Sırt Sivilceleri Nasıl Geçer?

Sivilceler yalnızca yüzümüzde çıkmazlar. Sırtta, omuzlarda, kollarda ve hatta kalçada çıkabilirler. Bunun pek çok nedeni bulunmaktadır. Aynı zamanda çözümü de. Evde vücudunuzda çıkan bu sivilceler için neler yapabilirsiniz, hangi yöntemler daha etkili ve nelerden kaçınmalısınız tüm bunların yanıtlarını sizlerle paylaşacağız.

  1. Daha sık duş alın. Çünkü sivilceler genellikle kirli ve kapalı kalmış gözeneklerden dolayı oluşur. Sık sık duş almak sadece saçları şampuanlamak ve duş jeli ile vücudu köpürtmek demek değildir. Vücudunuzu mümkünse keselemeli hatta vücut fırçaları ile de fırçalamalısınız.
  2. Terlediğinizde mutlaka duş almalı ve giyinirken sırtınıza veya vücudunuzun herhangi bir kısmında saç telinizin kalmadığından emin olmalısınız. Çünkü saç telleri çoğu zaman sivilce oluşumunu tetikler.
  3. Yağlı kozmetik ürünlerden uzak durulmalı veya temizliği etkili yapılmalıdır. Örneğin Body Butter satın aldığınızda ve kullandığınızda ertesi gün mutlaka yıkanmalı ve temizlenmelisiniz.
  4. Yeterli ve dengeli beslenmek, gerektiği kadar vitamin, mineral ve protein almak çok önemli. Eksik alınan bütün besinler ve değerler cildinize sağlıksız görünüm katacaktır.
  5. Bol su tüketmek. Suyu çok fazla içmek ve spor yapmak vücut sağlığınız ve estetiğiniz açısından büyük önem taşır.
  6. Stresten uzak durun. Her ne kadar bu maddeyi kendimiz belirleyemesek de bazı sorunları kafamızda büyütmemekte fayda var. Bazı zamanlarda “su akar yolunu bulur”cu olmak faydalı olabilir.
  7. Buz masajı yapmak sivilceler için etkilidir. Her gün iki buz küpü ile sırtınıza masaj yaparsanız etkisini bir hafta içinde alacaksınız ve düzenli uygulamada hem rahatlayacak hem de sivilcelerden kurtulacaksınız.
  8. Özellikle bebek pişik kremlerinde bulunan çinko sivilce tedavisi açısından da çok önemlidir. Pişik kremleri ile bu sorunun üstesinden gelebilirsiniz.
  9. Salisilik asit içeren temizleme jelleri ile sırtınızı veya sivilceli bölgenizi temizlemek etkili olacaktır.
Sırt bölgesinde çıkan sivilcelerden kurtulun.
Sırt bölgesinde çıkan sivilcelerden kurtulun.
error: Kopyalamak mümkün değil !