Olduğundan Yaşlı Gösteren Yanlış Saç Modelleri – 2

Saç şekillerinin yaşlanmaya ve daha genç görünmeye olan etkisi konulu daha önce yayınladığımız yazımızda birkaç tane öneriden bahsetmiştik. Devamı niteliğinde olan bu yazımızda ise birkaç tane daha etkili faktör ve öneri sıralıyoruz;

 

 

1- Eğer çok açık tenli iseniz saç tonunuzu bir miktar koyultabilirsiniz
Açık tenli bayanların ciltleri üzerinde oluşan lekeleri ve izler diğer ciltlere oranla çok bariz olarak görünmektedirler. Özellikle akne, siyah noktalar, gözaltı morluklar ya da sivilce izleri gibi pürüzsüz bir cilt görüntüsü yakalamanın engelleri açık tende ön plana çıkmaktadırlar. Eğer çok açık tenli iseniz ve saç renginizi değiştirmek istiyorsanız tercih edeceğiniz rengin bir miktar koyu olmasına dikkat etmelisiniz. Çünkü saçınız cildinizde gölge yapacak ve genel anlamda yukarıda sayılan cilt kusurları dikkat çekmeyecektir.

2- Gri saçlar iyi değerlendirildiğinde avantaj olabilir
Zaman maalesef bizden bir şeyler alıp götürmektedirler. Yıllar boyu övündüğümüz kaslarımız, güzelliğimiz veya yakışıklılığımız zamanın karşısında aciz kalmaktadır. Fakat insanın mükemmel bir özeliği var ki o da şudur; içerisinde bulunduğu şartları kendi için avantaj haline dönüştürebilmektir. Zamanın akışı ile birlikte saçlarımız ağarmaya başlamaktadır. Gri tonları ile saçlar önce şakaklarımızda kendini göstermekte ve kafamızın büyük bir bölümüne zamanla yayılmaktadır. Saç üzerinde gri renk bilindiğinin aksine sizi 10 yıl yaşlı göstermeyebilir. Taki siz bunu fırsat olarak değerlendirene kadar. Bu ise şu şekilde olacaktır.

İlk olarak hedefinizde satı saçlar olacaktır. Bu saçları dermatologlar sarı dişler ile eşdeğer görmektedirler. Sarı saçları kullanacağınız şampuan yada bakım ürünleri ile saç renginiz ile aynı çigiye getirmelisiniz. Daha sonra saçlarınızın kesinlikle mat ve bir takım zararlı ışınları emen bir görüntüye gelmesine müsaade etmeyin. Bunun içinde sitemizde yayınlanan saç maskeleri ve saç bakım yöntemleri konulu yazıları okumalısınız. Saçlarınızın parlaklığı ve hareketliliği size farklı bir çekicilik ve ya karizma kazandıracaktır.

3- Saç köklerinize bakım yapın ve kıyafetlerinizi saçınızla uyumlu hale getirin;
Saçların dökülmesi şüphesiz insanları daha olgun ya da yaşlı gösterecektir. Genelde erkeklerin en büyük problemi olan bu sorun hormonal temele dayandığı için kadınlarda da bu hormon olmadığından hastalık olmadığı sürece bayanlarda saç dökülmesi olmamaktadır.

Saç dökülmesine karşı düzenli olarak doğal ürünler ile saç ve saç diplerini desteklemeniz gerekmektedir. Kıyafetleriniz ise daha cesur ve genç gösterecek saç modelleriniz ile uyumlu olacak kıyafetler tercih etmeniz sizi daha genç gösterecektir.

Saç şekilleri ve genç görünme ilişkisi
Saç şekilleri ve genç görünme ilişkisi
error: Kopyalamak mümkün değil !