Obsidyen Taşı Faydaları

Obsidyen Taşı Faydaları  Nelerdir?

Obsidyen Taşları, doğal taşların sağlamış oldukları farklı faydalar veya anti elektrostatik etkileri ile doğal şifa veya anti stress özellikleri ile  sıklıkla kendilerinden söz ettirmektedir. Her taşın kendine has özellikleri bulunmaktadır. Gerek renkleri gerek iyi geldikleri hastalıklar ve nerelerde bulunabilecekleri özelliklerine örnek olarak gösterilebilmektedir. Obsidyen taşı faydaları ve  özellikleri bakımından hem çok popüler hem de çok faydalıdır. Bu taşın özellikler nazar ve kötü enerjiye karşı bir kalkan olarak görev yaptığı bilinmektedir. Tabi açıklanacak olan faydalardan istifade edilebilmesi açısından bazı konulara dikkat edilmesi gerekmektedir.

Obsidyen Taşı Ne İşe Yarar?

Piyasada doğal taşların temin edilebileceği onlarca farklı kaynak bulunmaktadır. Her kaynak kendine has bir fiyat politikası takip etmektedir. Bireyler satın alma işlemini fiyat bazlı karara bağladıklarına ne yazık ki faydalardan istifade edilebilme olanakları azalmaktadır. Zira çok ucuza satılan doğal taşlar genellikle sahte olmaktadır. Gerçek obsidyen taşının faydaları ise;

  • Travma gibi durumlardan kolay şekilde çıkılmasını sağlamak,
  • Nazara karşı koruma oluşturmak,
  • Önsezi gücünü artırmak,
  • Kötü enerjiyi defetmek,

Problemlerin çözümü için gerekli olan enerjiyi toplamak olarak sıralanabilmektedir.
Taşların renkleri de özelliklerin oluşumunda etkilidir. Obsidyen taşı oluşmuş ve hemen soğumuş lavdan meydana gelmektedir. Buna bağlı olarak rengi siyah olarak kalmaktadır. Rengin koyu olması kötü enerjiyi daha rahat bir şekilde içerisinde toplamasına yardımcı olmaktadır. Obsidyen taşı faydaları bu sayede taş düzgün şekilde kullanıldığında kişilere pozitif olarak yansımaktadır.

Obsidyen Taşı Nasıl Kullanılır?

Doğal taşların faydaları iki temele bağlı olarak ortaya çıkmaktadır. İlk olarak taşların doğal olup olmadıkları kontrol edilmelidir. Burada taş alımı neticesinde satıcıların vermek zorunda oldukları sertifikalar üzerinden kontrol gerçekleştirmek mümkündür. İkinci önemli aşama ise taşın kullanımının ne şekilde yapılacağının bilinmesidir.
Obsidyen taşı kullanımı aslında diğer taşlarda da olduğu gibi zor değildir. Burada taşın kişisel olmasına özen gösterilmelidir. Doğal taşlar birebir olarak sahiplerinin enerjileri ile uyum içerisindedir. Yani taşların birden çok kişi tarafından ortak kullanılması mümkün değildir. Buna ek olarak taşın muhakkak ten ile temas halinde olması lazımdır. Yoksa kolye, tespih, bileklik ya da doğrudan taş halinde kullanımının fayda bakımından bir farkı bulunmamaktadır.

Obsidyen Taşı Nasıl Temizlenir?

Doğal taşların belli aralıklar ile temizlenmeleri de gerekmektedir. Diğer türlü enerji olumsuz olarak etki etmeye başlayacaktır. Ya da taşlardan istenen fayda sağlanamaz hale gelecektir. Obsidyen taşı temizliği diğer doğal taşlar ile benzerlik göstermektedir. Siz de sahip olduğunuz obsidyen taşlarını;
Akan su altında,
Tuzlu suda bekleterek,
Toprağa gömerek rahatlıkla temizleyebilirsiniz.
Temizlik yöntemlerinin değişim göstermesi sonucu değiştirmemektedir. Burada amaç taşın toplamış olduğu enerjiden kurtulmasını sağlamaktır. Herhangi bir bitkinin toprağına görülen taşın bir gece boyunca toprak altında kalması temizliğini sağlayacaktır. Aynı şekilde akan suda ya da tuzlu suda ise dört ya da beş dakika bekletilmesi taşın enerjisini yenilemeye yetecektir.

error: Kopyalamak mümkün değil !