Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

Özellikle mevsimsel değişikliklere, deniz suyu ve güneşe maruz kalmaya, boya ve saç kurutma makinesi gibi etkenlere bağlı olarak ortaya çıkan saç kırıkları istenmeyen görüntülerin oluşmasına neden olmaktadır. Saçlarımız da tıpkı vücudumuz gibi zamanla yıpranır, matlaşır, dökülür veya kırılır. Saçların kırılmasının ardından yapacağınız her bir işlem görünümünün bir nebze de olsa düzelmesini sağlarken aslında günümüzde bu kırıklıkları onaracak herhangi bir metot bulunmamaktadır. Bu nedenle daha kırıklar oluşmadan saçları kuvvetlendirmek, beslemek, maşa, düzleştirici ve saç kurutma makinesi gibi cihazlardan uzak durmak önemlidir. Saç kırılmalarının önüne şu şekilde geçebilirsiniz:

 

Jajoba Yağ İle Saç Kırıklarına Doğal Çözüm

 

  1. Duşun ve banyonun ardından ıslakken saçlarınızı fırçalamayın veya taramayın.
  2. Maşa ve düzleştiriciden önce koruyucu kremler kullanın.
  3. Saçlarınızın kuruyup çatallaşmasını önlemek için sık sık nemlendirin.
  4. Saçlarınızı kuruturken havlu ile sert bir şekilde kurulamak yerine, havluyu bütün başınızı örtecek şekilde sarın ve kendisinin suyunu bırakmasını bekleyin. Birkaç havlu değiştirebilirsiniz.
  5. Sıkı topuzlar, sürekli saçı toplamak, sert uçlu tarak ve tokalar da saçların kırılmasına yol açar.

Kırılmış saçlara doğal çözümler

Saçların uçları kırıldıktan sonra mutlaka hasarlı bölgeyi sağlıklı saçlardan uzaklaştırmak gerekir. Bunun için saçınızı kısacık kesmenize gerek yok. Sadece uçlardaki kırıkları aldırmanız yeterli olacaktır. Üstelik bu kırık aldırma işlemi saçların doğal ve sağlıklı bir şekilde uzamasını da sağlayacaktır. Saçlarınızı tepenizde toplayıp, parça parça ayırarak özel bir makas yardımı ile kırıklarınızı kendiniz de temizleyebilirsiniz. Burada önemli olan kırık makaslarını kullanmaktır. Çünkü diğer makaslar saçlara zarar verir.

Saç kırığı için bitkisel kür:

4-5 tatlı kaşığı zeytinyağını, 1 tane yumurtanın sarısını ve 1 tatlı kaşığı balı cam bir kaba koyarak iyice karıştırın. Daha sonra bu karışımı bekletmeden saçlarınızın kırılmış uç kısımlarına sürün. Aslında saçınızın tamamına da yedirebilirsiniz; çünkü oldukça besleyici bir maskedir. Bu maskeyi düzenli olarak uyguladığınızda kırık görünümünün düzelmeye başladığını fark edeceksiniz. Maskeyi sürdükten sonra saçı bone ile sarmanız etkisini artıracaktır. 45 dakika beklemeniz maskenin saça yedirilmesi için yeterli olacaktır. Dilerseniz bu karışıma badem yağı da ekleyebilirsiniz.

Saç kırıkları ve doğal yöntemler konulu yazı
Saç kırıkları ve doğal yöntemler konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !