Pirinç Suyu İle Cilt Beyazlatma

Pirinç Suyu İle Cildi Beyazlatma Mümkün mü?

Gündelik mutfakların vazgeçilmezi pirinç pilavının yıkama suyu ile cildi beyazlatma imkanı var mı?

Güney doğu Asya ve Japonya için bu bilgi hemen her genç kızın bildiği bir gerçek olan pirinç suyu ile cilt beyazlatma Avrupa ve Amerika gibi batı dünyası için oldukça yeni bir bilgi olsa gerektir. Bir miktar ılık su içinde bekleyen pirinç oldukça zengin nişasta ve anti oksidan içeriğine sahip doğal suyunu bırakır. Ve bu doğal anti aging etkili ve özellikle bleaching etkisi olan pirinç suyu cilt beyazlatma maskesi için çok ideal bir formüldür. Pirinç suyu cildinizi gerginleştirir, beyazlaştırır ve diri bir görünüme sahip olmasını sağlar. Ayrıca tahriş edici kimyasallar kullanmadan cildinizi temizler.

 

 

Malzemeler:

 • Yarım su bardağı pirinç
 • Yarım su bardağı su
 • 2 küçük kap

 

 

Hazırlanışı:

 • Pirinci bir defa yıkayın ve ilk kirli suyu dökün.
 • Pirinci küçük kabınıza dökün ve üzerine yarım su bardağı suyunuzu ilave edin.
 • Beyaz bir su elde edene kadar pirinci karıştırın.
 • Elde ettiğiniz pirinç suyunu ayrı bir kaba alın.

Suyun dibinde pirinç kalıntıları olmamasına dikkat edin. İşte bu zengin ve besleyici öz pirinç suyu ile elde edeceğiniz mucizevi etki yüzlerce yıldır Kyoto geyşaları ve Kore kadınları tarafından uygulanılmış doğal kozmetik maske kürlerinden biridir. Pirinç suyu maskesi cildi beyazlatma yanında içerdiği zengin doğal anti aging molekülleri ile cildinizi dinçleştirerek doğal parlaklık kazandıracaktır.

 

 

Uygulanışı:

 • Pirinç suyu dolu olan kabı lavabonuzun içine koyun.
 • Pirinç suyunu avuçlarınıza alarak yüzünüze 5-6 defa çarpın.
 • 5-10 dakika bekleyin.
 • Yüzünüzü normal soğuk su ile yıkayın. Böylece cilt gözenekleriniz küçülecektir.
 • Yüzünüzü kuru bir havlu ile kurulayın.

Ferah, sıkı ve daha pürüzsüz cildinizin tadını çıkarın.

 

Pirinç suyunun cilde faydaları

Pirinç suyunun cildi rahatlatan etkisi sayesinde özellikle iltihaplanmış ciltlerin teskin edilmesinde sıklıkla kullanılır. Pirinç suyunun ayrıca nemlendirici, antioksidan ve cildi onarıcı etkileri de vardır. Kan dolaşımının artmasına yardımcı olur, yaşlanmaya bağlı cilt lekelerini önlemeye ve soldurmaya katkı sağlar. Pirinç suyu ile yüzünüzü yıkayıp durulamadığınız takdirde hafif bir güneş koruması sağladığı da iddia edilmektedir.

Pirinç suyunun etkileri fermente edilirse daha da artar. Fermente pirinç suyu, mayalanmaya bırakılan ve hafifçe ekşimiş pirinç suyudur. Antioksidanlar, mineraller, B vitaminleri, E vitamini ve fermantasyon sürecinde üretilen bir pitera açısından zengindir. ‘Pitera’ son yıllarda popülerlik kazanmış, hücre yenilenmesini teşvik eden, cildin genç ve güzel kalmasına yardımcı olması nedeniyle yaşlanmayı önleyici bir bileşen olarak bilinmektedir.

Pirinç suyu ile yüzünüzü yıkayarak cildinizin daha sıkı ve pürüzsüz olmasını sağlayabilirsiniz
Pirinç suyu ile cilt beyazlatma artık kolay, cildinizin daha sıkı ve pürüzsüz olmasını mayalanmış pirinç suyu ile sağlayabilirsiniz
error: Kopyalamak mümkün değil !