Sivilce İzleri ve Tedavi Önerileri

Sivilce izlerinin tedavisi için kullanılacak malzemelerin doğru seçilmesi çok önemlidir.

Sivilce izleri üç aşamada ele alınmalıdır.

 

 

1. Sivilcelerin aktif olduğu aşama

Erken tedavi de denilebilecek bu aşamada çok büyük ihtimalle oluşabilecek sivilce izlerine karşı derinin kuvvetlendirilerek sivilcenin kontrollü olarak yok edilmesidir. Bu işlem için ise doğal sivilce kurutucu maskeler kullanılmalıdır. Bu maskelerden en çok bilineni ise sivilce kurutucu karbonat maskesidir.

 

Karbonat Maskesi

– 3 çay kaşığı saf su
– 1 çay kaşığı taze sıkılmış limon suyu
– 1 çay kaşığı karbonat
Bu maskeyi hazırlamak inanılmaz kolay. Karbonat ve limon her zaman evimizde bulunan iki malzeme yalnız dikkat etmemiz gereken konu suyun çeşme suyu veya hazır su değil eczane veya aktar aldığınız iyon içermeyen suyu kullanmamızdır. Bütün malzemeleri bir kapta iyice karıştırıyoruz. Pütürlü bir yapı elde ediyoruz ki buda Peeling etkisi göstererek ölü deriyi söküp atmamıza ve ferah bir cilde kavuşmamıza vesile oluyor. Peeling etkisi olsun derseniz yüzünüze bu karışımı yuvarlak daireler halinde sürmemiz yeterli.

 

 

2. Sivilce sonrası aşamada

Sivilce sonrası aşamada ise sivilcenin kaybolup sivilce izin yeni belirginleşmeye başladığı aşamadır. Bu aşama doğal yağlar ile cildin beslenmesi ve alttan taze ve sağlıklı derinin çıkmasının sağlanmasıdır. Bu maksadın gerçekleştirilmesi için ise zeytinyağı, papatya yağı , badem yağı, argan yağı kullanmak yeterli olacaktır. Bitkisel yağlar cildi yenilemekle kalmayıp gözenekler de rahatlatmaktadırlar. Ayrıca antibakteriyel olan bu yağlar ile genel cilt bakımı yapmış olursunuz.

 

 

3. Çok ileri aşamada;

Bu aşama sivilce izlerinin tamamen belirginleştiği andır. Bu nokta cerrahi müdahale gerektirebildiği gibi doğal yöntemler ile kendinizin hazırlayabileceği doğal peelingler ile de çözüm bulabilirsiniz. Fakat bu aşamada kullanacağınız maskenin cilt yapınıza göre olması önemlidir. Bu aşamada kullanılabilecek en mükemmel maske kil maskesidir. Kil maskesinin cilde zarar vermemesi için maske karışımının içerisinde bir miktar zeytin yağı kullanmak faydalı olacaktır.

Sivilce izleri ve tedavi önerileri konulu ilgilendirme yazısı
Sivilce izleri ve tedavi önerileri konulu ilgilendirme yazısısivilce oluşumu,
error: Kopyalamak mümkün değil !