Saç Açıcı Kullanmadan Saç Rengini Açmanın Yolları

Biraz Limon Suyu ve Güneş Işığıyla Her Şey Mümkün

Yaz aylarının iyi yanlarından biri de (sıcak havanın, mangal yapmanın ve zamanınınız tamamını dışarıda geçirmenin yanı sıra) güneş ışığının doğal olarak saç renginizi açmasıdır. Dışarıda zaman geçiren her sarışın bilir ki güneş ışığı saç rengini açmaya yardım eder ve doğal görünümlü röfle oluşumuna yardım eder. Tabi ki bütün zamanınızı güneş altında geçirmek mümkün olmayacağından bu makalede saç açıcı kullanmadan, saç renginizi açmanın yollarından bahsedeceğiz.

 

 

Limon Suyu

Limon suyu saç renginizi açmanın en kolay ve en ucuz yöntemlerinden biridir. Limonun sıcaklıkla aktifleşen özellik gösterdiğini bilmeniz önemlidir ve bu nedenle yalnızca eğer güneş altında vakit geçirecekseniz saçlarınıza limon suyu uygulayınız. Güneşin ısısı saçlarınızda bulunan gözenekleri açar ve limonun içerisinde bulunan bileşimler saçın rengini açarak saçlarınızın tutamlar halinde sarı renk almasına olanak sağlar. Bir sprey şişesine taze sıkılmış limon suyu ile saçlarınızın kurumasını önlemek için 1 çay kaşığı yağ koyun. Saçlarınızın her yerine güzelce sıkın ve güneş altında vakit geçirin. Kısa zaman içerisinde saçlarınızda sarı renkler görmeye başlayacaksınız.

 

 

Limon Suyunun Diğer Faydaları ve Kullanım Yerleri

Limon suyunu saç renginizi açma dışında cilt lekelerini ve siyah noktaları temizlemede, hazımsızlık ve kabızlık rahatsızlıklarında, ateş düşürücü olarak, diş ağrısını azaltma ve diş etlerini güçlendirmede, saçta kepek oluşumunu önlemede, yanık izlerini yok etmede, burun kanamasını durdurmada, kilo vermede, ayaklarınızı rahatlatmada, romatizma ve nasır rahatsızlıklarında, boğaz enfeksiyonlarında ve yüksek kan basıncını düzenlemede kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?

Daha detaylı bilgi almak için aşağıdaki yazılarımızı okuyabilirsiniz:

– Limon ve Limon Suyunun Bilmediğiniz Yararları

– Siyah Noktaların Tedavisinde Limon Suyu ve Yoğurt Mucizesi

– Aspirin ve Limon Sulu Sivilce Maskesi

Limon suyunu saç bakımı ve saçlarınızın rengini açmada kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?
Limon suyunu saç bakımı ve saçlarınızın rengini açmada kullanabileceğinizi biliyor muydunuz?
error: Kopyalamak mümkün değil !