Sivilce Delikleri Nasıl Geçer?

Sivilceler, pek çoğumuzun başının belasıdır. Bazılarımıza daha çok ergenlik döneminde sıkıntı çıkarmıştır. Kimimize ise sonraki dönemlerde de bela olduğunu söyleyebiliriz. Sivilcelerden daha kötü olan ise sivilce sonrası yüzümüzde oluşan delikleridir.

Peki, bu sivilce delikleri nasıl oluşur?

Oluşma sebeplerinden biri, kimseyi dinlemeyip, ısrarla yaptığımız bir hareket yüzündendir. O da, ellerimizle sivilceyi sıkmaktır. Özellikle kanlı olan sivilceler, diğerlerine göre daha fazla iz ve delik bırakır. Bunun dışında eğer beyaz tenli biriyseniz, cildinizde sivilce lekesi kalma ihtimali daha yüksektir. Cilt tipiniz yağlı ise sivilce oluşmasına daha elverişli bir dokunuz olduğunu söyleyebiliriz. Sizin yapmanız gereken, cilt temizliğinizi aksatmadan yerine getirmenizdir.

Cildinizde oluşan sivilce delikleri için umutsuzluğa kapılmayın. Bu tatsız lekelerden kurtulmak için deneyebileceğiniz birkaç yöntem bulunmaktadır.

  • Bunlardan biri maske uygulamaktır. Özellikle evde, doğal ürünlerden yapılmış maskeler uygulamanız, belli bir zaman içerisinde iyileşmenizi sağlayacaktır.
  • Maske dışında, cildinizin yağ oranının dengelenmesini sağlayan bakım ürünlerini tercih edebilirsiniz.
  • Sadece kullandığınız ürünlere değil, beslenmenize de dikkat etmeniz gerekmektedir. Yediğiniz gıdalar, doğrudan cildinizi etkilemektedir. Yağlı yiyecekler tüketmeniz, cildinizin bozulmasına ve sivilce oluşmasına neden olacaktır.

Sivilce izlerinden kurtulmak için size evde yapacağınız doğal bir maske tarifi veriyoruz. Bu maskeyi, düzenli bir biçimde kullanırsanız eğer, kısa süre içerisinde bu lekelerden kurtulacaksınız. Size vereceğimiz maske tarifi, üç ay sonunda sivilce izlerinin yok olmasını sağlayacaktır.

Gerekli  Malzemeler

1 yemek kaşığı süt

Yarım tatlı kaşığı bal

1 yumurta akı

Hazırlanışı

Öncelikle yumurtanın beyazını ayırın. Daha sonra köpük kıvamına gelene kadar çırpın. İçine yarım tatlı kaşığı balı ekleyin. Ama dikkat etmeniz gereken nokta, balı tahta kaşıkla almak olacaktır. Ardından bir yemek kaşığı sütü de ekleyin. Ve bütün malzemeleri çırpmaya devam edin. Maskenizi hatırladıktan sonra, tüm cildinize maskeyi sürün. Maskeyi cildinize yedirmeye özen gösterin. Bu şekilde on dakika kadar bekleyin. Ardından soğuk su kullanarak, cildinizi güzelce temizleyin. Bu maskeyi dört beş günde bir olmak koşuluyla sürekli olarak uygulayın. Düzenli kullanımınızı aksatmadığınız takdirde, üç ay içerisinde sivilce izlerinizden kurtulduğunuzu göreceksiniz.

Sivilce sonrası  yüzde oluşan delikler  ve maske konulu yazı

Sivilce sonrası yüzde oluşan delikler ve maske konulu yazı

  Sosyal   Medyada   Paylaşın
  • Site Yorum

  • Bir Yorum Bırak

  • ÇOK OKUNAN
  • YENİ
  • YORUM
Tüm Konular
error: Kopyalamak mümkün değil !