Saçımızda Keratin Eksikliği Olduğunu Nasıl Anlarız?

Sadece doğa koşulları mı etkiler saçı? Ya boya, fön, saç açıları? Peki, saçımıza gereken bakımı yapıyor muyuz? Şimdi size derdinize derman olabilecek bir şeyden bahsedeceğim. Çok araştırdım. Çok sordum. Artık güvenle tavsiye edebilirim. Keratin bakımı %100 memnuniyet garantili.

 

 

Nedir bu Keratin?

Keratin, Saç, tırnak ve diş minelerinde doğal olarak vücutta bulunan güçlü bir proteindir. Fakat herkeste aynı miktarda bulunmaz. Çünkü bazı sebeplerle keratin vücutta eksilir. Bu eksikliği gidermek için ise dışarıdan takviye yapmak gerekir.

Saçlarımızda bulunan keratin kimyasal ve fiziksel etkiler ile azalır. Eksikliğini anlamak ise basittir. Keratin  eksikliğinde saç koparak dökülür, cansızlaşır, mat bir görünüm kazanır. Bunun nedeni ise saça uygulanan yanlış ve yıpratıcı uygulamalardır.

 

 

Keratinin eksik olduğunu nasıl anlarsınız?

Saçlarınız cansız, mat gözükür ve elektriklenip kabarma eğilimindedir. Ne yapsanız fayda etmez. Tabi keratin dışında.  Ve şunu da söylemek gerekir ki özellikle kimyasal işlem gömüş saçlarda kesin çözüm bir tek keratin yüklemesidir.

 

 

Saça uygulanan yıpratıcı uygulamalar keratin dengesini bozar

 • Öncelikle günlük şampuan seçiminde çoğumuz yanlış seçim yapıyoruz. Saçımızın yapısına göre şampuan tayini birinci adımımız olmalıdır. Çünkü istediği şeyi alamayan saç zamanla canlılığını yitirmeye başlar ve yıpranır. Saçın keratin dengesi bozulur.
 • Diğer bir önemli yıpratıcı faktör ise saça yapılan uygulamalardır. Saça uygulanan açıcılar, boyalar, yanlış beslenme ve ısıl işlemler saçın doğal yapısını bozar. Doğal yapısı bozulan saçın keratin dengesi bozulur.

Bu sebeplerle saçı eski canlılığına kavuşturmak için keratin dengesinin tekrar sağlanması gereklidir.

 

 

Keratin bakımı saça neler sağlar

 • Dolgun ve parlak bir görünüme kavuşturur
 • Saçın elektriklenmesini önler
 • Saçı derinlemesine onarır
 • Mucizevi bakım olarak adlandırılan keratin bakımı saça üstün bir koruma sağlar
 • Zarar gören cansızlaşmış saçı canlandırır
 • Yıpranmış kırıklarla dolu saçın kırıklardan arındırır ve güçlendirir
 • İncelerek kopan saçları kalınlaştırır
 • Saçın sağlıklı uzamasını sağlar
 • Güneş ışınlarına karşı korur

 

 

Keratin bakımı nasıl yapılır?

Keratin bakımı yaptırmaya niyetliyseniz dikkat etmeniz gereken bazı şeyler var. Öncelikler Keratin bakımını yaparken veya yaptırırken ürün kalitesine dikkat etmek gerekiyor. Ve bu bakımın bilinen hiçbir zararı yok. Keratin alırken içerisinde formaldehit bulunmamasına dikkat edin. Kuaförde yaptırıyorsanız da sorun. Çünkü formaldehit cildi ve saç derisini tahriş eder. Ve keratin bakımından çok fazla iyi sonuç alamazsınız. Evde de güvenle keratin bakımı yapabilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bu yazımızı inceleyebilirsiniz.

Keratin eksikliği nasıl anlaşılır, keratin bakımı nedir ve saç bakımı ile ilgili bir çok sorunun cevabı bu yazımızda.
error: Kopyalamak mümkün değil !