Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?

Kulak Memesinde Sivilce Neden Çıkar?

Kulak memesinde sivilce hem kadınların hem de erkeklerin ortak problemlerinden bir tanesi olarak bilinmektedir. Aynı zamanda sivilcelerin yalnızca yüzde çıkmadığı da uzmanlar tarafından sıklıkla söylenmeye devam etmektedir. Durum böyle olunca kulak memesinde sivilce gibi şişlik tarzında başlıklarda kullanıcılar tarafından sık sık araştırmaya devam etmektedir. Kulağınızda oluşan sivilcelerin ortaya çıkması, birçok nedenden kaynaklanıyor olabilir. Kulakta çıkan sivilceler, çok sık karşınıza çıkmasa da zaman zaman kişilerin canının yanmasına ve bu nedenle sorun yaşamasına sebep olabiliyor. Çünkü kulakta çıkan sivilceler, genel olarak diğer bölgelere göre daha fazla acı çekilmesine neden olabiliyor. Bunun nedeni ise; kulak memesinin hassas bir bölgeye olmasından kaynaklanmaktadır. Siz de kulak memesinde sivilce problemleri ile karşılaşıyorsanız, mutlaka doğal yöntemlerle bu sorunu çözmeye çalışmanız gerekecektir.

Kulak Memesinde Sivilce Nasıl Geçer?

Kulakta sivilce ekşi sözlük üzerinden sıklıkla araştırılan konulardan bir tanesidir. Bu nedenle kulakta çıkan sivilcelerin de sıklıkla toplumda görülen ve herkesin karşısına çıkan bu soruna internet üzerinden çözüm aramaya çıktığını görüyoruz. Kulakta çıkan sivilcelerin başlıca nedenlerinden bir tanesi de kulak deldirme sonrası görülen aseptik şartlara uyulmayan ortamlarda mikrop kapılması ile oluşabilmektedir. Eğer cildiniz hassas ve kulağınızı deldirdiyseniz, sivilcelerin bu ortamda ortaya çıkması çok normaldir. Ancak, bu durum canınızın yanmasına sebebiyet verdiği için; muhakkak antibiyotikli krem sürmeniz gerekecektir. Bazı zamanlarda kulağınızın enfeksiyon kaptığında habercisi olarak bilinen sivilceler, kulak deldirme sonrasında daha fazla şişkinliğin yaşanmasına da neden olacaktır. Eğer kulağımızdaki sivilce ve deldirme sonrası oluşan şişlikler geçmiyorsa, cildiyeye danışmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Uzmanlar, sivilcelerinizin geçmesi için; gerekli kremi size verecek ve bu sayede acınızın en kısa süre içerisinde ortadan kalkmasına yardımcı olacaklardır.

Kulak memesinde sivilce oluşma Nedenleri

Kulak altında sivilce ve kulak memesinde oluşan sivilce gibi başlıklar birçok kişi tarafından sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. Bu tarz sorunlarla karşılaştıysanız, direkt olarak sivilcelerinizin kulak deldirmenizin sonrasında ortaya çıktığını düşünmenize gerek yoktur. Bu durum kulağınıza kum kaçması gibi durumlarda da sıklıkla karşımıza çıkabilir. Aynı zamanda hormonal bozukluklar ve yediğiniz yiyecekler de kulak memenizde sivilcelerin ortaya çıkmasına neden olabilir. Sivilceler her bölgede çıktığı için; direkt olarak telaşlanmanıza gerek yoktur. Korkmanız gereken durumlar, yalnızca sivilcelerinizin geçmediği zamanlar için geçerlidir.

Kulak Memesinde Sivilce Doğal Yollarla Geçer mi?

Kulak memesi arkasında sivilce konuyu merak eden on binlerce kişi tarafından ekşi sözlük üzerinden de birçok kişinin tartışma konusu olmaya devam etmektedir. Kulağınızda ya da kulak arkanızda sivilce çıktıysa, bu sorunu doğal yöntemlerle çözüme kavuşturmanız sizin için daha doğru olacaktır. Kulağınızın içinde çıkan sivilceye b maddeleri sürmemeniz gerekse de kulak memenize elma sirkesi ya da zerdeçal ve bal karışımı uygulamanızda herhangi bir sakınca yoktur. Bu karışımları uyguladığınız takdirde, kulak memenin de ortaya çıkan sivilceler de kısa süre içerisinde geçecektir. Aynı zamanda hassas bölgelerden bir tanesi olan kulak memesi bölgesinde sivilce oluştuğunda, sıkmamanızda da fayda vardır.

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

Bir adet yorum var.

  1. Memiş Has dedi ki:

    Kulak memesinde sivilce çıkan tek benim sanıyordum halbuki aynı sorunu yaşayan binlerce insanın olduğunu ve benim gibi hepsinin dertleri için çare aradığını bu yazı vasıtası ile anlamış oldum. Çözüme yönelik bazı öneriler de olsa iyi olacak yoksa kulak memesi sivilceleri gittikçe artacak gibi duruyor.

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !