Kuru Ciltler İçin Doğal Nemlendirici

Doğal Kuru cilt bakımı nemlendirici maske

Nemlendiriciler günlük zor koşullar altında tüm cilt tipleri için kurtarıcı nitelik taşırlar. Cilt kendi nem ihtiyacını doğal olarak karşılar. Bu durum yağlı ve normal ciltler için mükemmel işleyen bir mekanizma iken kuru cilt tipleri için ise deri altı bezlerinin yaptığı salgının yetersizliğinden ötürü hassas bir cilt tipi oluşur. Yeterince nem ihtiva etmeyen bir cilt elastikiyetini zamanla kaybeder ve kırılgan bir yapıya bürünür. Bu da kırışıklık başta olmak üzere çatlaklar ve ilerleyen boyutlarda enfeksiyonlar görülebilir. Ayrıca günlük haller altında çarpma sürtünme ve çizilme gibi durumlara karşıda diğerlerine nazaran oluşan yara boyutları çok daha yüksektir.

Kuru ciltler için doğal nemlendirici için gerekli malzemeler;

  • Bir yemek kaşığı zeytinyağı
  • Bir çay kaşığı bal
  • Yarım çay bardağı süt
  • Bir parça pamuk

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı;

Oranlara bağlı kalacak şekilde miktarlar ile oynayabilirsiniz. Tüm yağları cam bir kase içerisine alın ve balı içerisine tam dağılacak ve eriyecek şekilde karıştırın. Pamuk ya da cildinize en güzel uygulayabileceğinizi düşündüğünüz bir aparat ile kâseden bir miktar alın ve cildinize ince bir film tabakası oluşturacak şekilde sürün. Ve gözlerinizi kapatıp birkaç dakika dinlenin. Artık gün boyu değil birkaç günlük nemlendiriciniz ve cilt koruma kalkanınız hazırdır. Korkmadan dış dünyaya açılın.

Unutulmamalıdır ki büyük bir eczane gibi tanzim edilerek insanlığa sunulan şu zemin yüzünde binlerce aynı probleme için tedavi yöntemi ve ilaç saklanmış ve bir kısmı çıkarılmış insanların hizmetine sunulmuştur. Lakin her insanın bir diğerinden farklı oluşu cildi içinde geçerlidir. Buna ister DNA densin ister başka bir şey densin cilt tipleri ve tedavilere verilen cevaplar ve hastalığın sebepleri de farklı olmaktadır.

Bu nedenle yukarıda belirttiğimiz nemlendirici maske kuru cilt tipleri için yüksek oranda çözüm sunarken bazı alerjik durumlar ve içerden kaynaklı hastalıklara bağlı bir semptom olabilir. o nedenle sorununuzu öncelikle bir hekime danışmanızda fayda görüyor ve size bunu tavsiye ediyoruz. Nitekim hekimler çok daha detaylı ve kapsamlı bir tetkik yapacak ve siz o doğrultuda çözüm sunacaktır.

error: Kopyalamak mümkün değil !