Sivilce İzlerine Bitkisel Çözüm

Tıbbın her alanında olduğu gibi cilt sağlığı için kullanılan ilaçlarda bitkisel olması ve kimyevi maddeyi mümkün mertebe içermemesi istenmektedir. Medikal ilaçların içerikleri kimyevi olması ve artan kanser türü hastalıkların yapay ve sentetik maddelerle ilişkilendirilmesi bu konuda insanları yönlendirici olmaktadır. Özellikle derinin organizmanın sensörü vazifesini görmesi cildi bu tarz etkenlere karşı daha duyarlı hale sokmaktadır.

Ciltte en yaygın olarak görülen problem sivilcelerdir. Özellikle gençlerin hayatını ciddi oranda rahatsız eden sivilceler çeşitli boyutlarda ve ağrılı olabilmektedir. Özellikle ergenlik döneminde yoğun olan sivilceler genelde geçici ve etkisi küçük olmaktadır. Ama bu sivilcelerin daha derinlerde kökü olan ve yanlış müdahale görenleri ömür boyu kalıcı olan izler bırakabilir. Ve çok kolay kurtulabilen sivilceler ilerde büyük operasyonlarla ancak kurtulabileceği izler bırakabilmektedir. Medikal ve kozmetik uygulamalar ciltteki izler konusunda istenilen verimi sağlasa da pahalı olmaktadır.

Bitkisel tabanlı müdahale ise hem hesaplı hem de sağlıklı ve cildin diğer kısımlarını da besleyici olabilmektedir. Cildin yapısına göre değişebilen bu uygulamalar birkaç versiyonda olabilmektedir. Bu cilt yapısı cildin alerjik olup olmaması ile alakalıdır. Her bireyin cildi farklı etken maddelere duyarlı olabilmektedir. Bu da her uygulanan metodun aynı rahatsızlık için dahi olsa herkeste aynı sonuç alınamayacağı kanısını doğurmaktadır.

Sivilce izleri için yapılan bitkisel uygulamalardan ilki olan sandal ağacı ve gül suyu macunu aplikasyonu en etkin yöntemdir. Bu yöntem günlük belirli periyotlarla tekrarlanmalıdır. Sadece izleri yok etmekle kalmayan bu macun cildinizi de beslemekte ve pürüzsüz bir yapı oluşmasını sağlamaktadır.

Diğer bir ideal çözüm ise limon suyu ile yapılan uygulamadır. Limon suyu lekelerin üzerine sürülüyor ve 15-20 dakika beklettikten sonra ılık su ile durulamak gerekmektedir. Bu uygulama ile ciltte kuruluk gibi bir faktör ile karşılaşılabilmektedir.

Lavanta yağı ile de lekelerden kurtulmak mümkündür. Ayrıca yumurta akını lekelerin üzerine sürüp sabaha kadar bekletildiği takdirde mükemmel sonuç alınabilir. Ayrıca yumurta akı ile oluşabilecek aknelerin de önüne geçilebilir.

Kullanılan her yöntemin başarısı sizin düzenli kullanmanıza ve ısrarlı olmanızla alakalıdır. En etkin leke önleme yöntemi sivilceleri patlatmayıp uzman eşliğinde etkili bir tedavi görmektir.

Sivilce tedavisinde uygulanan bitkisel tedavi yöntemleri üzerine giriş seviyesinde bir yazı.
Sivilce tedavisinde uygulanan bitkisel tedavi yöntemleri üzerine giriş seviyesinde bir yazı.
error: Kopyalamak mümkün değil !