Saç Kırıklarına Bitkisel ve Doğal Çözüm

İnsan saçı; çoğu kozmetik ürünlerinin TV reklamlarında gösterdiği gibi içi boş ve yüzeyi balık pullarını andıran bir yapısı vardır. Sıcak, devinim (hareket) ve suyun saçların keçeleşmesi ve deforme olması için yeterli bir üçlü olduğunu biliyor muydunuz? Özellikle bayanlar banyo sonrası uzun uğraşlar ve acılı bir süreç sonucu ancak saçlarını açabilmektedirler. Ama bu sırada saçlarından çok büyük kısmını kaybetmekteler. İlk aşamada önemsiz gibi görünen bu durum birkaç duş sonrasında binanın tuğlalarının birer birer azalıp binayı yıkması gibi saç şeklinizi bozmaktadır. Saçlarınızın dökülmesine karşı yapılacak olan uygulama saç köklerinizin desteklenmesi ve kuvvetlendirilmesi olacaktır. Bununla ilgili ise sitemizde bulunan saç bakımı ile ilgili makalelerimizi okuyabilirsiniz. Saç kırılmalarına bakım ile ilgili üç ana yol vardır.

1. Keçeleşmesine imkân vermemek.
2. Saçları kuvvetlendirmek.
3. Saçların doğasını bozmamak.

Keçeleşmesine imkân vermemek için yapmanız gerekenler şu şekildedir. Saçlarınızı çok sıcak su ile yıkamayın, kullandığınız saç temizlik ürünleri ( sabun ya da şampuan) uygun Ph (ph 5.5) da olmasına dikkat edin. Bu ph cildinizde sürekli olması gereken doğal preparatların kaybolmamasını ve keçeleşmeyi tetikleyen statik elektriklenmenin ve pulcukların birbirine geçmesini azaltıcı etkisi vardır. Ayrıca canlı bir yapısı olan saçı beslemekte ve korumaktadır.

İkinci metot ise saçı kuvvetlendirmektir. Bunu ise saçın kimyasını bozmadan, doğal ve besleyici bitkisel ürünlerle yapılan uygulamalar en doğru olanlarıdır.
Bu konuda çok sui istimaller bulunmakta ve her metot herkes için uygun olmayabilmekte. Bu yüzden her uygulama için uzman hekiminizin uygun görüşünü almanız gerekmektedir.
Kullanacağınız bitkisel ürünler arasında zeytinyağı, papatya yağı, sarımsak yağı size yeterli çözümü sunacaktır. Ayrıca bu yağlara yumurta sarısı ve bal ilavesi ile kısa süreli uygulamalar yapıp durulayarak da mükemmel sonuçlar alabilirsiniz.

Üçüncüsü ise saçlarınıza uyguladığınız şekillendiriciler saçlarınızın lümen diye tabir edilen hava kanalı gibi olan kısmı tıkamakta ve saçlarınızın hem hava almasını hem de beslenmesini önlemektedir. Ayrıca hava alsa da kimyasal uçucular içlerine girmekte ve buralarda saçları çürütmektedir. Cilt gözeneklerinizi de tıkayan bu maddeler cildinizin salgı yapıp üst katmanları beslemesini önlemektedir. Zayıf düşen saç öncelikli olarak en ufak kuvvette kırılmaktadır.

Saç dökülmelerine ve kırılmalarına bitkisel ve doğal çözüm önerileri
Saç dökülmelerine ve kırılmalarına bitkisel ve doğal çözüm önerileri
error: Kopyalamak mümkün değil !