Saç Kepeklenmesine Binbir Deva

Hem bayanlar hem de erkeklerin ortak sorunlarından birisidir kepeklenme. Dışarı çıkmanızdan bir kaç dakika içerisinde omuzlar da oluşan beyazlama insanı çileden çıkarır. Birde üstüne saç diplerinde bitmek tükenmek bilmeyen kaşınma çıldırtır cinsten bir problemdir. Dışarıda insanların içerisinde ne kaşına bilirsiniz nede kepeklerinizi gizleyebilir sadece stresini içinizde kaşınma hissini de kafanızda daima tutarsınız.

Sadece ufak bir kaç müdahale ile giderilebilen bu sorunun yüzünden bu kadar sıkıntıya girmenize hiç gerek olmadığını öğrenmek ister misiniz?

 

 

İşte kepeğe karşı çözüm önerileri;

Aspirin;

ilk önerimiz aspirindir yapmanız gereken sadece 2 adet aspirini yıkanırken eritip saçlarınıza sürün ve bir kaç dakika bekletip durulayın ve saçlarınızı normal yıkamaya devam edin.

Kabartma tozu;

Banyo öncesi saçlarınızı ıslatın ve yarım çay bardağı kadar kabartma tozunu avucunuza alıp saç diplerinizi ovalayacak şekilde bir kaç dakika boyunca masaj yapın. Bu işlemi bir hafta boyunca uyguladığınızda saçlarınızdaki kepek sorunu yok olacak ve saç deriniz sağlıklı doğa yağlar üretmeye devam edecektir.

Limon;

Bir diğer öneride saçlarınızı yıkadıktan sonra saçlarınızı son olarak limonlu su ile ovalayın. Saç diplerinizi kesinlikle ihmal etmeyin. Bu işlemi bir kaç hafta boyunca sürdürün.

Tuz;

Evde sofralarınızdan eksik etmediğiniz tuzu saç derinize dökün ve parmak uçlarınız ile bastırmadan saç derinizi ovalayın. Ovalama işleminin bittiğine kanaat getirdikten sonra saçlarınızı durulayın.

Elma sirkesi;

Banyo sonrası saç durulama suyunuza bir kaç çay bardağı elma sirkesi ilave edin ve saçlarınızı bu su ile durulayın.

Bitkisel yağlar;

Aktarlardan temin edebileceğiniz bitkisel yağar ile haftada iki defa saçlarınızı ovalayıp streç film ile sarın ve bir saat kadar bekledikten sonra yıkayın.

Biberiye otu ve keçi boynuzu;

Bu iki bitkiyi kaynatıp süzün ve suyu ile saçlarınızı ovalayın.

En etkili ve en kolay kepek tedavisi;

Marketlerde satılan küçük kolonya fısfıslarından temin edin ve içini boşaltıp iyice yıkayın. Yada boşunu bulmak daha mantıklı. İçerisine yarısına kadar zeytin yağı yarısına kadar da su doldurup saç diplerine püskürtün. Yıkamanıza hiç gerek olmadığını göreceksiniz. Özellikle banyo sonrasında yapılan kurulama sonrası bu uygulamayı yapın . Bir bölgeye bir kere püskürtseniz yeterli olacaktır.

Kepeklenmeye karşı pratik öneriler ile ilgili bilgilendirme yazısı
Kepeklenmeye karşı pratik öneriler ile ilgili bilgilendirme yazısı
error: Kopyalamak mümkün değil !