Bakımsız Saçların Umudu: Mayonezli Saç Maskesi

Mayonezli Saç Maskesi

Mayonezli Saç Maskesi kavram olarak yeni ve pratik bir saç maskesi geliyor. Besleyici ve onarıcı özellikleriyle öne çıkan mayonez maskesi çok popüler. Eğer sizin de saçınız çok kuru, nemsiz ve yıpranmış ise bu mayonezli saç maskesini kesinlikle öneriyoruz. Peki neden hemen denemiyorsunuz?

Mayonez saça sürülür mü diye sorarsanız eğer, cevabımız evet hem öyle güzel oluyor ki sonuca hayretle bakıyoruz. Sizde kuru ve cansız saçlarınıza çare arıyorsanız. Bu saç maskesi imdadınıza yetişiyor. Hadi hemen tarifimizi verelim.

 

 

Mayonezin saça faydaları nelerdir?

 • Önce biraz mayonezin faydalarından bahsetmek istiyorum. Biliyorsun ki mayonezin içinde yumurta sarısı var. İşte bu yumurta sarısı mayonezli saç maskesi içinde saçı güçlendiren ana unsur. Ve saç maskesi etkisi ile saçlarınız daha hacimli ve dolgun bir görünüme kavuşturuyor.
 • Mayonez maskesi saçı nemlendiriyor. Nemsiz ve kuru bir saça sahipseniz mayonezli saç maskesi sizin için vazgeçilmez olacaktır.
 • Mayonezli saç maskesi saçı olumsuz şartlara karşı koruyor. Özellikle kimyasal işlemler sonucu hasar gören saçlar için ideal bir bakım kaynağı diyebiliriz.
 • Saçın pH ‘sını dengede tutuyor.
 • Mayonezli saç maskesi  sadece kırılmış ve yıpranmış saçlar için değil, bu yıpranmayı önlemek içinde kullanabileceğiniz harika bir kaynaktır.

 

 

 

Mayonezli saç maskesi tarifi

Gerekli Malzemeler

 • 4 yemek kaşığı mayonez
 • 1 orta boy yumurta*
 • 2 çorba kaşığı zeytinyağı*
 • Duş bonesi
 • Derin bir kap
 • Fırça

Not: Saçınız çok kuru ise zeytinyağı ve yumurta muhakkak karışıma ilave edin. Fakat çok kuru olmayan saçlar için sadece reçetede yer alan mayonezli saç maskesi  kullanımı yeterli olacaktır.

 

Yıpranmış saçlara mayonez maskesi ile can suyu !

Saça mayonez maskesi kullanımı

Öncelikle her maskede olduğu gibi bu maskeyi de kullanmadan önce muhakkak saçınızın temiz olduğundan emin olmak gerekiyor. En güzeli maskeyi uygulamadan önce saçınızı güzelce yıkayın. Ve havlu ile ıslaklığını alın. Bundan sonra mayonez bakımına başlayabilirsiniz.

Tüm malzemeler karıştırılıp saçın dibinden ucuna kadar bir fırça yardımı ile sürün. 15-20  dakika kadar saçınızda bekletin. Sonrasında bol şampuan ile durulayın.

Not: Bu bakımı aylık periyotlar ile güvenle uygulayabilirsiniz. Tabi ki etkili bir sonuç için düzenli kullanım şart. Bu yüzden tek seferlik değil her ay tekrarlamalısınız.

Unutmadan: Bakımdan sonra belki tam olarak saçınızdan mayonez gitmemiş gibi bir hisse kapılabilirsiniz. Fakat telaş yapmayın, gayet normal bir durum. Ertesi gün saçınızı tekrar yıkadığınızda bu yağlı ve yapışkan histen tamamen kurtulacaksınız.

 

 

Mayonez maskesi saçı uzatır mı?

Bu soru çok fazla soruluyor. Cevabımız evet. Çünkü mayonezin içerisinde bulunan yumurta ve yağ sayesinde saça düzenli uygulanan mayonezli saç maskesi saçlarınıza ve saç köklerinize protein takviyesi yaparak enerji yüklüyor. Bu ise saçı uyararak hızlı bir şekilde uzamasını, köklerinin güçlenmesini sağlıyor. O zaman heyecanlanmayın farklı bir saçı uzatıcı  mayonez maskesi tarifi daha  verelim. Ne dersiniz?

 

 

Saçı uzatan mayonez maskesi tarifi

Malzemeler

 • 1 orta boy yumurta*
 • 2 yemek kaşığı yoğurt*
 • 2 yemek kaşığı mayonez*
 • Derin bir kap
 • Ve mikser

Not: Saçlarınız uzun ve gür ise mayonez saç maskesi tarifindeki malzemelerin miktarını arttırın

Saça mayonez maskesi hazırlama pratik tarif !

Tüm malzemelerimizi derin bir kaba koyup mikser ile 2-3 dk karıştıralım. İyice karışan malzemelerimiz saça sürülmek için hazır. Şimdi eliniz ile veya bir fırça yardımı ile mayonezli saç maskesi saç köklerinden ucuna kadar friksiyon ile ve saç diplerinize masaj yaparak sürün. Ve yaklaşık mayonezli saç maskesi 20-25 dk hem saçlarınızın üstünde, hem saç diplerinizde yeterince nüfuz ederek optimum etkiyi oluşturacak kadar bekleyin. Sonrasında saçınızı şampuanla iyice yıkayıp durulayabilirsiniz.

 

Mayonezli saç maskesi kullananlar ve yorumları

 

Seher B. (44 yaş-hemşire): Mayonezli saç maskesi kullananlar arasına 2020 pandemi sürecinde katıldım evde otururken mayonez saç maskesi kadınlar kulübü başlığında rastladım. Düzenli olarak mayonezli saç maskesi kullanmaya başladım saçlarımın gürleşip parlaklık kazandığını görünce arkadaşlarıma önerdim. Şimdi çok sık olmamakla birlikte yıprandığını hissettiğim zamanlarda saçlarıma uyguluyorum ve memnunum.

Emel C. (27 yaş-özel sektör): Mayonez saç maskesi duymuştum ilk defa geçen hafta kullandım iyice arındıramazsam kafam bitlenir mi? diye korkuyorum.

Gamze Ş. (19yaş-öğrenci): Okulda ucuz yollu saç maskesi işini araştırırken okul kantininden bir tane mayonez satın alıp denemeye karar verdim. Küçük paket mayonezi bu iş için ideal boy olarak görüyorum saç içinde mayonezli saç maskesi bir müddet etkisi için kalmasını ve friksiyon ile bol ılık su ile yıkanmayı öneriyorum. Saçlarınızı mayonez maskesini yıkayıp duruladıktan sonra vücudunuzda bir kez daha yıkayın sonra yağ hissi vücudunuzdan kolay gitmiyor.

Hamza D. (45 yaş- kasiyer): Çalıştığım markete gelen bir plasiyer abla saçlarımın döküldüğünü görünce bana mayonezli saç maskesi önerdi şimdi kullanıyorum sonuçları ayrıca paylaşacağım.

Sevginaz B. (24 yaş-müəllim): Orta məktəbdən bəri mayonez saç maskası istifadə edirdim, evdə oturanda televizorda mayonez saç maskasına rast gəldim. Mütəmadi olaraq mayonez saç maskasından istifadə etməyə başladım və saçlarımın daha qalın və parlaq olduğunu gördükdə bacım üçün tövsiyə etdim. İndi tez -tez saçlarımın zədələndiyini görəndə saçlarıma tətbiq edirəm.

Gözde S. (21 yaş-şagird): Məktəbdə ucuz saç maskası işini araşdırarkən məktəb yeməkxanasından bir mayonez alıb sınamaq qərarına gəldim. Bir paket mayonez bu iş üçün ideal ölçü görürəm. Mayonezli saç maskası bir müddət saçda qalmasını və sürtünmə ilə bol bol su ilə yuyulmasını məsləhət görürəm.

Hayriye M. (35 yaş- ev hanımı): Saça mayonez maskesi olur mu? diyen ben bir sefer kullandıktan sonra elde ettiğim başarı ve parlaklık ile mayonezli saç maskesi müptelası oldum. Evde mayonez bitecek gibi olsa koşup marketten 2 paket mayonez alıyorum bu arada hazır mayonezler arasında mayonez saç maskesi yapımına en uygun olanı BİM marketin ucuz yollu mayonezidir. Pahalı hellmann veya heinz marka mayonez maskesi yapımı için fazlaca lüks bir tercih olur. Etkisi de test edilip onaylanmış olan BİM marketin hesaplı mayonezi dört dörtlük saç maskesi için uygundur.

 

Işıl ışıl güçlü ve sağlıklı saçlarınızın tadını lezzetli, pardon etkili mayonez maskesi ile çıkarın …

Mayonezli Saç Maskesi
Saçlarınızı güçlendirmek ve uzatmak için evde uygulayabileceğiniz mayonezli saç maskesi tarifi.
error: Kopyalamak mümkün değil !