Kısa Saç kestirmenin faydaları

Saçı kısa kestirmenin vücuda faydaları

Saçları kısa kestirmenin faydaları hem saç köklerine, hem de bedenin bütününde enerji tasarrufuna neden olacağı için, yıllar boyunca karmaşık, yıpranmış ve uçları kırılmış uzun saçlarla uğraştıktan sonra saçlarımı küt kestirmek hayatımda verdiğim en doğru kararlardan biriydi. Kısa saçın neden en iyisi olduğuyla ilgili çok uzun bir liste oluşturdum bile, ama her gün, kısa saçlarımı sevmek adına yeni bir sebep daha keşfediyorum. Artık saçlarımın daha sağlıklı olduğunu hissediyorum ve daha çabuk kuruyor. Kısa saçların gündelik kullanım kolaylığı, her kıyafete rahatça uyum sağlayabilmesi, öğrenci iseniz öğrenciliğe, iş kadını iseniz işinize uygun bir tarzı  her zaman vardır. Uzun saçı bağlarsan bir türlü bağlamazsan bir türlü, at kuyruğu olmazsa savruk, dalgalı olmazsa sade bulup sabah sabah canınızı sıkacak bütün meraklı iş ve okul arkadaşlarınızı şimdi kısa saç kestirmenin faydaları yanında yaz mevsiminde hızla yaygınlaşan kısa saç kestirme modasına uyarak hemen etrafınızdakileri  şaşırtmanızı öneriyorum.

Kısa saç kestirmenin faydaları tecrübe edilip özgürlüğün bir kez tadı alındıktan sonra saç kestirmenin faydaları olmasa bile sürekli saçları kısa kestirme konforunu yaşamak ister herkes. Düşünsenize, kafanızda ekstra ağırlık yapan o ölü hücrelerin tamamından kurtuluyorsunuz. Daha da iyisi saç detoksu gibi bir şey kısa saç kestirmenin faydaları, saçlarım kuvvetlensin diyerek tüketmek istemediğiniz şeyleri yemek ve içmek zorunda  bırakmıyor sizi kısa saçlar. Kısa saç cefakar ve vefakar ciddi bir toplantıda sizi utandırmayacağı gibi bakımı konusunda biraz gönülsüz davranıp ilgiyi azaltsanız bile duşunuzu alıp çıktığınızda size ışıl ışıl gülümseyecektir. Doğal olarak, güzel bir saç kesiminden sonra, kendinizi rahatlamış, bakımlı ve değerli hissediyorsunuz. Kendini şımartan bir kısa saç kesiminin nasıl görkemli bir şey olduğunu bilen tüm kızlar için kısa kesilmiş saçın neden en ‘cool’ olduğunu açıklayan bir liste çıkardım:

Saçlarımı kısa kestiriyorum ve bonusları kapıyorum.

Kısa Saç kestirmenin faydaları

1. Kısa Saç Daha Az Bakım İster

Gerçekten de, saçınızı kestirdiğinizde, kırık uçlar katsayınız da yarıya düşecektir. Kısa kestirmek , açık ara, bir tembel kızın daha sağlıklı saçlara doğru en önemli rehberidir.

 

 

2. Saçınız Kısayken Çok Daha Çabuk Kurur

Saçı kısa kestirmenin faydaları arasında saçınızın kuruması için artık bir buçuk saat beklediğiniz günlere  veda edebilirsiniz. Saç kestirmenin faydaları kadın  okuyucularımızın çok iyi bildiği gibi uzun saçın saatler içinde ağır ağır kuruması ile sinüzit, baş ağrısı ve bazen rüzgarlı havalarda yüz felcine dahi yol açabilen bir büyük problemin ortadan kalkması ve kısa saç kestirmenin hemen akabinde önemli bir kazançtır.

 

3. En Canlı At Kuyruğuna Sahip Olursunuz

Eğer saçınızın kısalığı arkadan toplamaya izin veriyorsa, küçük bir geyik yavrusunun kuyruğu gibi tatlı ve canlı bir at kuyruğuna sahip olacaksınız demektir.

 

 

4. Kolayca şekillendirmek işten bile değil

Saçınıza ne yapıyor olursanız olun, en kolay kısa saçla bunu gerçekleştirirsiniz.

 

 

5. Kısa Saç Hep Modadır

Her zaman modanın göbeğinde olursunuz, kısa saç asla demode olmaz.

 

 

6. Yataktan Kalktığınızda Bile Güzel Görünür

8 saat yastığa bastırılan kısa saçlar en kötü punkçı görüntüsü kazanacaktır, saçı kısa kestirmenin faydaları içinden bu bile büyük kazançtır.

 

 

7. Ensenizdeki Serinlik Kadar Güzel

Saçı kısa kestirmenin faydaları arasında en önemli fayda şu denklemde saklıdır. Kısa saç = Özgürlük

 

 

 

8. Diğer Herkes Sıcaktan Ölürken Siz Rahat Edersiniz

Saç kestirmenin faydaları bir kadın olarak yaz aylarında omuzlarınızı da kaplayan o saç perdesinden kurtararak saç kestirmenin vücuda faydaları arasında sayılabilecek vücut ısınızın 2-3 derece aşağıya çekilmesine  ve böylelikle yaz aylarında hipertermik gezmemenize yardımcı olur.

Saçlarınızı kısa kestirerek elde edeceğiniz 8 fayda.
Saçları kısa kestirmenin faydaları önce Özgürlük ve sonra elde edeceğiniz 8 ardışık fayda.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !