Limon Yağının Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar

Limon Kabuğu Yağı Kullanıcı Yorumları

Limon Yağı, hemen her gün akdeniz mutfağında tükettiğimiz limondan elde edilen doğal bir ürünüdür. Limon  yağı veya limon kabuğu yağı limonun soğuk sıkım ile elde edilen özgün aromatik yağı olup en az her gün kullandığımız limon kadar faydalı ve değerli doğal etkilere sahip bir yan üründür. Çünkü limon yağı cilde faydaları ve harika bir C Vitamini deposu olduğu Prof. Dr. İbrahim Saraçoğlu hocamızın yoğun çalışmaları ve limon kabuğu yağı kullananlar kadınlar kulübü yorumları ile toplumumuz genelinde büyük bir ilgi uyandırmıştır. Bu çalışmalara göre limon kabuğu yağı  içerisindeki değerli aromatik yağ asitleri sayesinde yağlı ciltler için bile bulunmaz bir besleyici tonik ve ciltte bulunan yağ ve ifrazat kanallarını,  deride yer alan havalandırma gözeneklerini genişleterek açıcı etkisi ile doğal yağ temizleyici, arındırıcı ve cilt besleyici bir mucizevi bir tonik işlevi gören üründür. Limon yağı sadece ciltte değil, saçlarda da kullanılabilir.

Limon yağı veya limon kabuğu yağı içerdiği anti oksidan, anti inflamatuvar, anti kanser etkili bir limonoid olan Limonin maddesi nedeni ile pek çok olumlu etki gösterebilir. Örneğin saçların canlılık kazanması ve parlamasını limon yağı ile sağlayabilirsiniz. Cildinizi makyajdan arındırdıktan sonra gözenekleri ve nemlendirmeyi sağlayan bir tonik olarak da kullanılabilir. Cildin sebum salgısını düzenler. Cildi ferahlatır ve buhar banyosuna ekleyeceğiniz birkaç damla limon yağı gözeneklerin açılmasını ve temizlenmesini sağlar. Kırılgan ve ince yapılı tırnaklarda tırnağın güçlenip sertleşerek kırılmasını engeller. Antiseptik oluşu sayesinde cildi temizler ve sivilce oluşumunu engeller.

Limon Kabuğu Yağı Cilde Faydaları

Doğal yağlar son zamanlarda daha çok kişi tarafından değerlendirilmektedir. Hem erişimlerinin kolay olması hem de pek çok farklı alanda etkili olmaları bu yağların popülarite kazanmalarını sağlamıştır. Limon yağını kullananlar da bu nedenle eskiye oranla daha çok duyulmakta ve tanınmaktadır. Limon yağı kullananlar genellikle, limon kabuklarının farklı işlemlerden geçirilmesinden sonra oluşan konsantre limon kabuğu yağı cilde faydaları için kullanırlar.

Limon yağı cilde faydaları yüzyıllardır bilinmekle birlikte limon kabuğu yüze sürülür mü? sorusu gerçekten giderilmesi gereken bir endişe olarak sıklıkla sorulmakta ve bu endişeler giderildikten sonra ancak iç rahatlığı ile kadınlar limon kabuğu yağını yüzlerine ve ellerine kullanabilecektir.

Bu yazımızda işte endişeleri giderici detaylı bilgi bulabileceksiniz. Aslında limon kabuğu yağı cilde faydaları, cilt beyazlatma etkisini elde etmek için limon kabuğu yağı yüze sürülür mü ? endişenizi gidermek için elde ettiğiniz konsantre limon kabuğu yağını vücudunuzda veya kolunuzda hassas olabilecek bir cilt bölgenize sürüp kızarıklık, kaşıntı gibi alerjik etki oluşturup oluşturmadığını  test ederek anlayabilirsiniz. Limon kabuğu yağını kullananlar kullanım öncesinde bir inceltme işleminden geçirerek konsantrasyonu dilüe etmeleri gerekmektedir. Aksi durumlarda yağın faydaları görülmeyeceği gibi istenmeyen alerjik ve tahriş sorunların oluşmasına da ortam hazırlanmış olunacaktır.

Limon Yağı Neye Faydalı?

Limon yağının faydaları pek çok farklı alanda kendini göstermektedir. Bu da yağın kullanım şekillerinin değişim göstermesine neden olmaktadır. Fakat kullanım şekillerinden önce faydaların bilinmesi daha doğru bir adım olarak görülmektedir.

Limon Yağının faydaları arasında;

 • Burun kanamalarını durdurması,
 • Dişleri dış etmenlerden koruyarak sağlıklı kalmalarını sağlaması,
 • Sivilcelerin giderilmesi,
 • Leke görünümünün azaltılması,
 • Daha canlı ve parlak bir cilt elde edilmesi,
 • Cilt nemlendirilmesi,
 • Cilt kuruluğu ve cilt döküntülerinin giderilmesi,
 • Ciltteki enfeksiyonların tedavi edilmesi sayılabilmektedir.

Açıklanan limon yağı cilde faydaları başlıkları ancak doğru kullanım ile kendini gösterebilecektir. Bunun yanı sıra etkili bir yağ olması yüzünden doğru kullanılsa bile herkes tarafından değerlendirilememesi durumu söz konusudur. Özellikle cildi hassas olanlarda, alerjik bünyesi olanlarda ciltte kızarıklık ve tahrişe neden olabilmektedir. Bu sebepten genel kullanıma geçilmeden önce herhangi ciltte atopik tetikleme yapıp yapmayacağı konusunda küçük bir bölgede alerjik teste tabi tutulmalıdır.

Limon Yağı Yüze Sürülür mü?

Limon yağı ve türevleri hakkında pek çok farklı açıklama yer almaktadır. Limon yağı yüz için kullanılır mı kullanılmaz mı konusu da bunlardan biridir. Öncelikle daha önce de bahsedildiği üzere limon yağı inceltilmeden kullanılması mümkün olmayan yağlar kategorisinde bulunmaktadır. Yani inceltme işlemi gerçekleştirilmeden hiçbir cilt bölgesinde kullanılmamalıdır. Hassas ciltleri olanların;

 • Yüz,
 • Boyun,
 • Gözaltı gibi alanlarda bu yağı kullanmaları önerilmemektedir.

Yağın yüzde kullanılmasının gerekli olduğu durumlar ortaya da çıkabilmektedir. Böyle durumlarda miktarlar iyi şekilde ayarlanarak bir inceltme işlemi yapılmaktadır. İnceltme işlemi için zeytinyağı ya da aktarlar tarafından önerilecek olan farklı yağlar değerlendirilebilmektedir. Kullanım sıklığı da doğru şekilde ayarlandığında bir sorun olması beklenmemektedir.

Limon Yağı Cilde Nasıl Kullanılır?

Kişiler limon yağı kullanımı öncesinde içerik kontrolünü yapmak zorundadır. Özellikle doğal olarak satılan ürünlerde herhangi bir inceltme işlemi yapılmamaktadır. Bu neden yüzünden kullanım öncesinde gerekli olan inceltmenin bireyler tarafından yapılması gerekmektedir. İnceltmede doğal zeytinyağlarının kullanılması genel kanı olarak tavsiye olunmaktadır.
Limon yağının inceltilmesinden sonra sorunlu olan bölgelere masaj yaparak uygulanması önerilmektedir. Özellikle derinin hassas olduğu alanlarda daha dikkatli hareket edilmelidir. Masaj yaparken çok fazla bastırmak yağın daha iyi emilimini sağlamayacaktır. Bunan ötürü her aşamada kontrollü davranmak ve yağın cilt tarafından emilimini beklemek gerekmektedir. Tabi uygulama öncesinde cildin temizlenmesi, ıslak ise de kurutulması gibi detayların da atlanmaması lazımdır.

Limon Kabuğu Yağı Cilde Faydaları

Limon Yağı Cilt Rengini açar mı?

Limon yağı cilde faydaları arasında pek sayılmayan bir etkisi de limon yağının cilt rengini bir kaç ton açması ve cilde verdiği sağlıklı parlaklık ile bu etkinin daha dikkat çekici hal almasıdır.

Çoğu okuyucumuz haklı olarak limon yağı cilt rengini açar mı? sorusunu defalarca konu altından ve özel yollardan bize sormuş olmalarına rağmen bu limon yağının cilt rengini açıcı etkisinin tam olarak neye bağlı olduğunu bugün bilim inanları ile birlikte biz de araştırmaktayız. Şu anda bilim inanları ve bilim konseyi bütün çalışma ve mesailerini Covid-19 hastalığına yönlendirdikleri için bu tip limon yağının cilde faydaları gibi konular bir miktar sahipsiz kalmış olmakta ve bütün umudumuz biran önce bilim konseyi ve bilim insanlarının Covid-19 tedavisini çözüp limon yağının cilde faydaları gibi konulara da vakit ayırmaları yönündedir.

