Sağlıklı Saçlar İçin Beslenme

Sağlıklı saçlara sahip olmak için dışarıdan yapacağınız takviyelerin yanında içeriden vereceğiniz destek ile de saçlarınızın güzelliğini ve parlaklığını arttırabilirsiniz. Saç sağlığı ve güzelliği için kozmetik ürünlerden göreceğiniz etkinin çok daha fazlasını doğal besinlerden göreceksiniz. Saçlarınızın dökülmesini engellemek, daha hızlı uzamasını sağlamak, mat görünümü azaltmak ve kırık oluşumunu azaltmak için beslenmenize dikkat edin. Beslenmenin yanı sıra, mutfağınızda ve buzdolabınızda bulunan malzemeleri saçınıza sürerek de etkiyi arttırabilirsiniz. Sağlıklı saçlar için beslenme programınıza ve haftalık saç bakım rutininize ekleyeceğiniz bu besinler çok işinize yarayacak.

BAL

Bal, kahvaltı sofralarımızın vazgeçilmez yiyeceklerinden biridir. Tatlı ihtiyacınızı gidermek, süt ile birlikte öksürüğe iyi gelmesi gibi sağlığa faydalarının yanında, saç güzelliği ve parlaklığı için de oldukça faydalı bir besindir. Saçınıza nemi hapsetmek ister misiniz? O zaman balı şampuanınızın içine ilave ederek saçınıza ışıltılı bir görünüm ve yumuşak bir doku kazandırabilirsiniz.

SİRKE

Bunun için elma sirkesini kullanabilirsiniz. Ev temizliğinde yüzeyleri temizlemek için kullandığımız sirke, saçlar için de muhteşem bir parlatıcıdır. Bunun için yapmanız gereken, spreyli bir şişeye elma sirkesi koymak ve daha sonra saçlarınıza sirke sıkmak ya da saçlarınızı bir miktar sirke ile yıkamak. Boyalı saçlarınız varsa, saçlarınızı parlatmak için daha farklı yöntemler deneyebilirsiniz. Bu uygulama, özellikle doğal saçlar için harika bir parlatıcıdır.

NANE

Nane çayının saçlarınız için çok faydalı olduğunu biliyor muydunuz? Naneyi kaynamakta olan su dolu bir tencereye atıp 5-10 dakika kadar demleyin ve daha sonra suyunu süzüp suyu soğumaya bırakın. Nane çayınız soğuduktan sonra, saçınızı şampuan ile yıkayın ve ardından bir kez de bu soğuk çay ile saçınızı yıkayın. Bu çay, özellikle yağlı saçların yağlanma problemi için idealdir.

KUŞBURNU

Sağlıklı ve parlak saçlara sahip olmak için kuşburnu çayını da deneyebilirsiniz. 1 çay bardağı kuşburnunu 3 yemek kaşığı zeytinyağı ile karıştırarak saçlarınıza dairesel hareketlerle masaj yaparak uygulayın ve saçınızı bir bone ile sarıp 3-4 saat bekletin ve daha sonra şampuan ile yıkayıp durulayın. Tüm bu uygulamalar, evde yapılabilecek saç maskeleri arasında yerini alıyor.

Sağlıklı saçlara sahip olmak için beslenme önerileri.
Sağlıklı saçlara sahip olmak için beslenme önerileri.
error: Kopyalamak mümkün değil !