Organik Saç Boyaları

Bayanlar dış görünüşüne çok dikkat ederler. Özellikle de saçları onlar için çok şey ifade etmektedir. Yeri gelir keserler, yeri gelir modelini değiştirirler yeri geldiğinde de rengini değiştirirler. İşte bu renk değiştirme olayında bayanların birçok seçenekleri vardır. Genelde saç boyaları kimyasal madde içerdikleri için  saçların deforme olma olasılığı ve sık renk değişimine imkan tanımaması gibi bir çok dezavantajı olduğu için bayanlar daha çok organik yani doğal olan saç boyalarını tercih ederler. Bizler de bu yazımızda sizlere organik saç boyaları hakkında bilgiler vermeye çalışacağız.

 

 

Organik Saç Boyası Nedir?

Genelde amonyakları azaltılmış boya olarak bilinen organik boyalar, diğer boyalara göre içerisinde az da olsa kimyasal bulunmaktadırlar. Organik boyalar tamamen organik olmamakla birlikte diğerlerinden de bu konuda bir adım öndedir. Ayrıca ambalajının üzerinde organik yazan her boyaya da itibar etmemek gerekiyor. Tam olarak emin olabilmek için ise ambalajın içindekiler bölümünü dikkatlice okumak gerekiyor.

 

 

Neden Organik Boya?

Diğer kimyasal boyalara göre etkisi daha az ve geçici olan bu organik boyalar saçlarının rengini sık sık değiştirmek isteyen kadınlar için çok kullanışlı bir boya türü olarak dikkat çekmektedir. Beyazları kolayca kapatmayan bu boyaların içinde amonyak oranının az olmasından kaynaklanıyor kolay kolay beyazları kapatmaması. En çok hamileler ve kimyasal tedavi gören hastalar tarafından tercih edilen organik boyalar diğer boyalara oranla içinde az kimyasal bulunmaları açısından tercih ediliyor. Ayrıca diğer kimyasal saç boyalarının içinde bulunan kimyasal maddeler sağlık açısından da o boyayı yapanları tehdit edebilir. Çünkü o tür boyalar içerisinde toksikler ve kanserojen maddeler barındırmaktadır. Ancak organik boyalarda bu oranlar çok az olduğu için kullanıcılar tarafından çok tercih edilmektedir.

Mısırlılar döneminde insanların saçlarını bitkisel yöntemlerle boyadığına rastlanmaktadır. O dönemdeki insanlar da doğal yöntemlerle güzelleşmeyi ve saç renklerini doğal yöntemlerle değiştirmeyi uygun bulmuşlardır.

 

 

Organik saç boyalarının faydaları

Organik boyalar yüz renginizle uyumlu bir renk oluşturarak saçınızın ve ten renginizin uyumunu sağlar. Bitkisel boyalar saçınızdan çıkarken yavaş yavaş çıkar böylece aşırı bir renk farkı da saçlarınızda oluşmaz. Bundan dolayı da alttan çıkan saçınızı tekrar tekrar boyamak zorunda kalmazsınız.

Organik saç Boyama konulu yazı
Organik saç Boyama konulu bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !