Sistite Ne İyi Gelir – 1

Sistite ne iyi gelir?

Sistit sorununuz mu var? Bu sorundan kurtulmak için evde bir kaç yöntem deneyebilir ve sistitten bünyenizi koruyabilirsiniz. Yalnız unutmamalısınız ki her ne kadar bu ev yapımı tarifler sistitten kurtulmada çözüm olsa da bu hastalık antibiyotik tedavisiyle desteklenmelidir.

Özellikle kadınlarda ortaya çıkan ve tekrar eden idrar yolları iltihapları oldukça rahatsızlık verici olabilir. Aşağıdaki yöntemleri kullarak idrar yolları iltihaplarınızı oldukça minimize edebilir ve tekrarlamasının önüne geçebilirsiniz.

 

 

Alternatif sistit tedavi yöntemleri

İdrar yolları iltihaplarının tedavisinde ilaçlar kadar günlük diyetinizin de önemli bir rol oynamaktadır. E.koli bakterisinin sebep verdiği sistitten kurtulmanın en önemli adımı bu bakterinin vücuttan atılmasıdır. Peki bu bakteriyi nasıl vücudumuzdan atarız? Cevap aslında çok basit. Her gün belirli miktarda su içmek bu bakterilerin kolaylıkla vücudumuzdan atılmasına ve ferahlamamıza yardımcı olur.

 

 

İdrar yolları iltihabından şikayetçiyseniz mutlaka;

Her gün 2-3 litre sıvı tüketmelisiniz. Bu sıvı çoğunlukla su olmalıdır. Su kalorisiz olması sebebiyle de kilo problemi çekenlere sorun çıkartmayacak aksine yardım edecektir.

– Tuvalet ihtiyacınız geldiğinde asla ama asla beklemeyin ve hemen tuvalete gidin. İdrarınızı tutmak oldukça zararlıdır.

– İdrar kesesini rahatsız edecek alkol, kahve ve meyve suyu ( limon suyu, portokal suyu greyfurt suyu vb.) gibi içeceklerden mutlaka uzak durun. Bu içecekler idrar kesesine sıkıntı veren içeceklerdir.

Şekerli içeceklerden uzak durun. Eğer sistitin devam etmesini ya da tekrarlamasını istemiyorsanız mutlaka vişne suyu için. Ancak belirtmek gerekir ki eğer warfain gibi kan inceltici ilaçlar kullanıyorsanız vişne suyu sizin için yararlı olmayacaktır böyle bir durumda vişne suyunu tüketmeyiniz.

– Daha fazla C Vitamini tüketin. Yeşil yapraklı meyveler ve domates idrar problemli yaşayanlar için en güzel çözümlerden biridir.

Sistitle ilgili semptomlarınız geçtikten sonraki 2-3 gün bol sıvı tüketmeye mutlaka devam etmelisiniz. Doğal terapiler de yine aynı şekilde idrar yolları enfeksiyonlarının tedavisinde çözüm sağlamaktadırlar. Sistit olmamak için en önemli adım sağlıklı bir bağışıklık sistemine sahip olmaktadır. Diyetinizin sağlıklı olması için doktorunuza danışın ve onun size söylediği diyeti uygulayarak sağlıklı kalın.

 

 

Bu yazının diğer bölümü:

Sistite Ne İyi Gelir – 2

Bol su tüketimi ve diğer sistit tedavileri.
Bol su tüketimi ve diğer sistit tedavileri ile sistite ne iyi gelir başlıklı yazımız
error: Kopyalamak mümkün değil !