Lazer Göz Ameliyatı Olmak Sağlıklı Mı?

Göz derecesi yüksek olanlar ve gözlük kullanmak istemeyenler ya kontakt lens kullanmayı tercih ediyor ya da lazer göz ameliyatı olmayı… Peki, hangi seçenek daha sağlıklı?

Astigmatınız mı var, uzağı göremiyor musunuz, yakını görmekte zorlanıyor musunuz? Ameliyat olup olmama konusunda kararsız mı kaldınız? Bu soruların cevabını, Lazer göz ameliyatı olmak sağlıklı mı? yazımızda bulabilirsiniz.

 

 

Kontakt lensler mi, lazer göz ameliyatı mı?

Çoğunlukla gözlüğe alternatif olarak ilk tercih edilenler arasında lensler geliyor. Göz içerisine takılan bu lensler uzun süreli kullanımda maalesef çeşitli göz kusurlarına yol açıyor. Bunlardan ilki ve çok sık rastlananı göz kuruluğudur. İkincisi ise göz tabakasında oluşan deformasyonlar…

Bu sebeple doktorlar tarafından lens kullanımı en fazla 10 yıl tavsiye ediliyor. 10 yıl sonra ise aklınıza ilk gelen soru “lazer göz ameliyatı olmak sağlıklı mı?” oluyor.

 

 

Gerçekten de lazer göz ameliyatı olmak sağlıklı mıdır?

Sürekli gelişen ve yenilenen teknoloji bize göz sağlığı ile ilgili güzel ve alternatif yöntemler sunuyor…

Teknolojiye ve alternatif tıbba güvenin. Cesaretli olun. Artık geliştirilen lazer tedavisi ile el değmeden güvenli ve risksiz lazer göz ameliyatı yapılıyor. Lazer göz ameliyatı yapan ülkemizde ve dünyada çok fazla göz merkezleri var.

Kendinize sadece şu soruyu sormalısınız; lazer göz ameliyatı nerede yaptırmalıyım?

İşe hemen hastane ve doktor araştırmakla başlayabilirsiniz. İçinize sinen, teknolojiyi takip eden bir göz hastanesi tercih etmelisiniz. Hatta gerekirse lazer göz ameliyatını hangi marka cihazlarla yaptıklarını bile sormalısınız. En iyi cihazın Alman menşei olan cihazlar olduğunu bilmelisiniz.

 

 

Her şey sağlımız için

Yeni teknoloji ile gözünüzü kaybetme riski yok. Evet, öncelerde lazer göz ameliyatı fazla önerilmiyordu. Çünkü lazer göz ameliyatı sırasında doktor bıçak ile göz tabakasını sıyırıyordu ve insan hatasından kaynaklı problemler yaşanabiliyordu. Artık lazer göz ameliyatı sırasında kullanılan teknolojik cihazlar sayesinde herhangi bir iğne veya bıçak kullanılmıyor.

 

 

Lazer göz ameliyatı olanlarla konuşun

Çoğunlukla lazer göz ameliyatı olmayanlar bu ameliyat ile ilgili olumsuz şeyler söyleyeceklerdir. Bu yüzden lazer göz ameliyatı ile ilgili görüş almak için muhakkak bu ameliyatı yaptıranlar ile konuşmaya çalışın, tecrübelerinden faydalanın.

 

 

İçinize sinen, güvendiğiniz bir göz hastanesine gidin

Lazer göz ameliyatı olmaya karar verdiğiniz de doktorlar tarafından uzun bir muayeneye tabi tutulacaksınız. Bu muayene sonrasında göz korneanızın lazer göz ameliyatına uygun olup olmadığı belirlenecek.

 

 

Lazer göz ameliyatı en fazla on dakika sürer

Son aşamada lazer göz ameliyatına alınırsınız. Ve lazer göz ameliyatı sonrası gözünüze koruyucu bir lens takılır. Bu lensin kısa bir süre gözünüzde kalması gerekir. Bir de kullanmanız ve aksatmamanız gereken göz damlaları var tabi… Bu göz damlalarını göz doktorunun belirlediği sürelerde düzenli olarak kullanmalısınız.

Unutmadan… Lazer göz ameliyatı sonrasında hiçbir doktor size göz derecenizin sıfırlanacağını söylemez. Bu sizin göz yapınızla alakalıdır. Fakat yeni geliştirilen teknolojik lazer cihazlarla yapılan lazer göz ameliyatı ile gözünüzün iyileşme oranı %90 ile %100 arasında değişir.

Lazer göz ameliyatı olmak isteyip cesaret edemeyenler için bilgilendirici bir yazı.
error: Kopyalamak mümkün değil !