Parlak Saçlar İçin Doğal Bakım

Parlak saçlar için maske 1;

Cevizi kabuklarından ayırın ve bir kaşık ya da kepçeye koyarak ateşe tutun yağı çıkacaktır bu yağı saçlarınıza masaj yaparak uygulayın,  bir saat sonra yıkayın saç dipleriniz sağlığına kavuşacak  ve gözle görülür derecede parlayacaktır.

Maske 2;

Badem yağı, Hindistan cevizi yağı da bu uygulama için idealdir.

Maske 3;

Bir yumurta sarısı ve zeytinyağını karıştırıp saç diplerinize masaj yapın, kalan kısmı da saçlarınıza yedirin, biraz bekleyin ve yıkayın, saçlarınız hem yumuşacık olacak hem de parlayacak.

Maske 4;

Tadına doyamadığımız çay saçlarımız için de şifa. Demini almış çayı süzün, süzdüğünüz çay ile saçlarınızı durulayın saçlarınız  daha canlı görünecektir.

Saçlarımız bizim en önemli aksesuarımızdır.  Saçlarımız istediğimiz gibi göründüğünde insanlardan hoş tepkiler gelecek kendimizi daha güzel hissedeceğiz, öz güvenimiz artacak  dolayısıyla hayatımız daha güzel bir hal alacak. Her şey kendimize güvenmemizle başlar.

Saç; kadın erkek herkes için çok önemlidir. Ancak toplumumuzda yanlış olmakla beraber kadınların ayna karşısında daha çok vakit geçirdiğine inanılır. Günümüzün önemli bir kısmını saçımıza ayırdığımız kesin olduğuna göre ona bakmak için de çeşitli reçetelerimiz olmalı.

Çok bilinenin aksine saç canlı değil ölüdür, ölü olmasaydı kestirdiğimizde canımız yanmaz mıydı? Kullandığımız kozmetik şampuanlar, boya,  taraklar, fön gibi aşırı ısı gerektiren müdahaleler, iklim  şartları, hava kirliliği ve hatta yıkma şeklimiz bile saçlarımızı yıpratır.

Saçımızı tanımakla başlamalıyız işe. Her insanın vücut yapısı, teni, kokusu bir başka, saç da öyle o halde komşu kızının uyguladığı yöntem bana uyar mı? deneyip görmek lazım. Eğer saçımızda aşırı dökülmekepek ya da daha başka klinik tedavi gerektiren problemler varsa bir hekime görünerek  önce onları halletmeliyiz. Doktorumuzun önereceği şampuan  ya da temizlik malzemesi önceliğimiz olmalı.

  • Saçımızı sıcak değil ılık su ile yıkamalıyız. Diplerin temizlendiğinden eminsek uçlar zaten temizlenmiş demektir. Saç kremi kullanıyorsanız asla diplere sürmeyin, yıkadıktan sonra yumuşak bir havlu ile sarın asla ovalamayın.
  • Eğer kurutma ihtiyacı duyuyorsanız makineniz düşük ısıda olmalı ve saça temas etmemeli, saçlarınız kıvırcıksa mecbur değilseniz makine kullanmayın.
  • Saçınızın daha parlak görünmesi için yağa ihtiyacı vardır. Ben öncelikle saçınızın kendi yağından faydalanmanızı öneriyorum. Bırakın kirlensin saçlarınız kendi yağı saçınızı besleyecektir. Abartmamak lazım  kirli kirli de  dolanamayız değil mi? Her gün yıkamayın saçınızı .

 

Saç bakımı ve parlaklığının doğal yöntemler ile kazanılması
Saç bakımı ve parlaklığının doğal yöntemler ile kazanılması

 

error: Kopyalamak mümkün değil !