Sivilce İzleri

İnsan biyolojisi gereği vücut içi ya da dışı sebepler ile cildinde bir takım olumsuzluklar meydana gelebilmektedir. Bu olumsuzluklardan birisi cilt üzerinde çıkan sivilcelerdir. Bu yazımızda sivilce sonrası ciltte kalan lekelerden (sivilce lekeleri) nasıl kurtulacağınızı anlatacağız.

 

 

Sivilce Lekeleri İçin Maskeler

Sivilce İzleri Nasıl Geçer

(Bal, yumurta akı, süt, elma sirkesi ve maydanoz içeren maske için tıklayınız)

 

Sivilce İzleri ve Tedavi Önerileri

(Saf su, limon suyu ve karbonat içeren maske için tıklayınız)

 

Sivilce İzleri İçin Doğal Krem

(Zeytinyağı, kil içeren maske için tıklayınız)

(Kayısı yağı, elma sirkesi ve kil içeren maske için tıklayınız)

(Yumurta akı, limon suyu, bal, pastane mayası içeren maske için tıklayınız)

(Yaze bakla, badem yağı içeren maske için tıklayınız)

 

Sivilce İzlerine Mutfakta Gizli Çare

(Elma sirkesi, bal ve toz şekerin sivilce izlerinin tedavisinde nasıl kullanıldığını öğrenmek için tıklayınız)

 

Sivilce İzleri için Çilekli Doğal Cilt Maskesi

(Çilek ve bal içeren sivilce izlerini yok eden maske tarifi için tıklayınız)

 

Yüz Beyazlatma ve Sivilce İzleri İçin Domates Maskesi

(Hem yüzünüzü beyazlatmak hem de sivilce lekelerinizden kurtulmak için domates, pirinç unu içeren cilt maskesi: tıklayınız)

 

Sivilce Lekelerine Kesin Çözüm – Denenmiştir

(Gül suyu, elma sirkesi, limon suyu içeren sivilce lekesi maskesi için tıklayınız)

 

Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

(Sandal ağacı, gül suyu, limon suyu ve lavanta yağı ile sivilce izlerini yok etmek için tıklayınız)

 

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maske Tarifi

(Aspirin, yaş maya, limon suyu içeren doğal cilt maskesi için tıklayınız)

 

Sivilce Lekeleri İçin Doğal Maskeler

(Yulaf ezmesi, yoğurt ve salatalık ile hazırlayabileceğiniz sivilce lekeleri için maske: tıklayınız)

 

 

Sivilceler

Bu süreçte ise cilt insanın geçirdiği bu karmaşayı gösterircesiniz (genellikle yüzümüzde ) sivilceleri irili ya da ufaklı karşımıza dizmektedir. Bu dönem ve ilerleyen süreçlerde sivilcelerin yönetilmesi ile ilgili “Sivilce Nedenleri ve Çözüm Önerileri” başlıklı yazımız ve “Mutfağınızda Doğal Akne Tedavisi” başlıklı yazılarımızı okuyabilirsiniz. Bu konu ile ilgili kategoride ki diğer yazılarımızda geniş bilgilendirmelere yer verdik. Bu yazımızda şu sivilceler ile ilgili şu şekilde bahsedilmektedir;

“Cildimiz dış deri tabakasını beslemek ve belli oranda nemde tutmak için deri altı bezleri aracılığı ile sürekli olarak salgı yapar. Bu salgıyı dış deriye çılan kanallar vasıtası ile gerçekleştirir. Herhangi bir nedenle bu kanalların tıkanır ve bu kanallarda salgının birikmeye başlar. Bir süre sonra bu birikintilerin olduğu yerde enfeksiyon oluşur.

Mikroorganizmaların artışı salgının devam etmesi ile kanallarda giderek basınç artar ve şişme olur. Bu şişiklikler etrafına göre kabarık ve kızarık bir şekil olarak görülür. Ve bu oluşan tepecikler sivilce olarak adlandırılır. Zaman ile basıncın belli hadde ulaşması sonucu patlama meydana gelir. Tıkanıklığın kanalın neresinde meydana geldiği önemlidir. Çıkış kısmına yakın yerlerde tıkanma oldu ise bu tür sivilceler kısa ömürlü ve acısızdır, iz bırakmazlar. Eğer daha derinlerde meydana geldi ise bu tür sivilceler daha büyük olur ve acı vericidirler. Genelde yüzde oluşan sivilce izlerinin yüzde doksanına bu tür sivilceler neden olurlar.”

 

Siyah Nokta, Sivilce ve Akne İçin Doğal Peeling

(Muz ile doğal peeling tarifi için tıklayınız)

 

Ergenlik döneminde ebeveynlere de önemli grevler düşmektedir. Çünkü sivilcelerin büyük bir çoğunluğu stres ve yaşanan psikoloji karmaşası nedeniyle çıkmaktadır. Bu konu ile ilgili; “Stres, Cilt Hastalıkları ve Psikodermatoloji” başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Sivilcelerin bir diğer çıkma nedenleri ise“Sivilce Çıkma Nedenleri” başlıklı yazımızda detaylandırdığımız üzere cilt gözeneklerinin tıkanması alerji ve iç organlarımızdan herhangi birisinin (özellikle karaciğer) fonksiyonlarında aksama ya da bozulmadır.

Sivilce tedavisinde ise öncelik her zaman insanların ruh hallerini optimize etmelerine aittir. Devamında ise tedavi amacı ile hekim onayı ile birlikte bitkisel ve doğal polimerler bu süreçte en büyük destekçileriniz olacaktır. Sitemizde sivilcelere kesin çözüm sunan önerilerimiz geniş bilgilendirmeler ile açıklanmıştır.

Sağlıklı ve doğal bir hayat geçirmeniz ümidi ile…..

sivilce izleri konulu yazı
sivilce izleri konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !