Sağlıklı Saçlara Sahip Olmanın Sırları

Sağlıklı, parlak, canlı ve güçlü saçlarınız varsa, diğer kadınlardan bir adım öndesiniz demektir. Günlük hayatınızda yapacağınız basit, pratik ama etkili uygulamalar ve birkaç küçük ipucu ile daha sağlıklı saçlara sahip olabilirsiniz. Ünlülerin kırmızı halıda ya da televizyonda gördüğümüz o harika ve parlak saçlarına sahip olmak o kadar da zor değil. İşte sağlıklı saçların sırları

  • Saçlarınızı 6-8 haftada bir düzenli olarak kestirin. Böylece saçlarınızın boyu fazla kısalmadan, kırıklardan temizlenip parlak bir görünüme kavuşacak.
  • Yediklerinizin sadece vücut hatlarınızla değil, saçınızın görünümüyle de yakından ilgisi olduğunu unutmayın. Sağlıklı saçlar için gereli olan besin maddesi Omega 6 yağ asidi içeren gamma linoleic asittir (GLA). Uzmanlar günlük beslenmede bu asidin tam olarak anılamayacağını belirterek, oluşan açığın vitamin haplarıyla karşılanabileceğinin altını çiziyor. Böyle bir kurun ardından 6 haftanın sonunda, saçlarınız istediğiniz dolgunluğa ulaşacaktır.
  • Hindistan cevizi yağı, saç lülelerinizi doğrudan besler. Bu lezzetli madde, proteinin saça verdiği zarar minimize eder. Haftada bir kez 30 dakikalık kürler şeklinde uygulanacak Hindistan cevizi yağı ile, eskisinden çok daha canlı lülelere kavuşmanız içten bile değil. Yağı sadece saç uçlarınıza sürün ve 30 dakikanın ardından saçlarınızı şampuanla yıkayın.
  • Saçlarınız beklenmedik bir anda elektriklenirse, çantanızdaki dudak koruyucunuz, dax’ların yerini tutabilir. Avucunuza bir parça dudak koruyucu koyup erittikten sonra ellerinizi saçlarınıza sürdüğünüzde, elektriklenen saçlarınız mucizevi bir şekilde yumuşacık olacaktır.
  • Kafa derinizin kuruduğunu hissediyorsanız, düzenli olarak kullandığınız şampuanın içine bir aspirin kırıp atın. Aspirinin içeriğindeki maddeler, kafa derinizin kurumasını engelleyecektir.
  • Aloe Vera’lı jöle sadece saçı şekillendirmeye yaramaz. Aynı zamanda kafa derinizi nemlendireceği için kepeği de önleyecektir.
  • Saçlarınızın rengini koruyabilmek için soğuk değil, ılık suya yıkayın. Aynı şekilde saç kurutma makinenizin ılık seçeneğini tercih ederseniz, saçlarınızın rengi her zaman mükemmel olacaktır.

Gün içerisinde saçlarınızın dalgası bozulursa bunun çözümü maden suyunda saklı. Çantanızda her zaman maden sulu saç spreyi bulundurun. Bozulan dalgalarınızın üzerine sıkacağınız bu sprey dalgalarınızın ilk haline kavuşmasını sağlayacaktır.

Saçlarınızın daha sağlıklı olması için öneriler.
Saçlarınızın daha sağlıklı olması için öneriler.
error: Kopyalamak mümkün değil !