Saç Ekimi Sonrası

Saç ekimi genetik, stres, düzensiz beslenme, hormonal bozukluklar sonrasında dökülen saçların saç tedavi yöntemleri uygulanarak tekrar geri kazandırılması yöntemidir. Saç ekimi için öncelikle kişinin saç yapısı ve ekilecek bölgelerin incelenmesi ile yapılmaktadır. Ardından uygulanacak saç ekim yöntemine karar verilmektedir.

Günümüzde estetik cerrahi merkezleri saç ekimi konusunda çalıştırdıkları uzman kadro sayesinde yüksek başarı oranlarını yakalayabilmektedir. Saç ekimi, öncesinde 1 haftalık hazırlık süreci gerektiren bir uygulamadır. Aynı şekilde saç ekimi sonrasında da bakıma ve temizliğe dikkat edilmesi operasyonun başarılı olması açısından büyük önem arzetmektedir. Saç ekimi sonrasında 6 ay boyunca devam eden iyileşme sürecinde verilen talimatları özenle uygulayan hastalarda daha başarılı sonuç ve iyileşme gözlenmektedir.

Saç ekimi sonrası sabırlı olmak gerekmektedir. Saç ekimi yapılan bölgelerde saçların tekrar çıkmaya başlaması zaman almaktadır. Yaklaşık 8 aylık bir süreç sonrasında saç ekimi yapılan bölgedeki saçlar gürleşmeye başlamaktadır. Bir yıl geçtikten sonra uygulanan operasyon izleri tamamen kaybolur ve saçlar tekrar uzamaya başlar. Saç ekimi sonrasında saçların güçlenmesi ve sağlıklı olması için uzmanlar tarafından genel olarak saç mezoterapisi yapılması önerilmektedir.

Saç Ekim Merkezleri

Saç ekimi mutlaka işinde uzman olan saç ekim merkezleri tarafından yapılması gerekmektedir. Aksi takdirde uygulanan tedavi de olumlu sonuçlar alınamadığı gibi, yaşanan süreçte kişiye sıkıntı vermektedir. Saç ekim merkezi öncelikle kişilerin saç analizi ve ekim yapılacak bölgede doğal sonuç elde etmek için saçın çıkış yönünü belirlemektedir. Buna uygun olarak saç ekimi için uygulanacak tedavi yöntemine geçilmektedir.

Saç Ektiren Kişiler

Operasyon sonrası özellikle kirli, dumanlı ve tozlu bölgelerden uzak durulması gerekmektedir. Saç ekim merkezlerinin verdiği özel şampuanlarla saçlar 3 gün boyunca düzenli yıkanmalıdır. Mutlaka güneş ışığı ve kimyasal içerikli ürünlerden uzak durulması gerekmektedir.

Saç ektiren kişiler, saç ekim merkezleri ve saç ekim süreci.
Saç ektiren kişiler, saç ekim merkezleri ve saç ekim süreci.
error: Kopyalamak mümkün değil !