Sirkeli Su Faydaları

Sirkeli Su Faydaları

Sirke, insanların yaşamlarında oldukça uzun zamandan beridir varlığını sürdürmektedir. Üstelik sirke temizlikten gıdaya kadar farklı alanlarda rahat bir şekilde kullanılabilmektedir. Marketlerden temin edilebildiği gibi evlerde de yapılabilen sirke son birkaç yıldan bu yana direkt tüketim gıdaları arasında da sayılmaktadır. Uzmanlar özellikle sabahları aç karna sirkeli su içilmesini önerilmektedir. Peki, uzmanlar tarafından önerilen sirkeli su uygulamasının kişilere sağladığı faydalar nelerdir?

Sirkeli Suyun Faydaları

Fazla kilolar hemen herkesin başına bela olmaktadır. Bu durum beslenme kaynaklı meydana gelebileceği gibi metabolizmanın istenen ölçüde çalışmamasından da ileri gelebilmektedir. Açıklamalara göre sirkeli suyun faydaları arasında metabolizmayı hızlandırması ilk sırada yer almaktadır.

İşte düzenli sirkeli su tüketiminin kişilere sağladığı faydalar;

 • Kilo verme sürecini desteklemektedir,
 • Bağışıklık sistemini güçlendirmektedir,
 • Nezle ve grip gibi hastalıklara karşı koruma kalkanı oluşturmaktadır,
 • Cildin daha parlak ve güzel görünmesini sağlamaktadır,
 • Ağız ve diş sağlığına destek olmaktadır,
 • Kişilere daha enerjik bir hayat sunmaktadır,
 • Saçların parlak görünmesini sağlamaktadır,
 • Kalp ve damar hastalıklarına karşı korumaktadır.

Sindirim sorunu yaşayanlar için de sirkeli su faydaları sayılabilmektedir. Düzenli şekilde sirkeli su tüketenlerin var olan sindirim sorunlarının artık görülmemeye başlandığı tespit edilmiştir. Üstelik tüketim zor olmadığı için aksatılmadan devam da ettirilebilmektedir. Fakat bu tür asidik suların tüketilmesinde açıklanacak olan hususlara özen gösterilmelidir. Diğer türlü belli zararlarla karşı karşıya kalınması muhtemel hale gelecektir.

Sirkeli Su Zararları

Doğal olduğu bilinen ürünlerin tüketimi konusunda insanların içleri daha rahat olmaktadır. Sirke de bu kategoride yer almaktadır. Üstelik bilinen ve kesinleşmiş olan sirkeli su zararları açıklamaları da bulunmamaktadır. Ancak her bünye birbirinin aynı değildir. Bazı kimselerin mideleri asidik tüketimlere karşı çok hassastır. Midenin kabul etmemesi halinde sirkeli suyun tüketilmesi bu işin kötü sonuçlanmasına neden olacaktır.

Zira bahsedilen durumlarda;

 • Mide bulantısı,
 • Mide yanması,
 • Kusma gibi neticeler ortaya çıkabilmektedir.

Sirkeli su tükettikten sonra mide yanması sıkıntısının geçmemesi halinde bir uzmana danışmak çok önemlidir. Diğer türlü bahsedilen rahatsızlık farklı hastalıkları da tetikleyebilmektedir.

 

Sirkeli Su Nasıl İçilir?

Sirkeli su içmek için pek çok farklı yöntem saymak mümkündür. Uzmanlar sadece içimin mümkün olduğu kadar sek yapılması gerektiğini açıklamaktadır. Böylece sirkenin istenen faydalarını daha net bir şekilde elde etmek mümkün olacaktır. Önerilen içim yöntemlerinin ilki sirkenin direkt olarak tüketilmesidir. Bunun için sabahları aç karna bir çorba kaşığı elma ya da üzüm sirkesi içmek yeterli olacaktır.
Sirkeyi sek olarak tüketebilen insan sayısı oldukça azdır. Bu nedene bağlı olarak uzmanlar sirkeli su tüketimlerini önermektedir. Sirkeli su da sabah aç karna içilmelidir. Bir bardak suya bir çorba kaşığı kadar sirke eklemek karşımın tamamlanmasını sağlayacaktır. Midesi rahatsız olmayanların karışımı her sabah içmesi tavsiye edilmektedir.

error: Kopyalamak mümkün değil !