Sırtta sivilce neden çıkar ve lekeleri nasıl geçer

Kadınlarda Sırtta Sivilce Neden Çıkar ?

Sırtta sivilce oluşumu ve sonrasında meydana gelen sivilce lekeleri erkekler kadar pek çok  kadının da en sık karşılaştığı cilt problemlerinden bir tanesidir. Erkeklerin aksine kadınlar farklı hormonal siklusları ve vücut yağlanma dağılımlarına bağlı olarak sırt gibi kalın deri ve yağ tabakası içeren bölgelerinde, kalça üstünde sıklıkla istenmeyen sivilceler ile sıklıkla karşılaşmaktadır. Bu nedenle sırtta sivilce lekeleri için ilaç arayışında olan kişilerin sayısı da bir hayli fazla olmuştur. Ancak sırtınızda oluşan sivilce lekeleri için; hemen ilaç ya da krem kullanmanıza gerek yoktur. Çünkü, sivilceler bazı zamanlarda doğal yöntemler aracılığıyla geçmektedir. Sırtta oluşan sivilce lekeleri de doğal yöntemler sayesinde geçebilecek türlerden bir tanesi olarak bilinmektedir. Hormonal değişiklikler ve vücut yağlanması dışında sırtınızda oluşan sivilceler, yediğiniz bazı yağlı yiyeceklerden ve gün içerisinde fazlaca strese maruz kalmanızdan dolayı oluşabiliyor olabilir. Sırtınızda oluşan sivilceleri geçirmek için is; bazı karışımlardan yararlanmanız sizin için en doğrusu olacaktır. Bu karışımlardan bir tanesi ise; hiç kuşkusuz limon ve karbonat olmuştur. Limon ve karbonat sivilce lekelerini ve yeni oluşan sivilceleri hızlı bir şekilde etkisi altına aldığı için, en kısa süre sizi rahatsız eden izlerden içerisinde kurtulmanız ve bu sayede rahatlamanız mümkün olacaktır. Ancak sivilceleriniz çok derin bir iz görüntüsüne sahipse, muhakkak cildiyeye gözükmeniz gerekecektir.

Sırttaki Sivilcelerini Ne Geçirir?

Sırttaki sivilce lekeleri nasıl geçer kadınlar kulübü tarafından da sıklıkla sorunlara çözüm amaçlı araştırılmaya devam ettiği için, yeni oluşum aşamasındaki sivilcelerini geçirmek isteyen kişilerin sayısı da bir hayli fazla olduğunu  düşündürmektedir. Evde basit yöntemler ile  sırtınızda oluşan sivilceleri ya da bu sivilcelerin izlerini geçirmek istiyorsanız, öncelikli olarak bir bardak su almanız gerekecektir. Daha sonra ise; bu suyun içine 1 yemek kaşığı kadar sirke koymanız gerekmektedir. Sonrasında bu karışımı, sırt bölgenize masaj yoluyla uygulamanız gerekecektir. Daha sonra ise; duşa girerek ya da ılık bir su yardımıyla sirke karışımını çıkarmanız gerekmektedir. Son olarak, temiz bir bez yardımı ile sırtınıza sürdüğünüz karışıma kurutmanız ve nemlendirici sürmeniz gerekecektir. Ancak nemlendiricinizin su bazlı olması, sırtınızdaki sivilcelerinizin ve izlerinizin geçmesi için çok önemlidir.

Sırtta Çıkan Sivilceler Neyin Habercisi

Sırttaki sivilce lekeleri lazer yaptıran kişiler tarafından da sıklıkla araştırılmaya devam etmektedir. sırtınızda sivilce oluşuyorsa, direkt olarak sağlık problemleri yaşadığınızdan ötürü korkmanıza gerek yoktur. Ancak sivilcelerimizin daha çok sırtınızda çıkması, karaciğer yağlanmasının da belirtisi olabiliyor. Bu nedenle, öncelikli olarak kan testi yaptırmanızda fayda vardır. Kan testinde karaciğer enzimleriniz normal çıktıysa, sivilcelerin oluşmasındaki temel sebep ise; dar giymenizden dolayı da kaynaklı olabiliyor. Bu lekeleri geçirmek için ise; muhakkak cildiyeye görünmeniz ve bazı kremleri kullanmanız gerekecektir. Ancak sivilcelerinizi doğal yöntemlerle geçirmek istiyorsanız da çeşitli tonikleri uygulamanız mümkün olabilir. Bu tercih tamamen size kalmıştır.

Sırttaki Sivilce Lekeleri Neden Olur?

Sırttaki sivilce lekeleri neden nasıl geçer İbrahim Saraçoğlu tarafından da detaylı bir şekilde açıklanan konular arasında yerini almıştır. Sivilcelerimizin geçmesini istiyorsanız öncelikli olarak yağlı yemek yemeyi bırakmanız gerekecektir. Bununla beraber cilt gözeneklerinizi tıkayacak ürünlerden uzak durmanız da çok önemlidir. Bazı kremler ya da maskeler, cilt gözeneklerini tıkadığı için; sırtta oluşan sivilcelerin tetiklenmesine de neden olabiliyor. Bu nedenle kullandığınız ürünleri, cilt tipinize göre seçmeniz de çok önemlidir.

Sırttaki Sivilce Lekeleri Nasıl Geçer?

Evde uygulayabileceğiniz bütün bu basit önlemler ile sırtta sivilce problemi yaşamaya devam ediyor veya önceden sırtınızda çıkmış sivilce lekeleri iyileşmiyor ise konunun uzmanı bir Dermatoloji Hekimi veya Plastik Cerrahi Uzmanı ile bu konuda görüşmeniz sizin için uygun olacaktır.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !