Kilo Vermek İstiyorsanız Asla Tüketmemeniz Gereken 10 Gıda – 9-10

9- ALKOLLÜ İÇECEKLER

Eğer kaybetmeniz gereken çok fazla kiloya sahipseniz, içkiyi tamamen bırakmalısınız.

Alköllü içecekler hiçbir besleyiciliği olmayan boş kalorilerden oluşan ürünlerdir. Ve bu boş kaloriler bir de karbonhidratla, yağlarda proteinlerle karıştırıldığında, sizin yağ yakım sürecinizi uzatır ve yağ edinimizin artmasına neden olur.

Ayrıca, alkol kortizol hormonunun üretimini arttırır ve bu da kas oluşumunu durdurur ve yağın kaslarınızda kalmasını sağlar. Kas eksikliği de direk metabolizmanızı etkiler ve daha kolay kilo almaya başlarsınız.

Critical Reviews in Clinical Laboratory Sciences dergisinin 2005 yılında yayınladığı bir araştırmaya göre, alkol alımı pozitif enerji dengesinin gelişimini engeller ve bu nedenle kilo alımı başlar. Kilo verebilmek için alkolden uzak durun. Amacınıza ulaştığınızda, kilo vermenin etkilerini izleyin ve bu kilo vermenin yararlarını artık kilo verme gereksinimi duymadan farkedip tadını çıkarın.

 

 

10- KUTU İÇECEKLER

Meyve suları kilo verme döneminizde popüler olan içeceklerdir. Bunun nedeni çok besleyici olmaları bizi enerjik tutmaları ve ferahlatmalarıdır.

Ama, aşırı içmeye başladığınız takdirde bu sağlığınız için o kadar da yararlı olmuyor. Meyve sularının içersindeki besleyici lifler, yapım aşamasında yok olup fruktoz maddesindeki saf şekere dönüşüyorlar.

Physiological Reviews dergisinin 2010 yılında yaptığı bir araştırmaya göre yüksek fruktoz alımı ile kilo alımının aynı olduğunu bulguladılar.

En kötüsü ise marketlerden aldığınız kutu içecekler. İçerdikleri ürünler nedeniyle sadece şeker ve bazı tadı meyveye benzeyen kimyasallarla karıştırılmış su içiyor olabilirsiniz.

Kilo kontrolünüz için, tüm meyveler en iyi tercihiniz olmalıdır. Tüm meyveler şeker içerirler fakat bu şeker hücre duvarlarına yapışır ve bu şekerler de kan akışınıza karışarak hızını dengeleyip sağlığınız için bir problem teşkil etmez.

 

Bu yazının diğer bölümleri:

– Kilo Vermek İstiyorsanız Asla Tüketmemeniz Gereken 10 Gıda – 1-2

Kilo Vermek İstiyorsanız Asla Tüketmemeniz Gereken 10 Gıda – 3-5

– Kilo Vermek İstiyorsanız Asla Tüketmemeniz Gereken 10 Gıda – 6-8

Kilo vermenizi engelleyen ve sağlığınızı kaybetmenize neden olan gıdalar
Kilo vermenizi engelleyen ve sağlığınızı kaybetmenize neden olan gıdalar
error: Kopyalamak mümkün değil !