Koronavirüs cildi etkiler mi?

Korona virüs Cilt Etkileri nelerdir?

Koronavirüs şimdi daha fazla ülkeye yayıldı. Ve yakın gelecekte aşamalı olarak ortadan kalkacak gibi görünmüyor. Koronavirüs cildi etkiler mi? Panik yapmanın zamanı olmasa da birçoğumuz kendimizi ve başkalarını enfeksiyondan korumak için önlemler alıyoruz. Kendinizi korumak için aşağıdaki yöntemlerden birini de takip ediyor olmanız muhtemel olduğundan, cildinizi korumak için size bazı ipuçları vermek için buradayız.

Koronavirüs Cildi Etkiler mi?

Öncelikle şimdiye kadar anlaşıldığı kadarıyla Koronavirüs cildinizi etkilemiyor. Aslında bir grip türüdür, bu yüzden kızarıklık olmaz. Virüs hakkında daha fazla bilgiyi buradan edinebilirsiniz.

  • Ellerinizi sık sık yıkayın

İlk tavsiyesimiz ellerinizi sık sık yıkamanızdır. Bu, virüsün yayılmasını önlemek için sağlam bir tavsiyedir. Ancak, genellikle hassas olan ellerinize dikkat edin. El yıkama genellikle kuru cilt ve dermatite neden olabilir. Yıkandıktan sonra nemlendirici kullanılarak giderilebilir; Sizin için kuru cilt tedavisi için bazı ipuçlarını da açıkladık.

  • Alkollü hijyen malzemeleri (kolonya) kullanın

Ellerinizi yıkarken mutlaka bir çeşit sabun kullanın. Genellikle bu, cildinize çok fazla baskı yapmayan bir sabundur. Ancak böyle bir virüs salgını sırasında el dezenfektanı kullanmamız teşvik ediliyor. El alkolü çok daha güçlü olma eğilimindedir ve genellikle alkol içerebilir. Alkol ve dezenfektanlar bakterileri öldürmek için kullanılır ancak cildimizin nemini olumsuz yönde etkileyebilir. Alkolün tüketildiğinde nasıl kuru cilde neden olabileceğini zaten belirledik , bu yüzden doğrudan cilde uygulandığında etkisini hayal edin.

Bu sonraki tavsiyenin koronavirüsten korunmada uygulanması gerekmese de akılda tutmakta fayda var. Çocuklarda, bir el alkolünün aşırı kullanımı, bakterilere direnme yeteneklerini de azaltabilir. Vücudunuzun bağışıklığını oluşturmak için bakterilerle yüzleşmesi gerekir. Sürtünme alkolü kullanımı çok sık ise, vücuda enfeksiyonla savaşmak için gerekli antikorları oluşturma fırsatı verilmeyecektir.

Genel olarak, halka açık yerlerde bir banyoyu ziyaret ettikten veya yüzeylere dokunduktan sonra el dezenfektanı kullanmanızı öneririz; en iyi yol bu. El dezenfektanı enfeksiyonla savaşmak için değerli bir araçtır, sadece cildinizi kuruluk, egzama ve dermatitten korumak için bir nemlendirici getirmeyi unutmayın

  • Koruyucu maske takmak

Koronavirüs cildi etkiler mi? Tartışmalı bir manzara, ancak bazıları artık halka açık bir maske takmayı tercih ediyor. Jüri hala bu maskelerin gerçekte ne kadar koruyucu olduğunu tartışıyor, ancak bir tane takarsanız, cildinizi korumak için bazı ipuçları burada.

İlk olarak, cilde sıkı bir maske takmak kuruluğa ve kırmızı izlere neden olabilir. Bu biraz soğuktayken veya kayak yaparken ağzınızda bir boyun ısıtıcısı bulundurmaya benzer. Kendi nefesiniz biraz zarar verebilir ve cilde ihtiyaç duyduğu havayı vermesini engelleyebilir. Bu sadece kuruluk değil, lekelerden şüphelenebileceğiniz için de risk oluşturur. Kuruluk yağlı cilde neden olabilir . Aynı şekilde yüze yakın bir maske , bu durumdan muzdarip kişilerde kontakt dermatite neden olabilir . Dikkatli olun ve mümkünse nemlendirmeye çalışın.

Bu aşamada, yüksek risk bölgesinde değilseniz maskelerin gereksiz olduğu genel olarak kabul edilmektedir. Maske düşünürken halk sağlığı kurallarına uymanızı ve maske takarsanız cildinizi nemlendirmeyi unutmayın

Özetle, böyle bir dönemde şimdi alabileceğimiz önlemler teyakkuz halinde. Ellerinizi yıkayın ve halka açık alanlara dokunduysanız ağzınıza, burnunuza ve gözlerinize dokunmamaya çalışın. Ellerimizi daha sık yıkayacağımız için ellerimizi daha sık nemlendirmeyi de unutmayın. Alternatif olarak el dezenfektanı kullanabilirsiniz, ancak bunlar doğrudan cilde uygulanan ve kuruluğa neden olan alkol içerir, bu nedenle hazırlıklı olun! Genelde görmediğiniz noktalar, kırmızı lekeler veya kızarıklıklar fark ederseniz, bugün AI arama motorunu deneyebilir veya dermatologlarımızdan biriyle konuşabilirsiniz .

error: Kopyalamak mümkün değil !