınızı şımartın. Genelde kuaförlerde yapıldığı bilinen keratin bakımını evde de güvenle uygulayabilirsiniz. Bunun için yapmanız gereken adımları sırayla takip ederseniz hiçbir sorun yaşamayacaksınız.

 

 

Evde keratin yüklemesi yaparken dikkat edilmesi gerekenler

 • Alacağınız keratinin tamamen doğal olmasına dikkat edin
 • Etkisini tam olarak görmek için 6 ay boyunca devam etmek gerekiyor. Biraz sabır göstermek lazım.
 • Keratinin etkisi 2 aya yakın sürer. Fakat daha iyi sonuç almak için 2 ayda bir 2-3 kere daha tekrarlamak gerekir.
 • Ve en güzel etkinin ve en saf olanının keratin serumları olduğunu unutmayın
 • Eğer saçlarınız kopmak üzereyse ve her geçen gün daha çok dökülüyorsa size tavsiyemiz en etkili bakım olan Brezilya keratinidir.

 

 

Kendi bakımınızı kendiniz yapın

 • Saçlarınızı gözenek açan uygun bir şampuan ile 2-3 kez yıkayın ve tüm kirlerden arındırın. Burada şampuanın keratin içerikli olması bakımın daha etkili olmasını sağlar. Bu sebeple keratin içerikli bir şampuan öneriyoruz. Şampuan alırken nelere dikkat edeceğinizi öğrenmek istiyorsanız bu yazımız size yol gösterecektir.
 • Saçlarınızı nemli kalacak şekilde saç kurutma makinesi ile veya bir havlu yardımı ile ıslaklığını alın.
 • Saçı tutam tutam ayırın ve keratini saç diplerine değdirmeden saçlarınıza yedirin. Hiç boşluk kalmayacak şekilde uyguladığınıza emin olun.
 • 30-40 dk bekleyerek saçlarınız kuruması için bekleyin. Ve bu sürede saçlarınızı toplamayın, salık olacak şekilde bekleyin.
 • Beklerken daha çabuk kurumasını sağlamak için saçlarınıza herhangi bir ısıl işlem uygulamayın. Saçlarınız bu sürede doğal olarak kuruması önemlidir.
 • Ardından saçınızı  ılık su ile durulayabilirsiniz.
 • Havlu ile iyice kurutmayı unutmayın.

Not:Keratin yüklemesi her saçta farklı bir etki gösterir. Bu saç tipine göre değişir.

Dikkat: Yükleme yaptığınız keratinin  tamamen saf ve orijinal bir serum olduğuna inanıyorsanız bu işlemi ayda 2 kez yapmanız yeterli olacaktır.

 

 

Keratin bakımı saçı düzleştirir mi?

Keratin’nin diğer bir özelliği de saçları düzleştirmektir. Kıvırcık ve dalgalı saça sahip olanlar kalıcı olarak saçlarını föne gereksinim duymadan keratin bakımı ile düzleştirebilirler. Saçın yapısına göre değişmekle beraber Keratin bakımı yapılan saç 5 ay gibi bir süre kalıcı olarak düzleşir.

Evde keratin yüklemesi yaparken dikkat etmeniz gerekenler ve keratin saç bakımı ile ilgili bilgilendirme yazısı.
error: Kopyalamak mümkün değil !