Maydanoz İle Cilt Lekelerine Mucize Çözüm

Cilt lekeleri cinsiyet fark etmeksizin hem erkek hem de kadınlarda yaygın olarak görülen ve görsellik açısından sorun teşekkül eden problemlerden biridir. Sıklıkla yanak, alın, çene bölgesinde görülebileceği gibi vücudun diğer bölgelerinde de rastlanabilmektedir. Cilt lekelerinin oluşma nedenleri arasında zararlı güneş ışınlarına maruz kalmak, solaryum, hormonal değişiklikler, sistemik hastalıklar, enfeksiyon hastalıkları, aşırı ilaç kullanımı ve malesef yanlış kozmetik kullanımını sayılabilir.

Cilt lekeleri bakım esnasında kullanılan kimyasal içerikli ilaç ve kremlerin yanlış istimali sonucu oluşmaktadır. Bu nedenle lekeler için önlem olarak vücut ve cilt bakımlarında kimyasal içerikli ürünler yerine her zaman doğal ürünleri kullanmaya özen gösterilmelidir.

Eğer cilt güneş ışınlarına maruz kalmış ise veya bakım ürünlerinin yanlış kullanımı sonucu vücudumuzda oluşan cilt lekelerinin tedavisinde ilk adım mezkur ürünlerin kullanımını durdurmalı ve çok kısa sürede sağlıklı ve yan etkisiz çözüm sunan doğal ürünleri tercih etmek gereklidir. Belirtilen doğal ürünlerden maydanoz en etkili doğal cilt temizleyici olarak karşımıza çıkmaktadır.

Yapacağınız maydanoz maskesi ile cildinizde oluşan lekelerden kurtulabilirsiniz. Yapımı oldukça basit olan bu maydanoz maskesi ile sorunlarınıza kesin çözüm bulabilirsiniz.

 

 

Maydanoz Maskesi Tarifi

Gerekli Malzemeler

1) 1 kök maydanoz

2) 2 yemek kaşığı yoğurt

 

Hazırlanışı

Maydanoz yıkayın ve sonrasında sapları ile birlikte bir blender kullanarak doğranır. İyice kıyılmış olan bu maydanozlara yoğurt ilave edilir. Çok az bir su ile koyu kıvamı aldırılarak krem gibi olması sağlanır.

 

Uygulanışı

Cildinizi güzelce bir ılık su yardımı ile temizleyiniz. Hazırlanan karışımı yüzünüze masaj yaparak yedirin. Bu maske ile yarım saat bekleyiniz. Sonra çok az ılık bir su ile cildinizi güzelce temizleyiniz ve kurulayın. Haftada bir kere 2 ay boyunca tekrar ederek bu maske sayesinde cilt lekelerinden kurtulabilirsiniz.

 

Doğal yaşam bir hayat düsturu olmalı

Verilen tarifte görüldüğü gibi hiçbir kimyasal krem veya ilaca gerek kalmadan tamamen doğal ürünler ile daha sağlıklı bir cilde sahip olabileceksiniz. Sağlıklı bir cilt ve güzel bir yüze sahip olmak sizin ve sevdiklerinizin de hakkıdır. Bunu tamamen doğal ve sağlıklı ürünlerle elde edebilirsiniz.

Maydanoz ile cilt lekelerinizi azaltmanın yöntemi.
error: Kopyalamak mümkün değil !