Kuru Ciltler İçin Doğal Peeling

Kuru ciltler diğer cilt tiplerine nazaran çok hassas bir forma sahiptirler. Çünkü yetersiz beslenen hücrelerden oluşan bu cilt tipi dış etkenlere karşı tamamen savunmasız kalmakta ve ölü hücre oranı artmaktadır. Ayrıca cildin üst tabakası da giderek incelmektedir. Cilt çatlakları,  kaşıntı ve egzema gibi sorunlar bu cildin karakteristik sorunlarından birisidir.

Kuru ciltlerin bakımı için şüphesiz ilk akla gelen yöntem derinin beslenmesi olmaktadır. İkinci olarak akla gelen ise ölü deri hücrelerinin ciltten mümkün mertebe uzaklaştırılmasının sağlanmasıdır. Kuru ciltler için yapılacak bir peeling işlemi bu iki temel konuya odaklanmalıdır. Bu duruma tek cevap verebilen maskeler ise şüphesiz doğal ürünler ile yapılan cilt bakım maskeleri olmaktadır.

Kuru ciltler için uygulanabilecek doğal peeling maskeleri;

 

 

Mısır unu ile kuru ciltlere yapılan peeling;

Eşit miktarlarda mısır unu ve yoğurdu bir fincanda karıştırın. Elde ettiğiniz karışımı cildinize masaj yaparak sürün. Yaklaşık olarak 5 dakika bekledikten sonra ise yüzünüzü durulayın. Maskeyi ciltten temizledikten sonra doğal yağlar ile cildinizi nemlendirin bu konuda sitemizde doğal nemlendiriciler ile ilgili yazıları okuyabilirsiniz.

 

 

Kuru ciltlere çilek ile peeling;

2 adet normal ebatta çileği alın ve ezin içerisine iki çay kaşığı badem yağı ve 3 yemek kaşığı şeker ilave edin. Karışımı cildinize sürün ve kuruduktan sonra ovalayarak temizleyin. Ve akabinde cildinizi ılık su ile durulayın. Tüm peeling yöntemlerinde olduğu gibi cildinize yaptığınız maskenin ardından nemlendirici kullanmayı ihmal etmeyin.

Kuru ciltler için nemlendiriciler hayati nitelik arz ederler. Çünkü hali hazırda deri altı bezlerinden az gelen sebum salgısı da yetersiz olmakla beraber maske ile de tamamen cilt üzerinden alınıp gitmektedir. Hücreler ise tamamen savunmasız kalmaktadır. Bu nedenle nemlendiriciler maske sonrası olduğu gibi her an eksik edilmeyecek ürünlerdendir. kuru ciltler için kullanılacak doğal nemlendiriciler için ise sitemizde yayınlanmış olan ilgili yazılarımızı okuyabilirsiniz.

Kuru ciltler ve bakım yöntemleri ve peelingler ile ilgili bilgilendirme yazısı
Kuru ciltler ve bakım yöntemleri ve peelingler ile ilgili bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !