Saçlarınızın Beyazlamasını Geciktiren Doğal Yöntemler

Hiç kimse yirmili/otuzlu yaşlarında saçlarında beyaz olmasını istemez. Eğer cildinizle uğraştığınız gibi saçlarınıza da aynı bakım yaparsanız uzun bir süre bu beyazları görmezsiniz. Kimyasal ürünler, kirlilik, sakin bir yaşam (spor yapmadan ya da hareket azlığından kaynaklanan bir sakinlik) ve sağlıksız diyet ve yeme alışkanlıkları saçlarınızdaki belli başlı hasarlara ve saçların beyazlaşmasına neden olur.

 

 

1- Amber Çiçeği

Amber çiçeğinin en büyük özelliği saç kayıplarını önlemesidir. Fakat diğer faydalı özelliği ise beyazlamayı geciktirerek saça parlaklık vermesi ve temizleyici özelliği ile saçlarınızdaki tüm kirliliği arındırabilmesidir.

Uygulanışı

Biraz amber çiçeğini 20 dakika boyunca suda kaynatın. Ardından soğumaya bırakın ve soğuduktan sonra ezerek saçlarınıza yedirin. 10-15 dakika bekleyin. Ardından saçınızı hafif bir şampuanla yıkayın.

 

 

2- Kol Kabağı

Kol kabağı, içerisinde saç beyazlaşmasını geciktiren etkili ögeler barındırır. Pigmentleri korur ve saç diplerinizi güçlendirir.

Uygulanışı

Kabakları karanlık bir ortamda kurutunuz. Ardından kurumuş olan parçaları 3-4 gün boyunca hindistan cevizi yağında bekletiniz. Sonra kabakları çıkartıp hindistan cevizi yağını düşük ateşte, yağın rengi siyah olana kadar kaynatınız. Soğuduktan sonra saçınıza uygulayınız. Etkili olabilmesi için haftada 2-3 kez tekrarlayınız.

 

 

3- Horozibiği Çiçeği

Horozibiği çiçeği, beyazlaşmanın başlamasını engeller. Bunun dışında, yıpranmış saçları onarır.

Uygulanışı

Horozibiği çiçeği ile suyu karıştırıp saçınızı uyguladıktan sonra 1-2 saat bekleyiniz. Ardından durulayınız. Bu işlemi saçınız eski rengini alana kadar uygulayınız.

 

 

4- Susam ve Havuç

Susam ve havucun oluşturduğu bu olağanüstü kombinasyon, yalnızca saçınızın sağlıklı olmasını ve saçlardaki beyazları önlemez, aynı zamanda var olan beyaz saçları da eski haline getirir.

Uygulanışı

Eşit miktarda susam yağını ve havuç suyunu karıştırıp üzerine bir yemek kaşığı çemen otu tozu koyunuz.  Bu karışımı 20 gün boyunca güneşte bekletiniz ve ardından saçınıza ve kafa derinize uygulayınız. Kafa derinize susam yağıyla yapacağınız bir masaj, beyazlaşmayı önlemede size yardımcı olacaktır.

 

 

Zencefil

Zencefilin cilde, vücuda ve saçlara bir sürü faydası vardır. Saçları koruyarak beyaz oluşumunu önlemede yardımcı olur.

Uygulanışı

Zencefilleri süt veya cocoba yağı ile karıştırıp saç derinize ve saçlarınıza uygulayın. 10-15 dakika bekletip durulayın. 2 hafta boyunca düzenli olarak kullandığınız takdirde var olan beyaz saçların yok olduğu göreceksiniz. Saçlarında beyaz olmayanlar ise erken yaşta beyazlaşmayı önlemek adına bu karışımı iki haftada bir kullanmalıdırlar.

Bu tariflerle saçlarınızın beyazlaşmasını geciktirin.
Bu tariflerle saçlarınızın beyazlaşmasını geciktirin.
error: Kopyalamak mümkün değil !