Limon yağı cilt rengini açar mı konusuna gelince limon yağı cilde düzenli uygulandığında içerdiği yağ asitlerinin doğal bir epitel soyucu olarak yüzeyel cilt tabakalarına doğal ve organik peeling etkisi ile cildin güneş ışığından koyulaşmış ve yüze yorgunluk veren üst katmanlarının soyulup temizlenmesini sağladığı düşünülmektedir. Ayrıca limonin anti aging ve anti oksidan etkileri ile cilt rengini açıcı etkiye katkı sağladığını bilim konseyi çalışmaları sonucu bizler de düşünmekteyiz.

Limon Kabuğu yağı faydaları hakkında

Lİmon Kabuğu Yağının Cilde Faydaları

Limon yağı kullananların yorumları

Limon kabuğu yağı kullananların yorumları

Kadınlar Kulübü gibi sitelerden derlenmiş limon kabuğu yağı kullanıcı yorumları

Selda M: Limon yağı sayesinde cildimin parlamasını kontrol altına aldım. Cilt maskelerimin içine eklediğim birkaç damla limon yağı sayesinde cildimin daha temiz olduğunu hissediyorum.

Fidan B: Limon yağı ile kuzenim sayesinde tanıştım ve o günden sonra sürekli kırılan tırnaklarıma uyguladım. Şimdi tırnaklarım daha sağlıklı ve güçlü. Artık kırılmıyorlar ve ben de istediğim renk ojeyi korkmadan sürebiliyorum.

Aliye E: Benim de büyük kırmızı sivilcelerimi en iyi söndüren bakım sırrım limon yağı. Sadece bir damlayı bütün sivilcelerime yediriyorum ve en fazla iki gün sonra sönüyorlar.

Nur D: Limon yağı benim en iyi gözenek açıcım. Kaynar suyu deri bir kap içerisine alıp içine limon yağı damlatıyorum ve üzerine eğilip başımın üzerinden de bir havlu örtüyorum. Bu sayede gözeneklerim genişliyor ve ardından hem siyah noktalarım çok kolay temizleniyor hem de gözeneklerimi derinlemesine temizleyebiliyorum.

Şermin F: Ellerimi parlatmak ve oluşan güneşe bağlı lekeleri geçirmek için görümcemin önerisi ile kullanmaya başladım ilk bir hafta sonunda elimde daha bir parlaklık ve kozmetiklerden elde edemediğim bir yumuşaklık oluştu. Bir ay düzenli limon kabuğu yağı kullanımı sonrasında elimin cildi güçlendi ve kırışıklıklar da belirgin azalma ve rengi bembeyaz oldu. Şimdi aynı formülü koltuk altı ve dirseklerime de uygulayarak renk koyulaşmasını açmak ve derinin yumuşaması için kullanacağım.

Aylin T: Elleri kırışmasın diye büyük annemin en etkili yöntemi ellerini limon ile ovmaktı ben şimdilerde bu yöntemi limon kabuğu yağı ile yapıyorum ellerim pürüzsüz olurken tırnaklarım da güçleniyor ve daha sağlıklı oluyor.

Burcu N: Eşim ve ben mat saçlarımızı limon yağı ile canlandırıp parlatıyoruz. Bu yağdan hem eşim hem de ben çok memnunum. Saçlarımızın kuvvetlendiği ve saç diplerimizde ki kepeklenme probleminin en aza indiğini fark ediyoruz.

Gamze A: Limon kabuğu yağı veya genel toplumda bilinen ismi ile limon yağı ismini ilk olarak Prof. İbrahim Saraçoğlu hocamın yazılarında gördüm. Limon yağı faydaları saymakla bitmez dediği günden bu yana elim ve yüzümü düzenli olarak limon kabuğu yağı ile günlük 3 dk. ovalıyorum ve yağın cildimde kurumasını bekledikten sonra limon yağını cildimden temizlemek amacıyla ılık su içine sıktığım limon ile yüzümü yıkıyorum. Haliyle bu uyguladığım limon yağı kürü ile elimin ve yüzümün daha parlak ve ışıl ışıl olduğunu ben değil çevremdekiler hep söylüyorlar.

Sabiha G: Tırnaklarım çok kolay kırılırdı uzunca bir süredir limon kabuğu yağı ile tırnaklarımı düzenli bakıma aldım hem tırnaklarım güçlendi hem parlaklık kazandı sanki sürekli parlatıcı bir krem veya oje sürmüşüm gibi tırnaklarım da doğal bir ışıltı oluştu.

Nazlı Küçük: Limon kabuğu yağı kullananlar arasında belki bu konuya en güvenmeyenlerden biri olarak düzenli kullanım ile istenmeyen tüylerin azaldığı ve renklerinin açıldığını gözlemlemem yanında cildimin kazandığı parlaklık ve derimin ışıl ışıl ve gergin görüntüsünden de oldukça memnunum.

Karaca B: Ailemin İzmir’e yaptığı bir seyahat sırasında görüp aldıkları bir şişe alaçatı limon kabuğu yağı ile düzenli uygulamamın neticesinde çene altında çıkan sert ve tıraş bıçağına direnen kılların zamanla kol tüyleri gibi açık renkli ve zayıf bir hale dönüştüğünü gördüm.

Gonca N: Saçlarım ve cildim çok kuru ve ölgün görümünü ile beni her sabah mutsuz ve demotive olarak evden çıkmama neden olmaktaydı. Bir arkadaşımın önerisi ile limon kabuğu yağı ile düzenli olarak elime, yüzüme ve saçlarıma friksiyon ile özel kür uygulamaya başladım. Kuru ve sönük cildimin canlı ve parlak, saçlarımın ise daha gür, dolgun ve ışıltılı olduğunu bir ay sonra çevremdekiler fark ederek bana ne yaptığımı sormaya başladılar. Bende doğal tedaviler ile bu sonuçları aldığımı onlara değil öncelikle siz dostlarıma açıklamak istedim. Limon kabuğu yağı düzenli kullanımı ile bir ay gibi kısa sürede cildiniz ve saçlarınız ışıl ışıl olacak buna inanın.

Şemsettin L: Limon yağı kullananlar çevremde eskiden beri vardı ancak kullanım deneyimleri ve limon yağının faydaları konusunda araştırma yapmamıştım. Ancak kendi ihtiyacım oluşunca ellerim ve saçlarım için limon yağı kullananların yorumları ile birlikte kendim araştırma içine girdim. Zamanla düzenli limon yağı ve limon kabuğu yağı kombine kullanıma başladım saçlarım ve ellerim giderek daha yumuşak ve sağlıklı bir hale dönüşünce bu faydaları sizlerle paylaşmayı uygun gördüm. Limon yağı kullananlar yorumları ile abartıya kaçmış diye düşünürken kendim olumlu etkileri deneyimlerimde görünce oldukça şaşırdım.

Sami N: Limon yağı cilde faydaları sanırım saymakla bitmez, cildinizi parlatır, yumuşatır ve beyazlatır bir kullanımda farkı fark edersiniz sonrasında düzenli kullanım ile limon yağı cilde faydaları artarak devam edecektir. Deneyim ile sabittir.

Kazım C: Limon kabuğu yağı kullanımı ile cildimde kuruluk ve döküntüler zaman içinde geçti ve cildimin parlak ve nemli bir hal aldığına şahit oldum.

Sevil E:  Limon kabuğu yağı kullananların yorumlarını kadınlar kulübü veya kızlar soruyor gibi forumlarda okudum ve limon kabuğu yağını denemeye karar verdim. Sonuçlar anlatmakla bitecek gibi değil cildinizi parlaklık kazanması ve ışıltısı bir yana etraftan gelen kıskanç bakışları fark etmek bile ayrı keyif.

Keyfi Ş: Şam bölgesinde ve Filistin’de yetişen limonlar ile eskiden beri Yahudi ve Arap toplumu kozmetik olarak cilt rengini açmak için limon yağı kullanılmıştır. Ben de limon kabuğu yağı kullananlar kadınlar kulübü yorumları ile limon yağının cilde faydaları konusunda detaylı bilgi edindim. Kendimde Arap olduğum için cilt rengim bir kaç ton açılsın istiyordum. Limon yağının cilde faydaları konusunda önce kendim dirsek bölgemde ve diz kapaklarımda cilt beyazlatma için kullandım faydası olduğuna ikna olunca bu sefer ellerim ve yüzüme düzenli olarak beklenen limon yağı faydaları oluşana kadar uyguladım. Şimdi bir kaç ton deri rengim açıldı ve ben herhangi bir kozmetik kullanmadan bu renk açılmasını korumak için düzenli limon kabuğu yağı sürmeye devam ediyorum.

Limon Yağının Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar
Limon Yağının Cilde Faydaları ve Limon Yağı Kullananlar
error: Kopyalamak mümkün değil !