Sivilce İzlerine Mutfakta Gizli Çare

Sivilce izleri ya da diğer konularda yayınladığımız tüm makalelerimiz de sürekli vurguladığımız bir nokta bulunmaktadır. Aile bütçenizden kısıp satın aldığınız krem ve kozmetik ürünlere yüksek fiyatlar vermenize hiç gerek yok. Kanıt olarak da yayınladığımız binlerce çözüm önerilerinin yanı sıra aşağıda belirtilen sivilce izleri için pratik tedavi yöntemleridir.

Not; bir sorunun binlerce çözümü olabilir. Bu sizi telaşa sokmasın önemli olan cilt tipinizi iyi analiz edip sorununuzu bilmeniz ve o doğrultuda çözüm arayışı içinde olmanızdır.

Sivilce izlerine mutfağınızdan gelen tedaviler;

 

 

Elma Sirkesi ile sivilce izlerinin tedavisi:  elma sirkesi dendiğinde akla lokman hekim gelmektedir. Bebeklerden tutunda yaşlılığa kadar her merhalede şifa kaynağı olan elma sirkesi bizim sivilce izleri ve cilt sorunları ile ilgili çağrımıza kulak tıkayacak değil ya. İçeriğindeki besleyici vitamin ve mineraller ile cilde şifa sağlayan elma sirkesi yatmadan önce bir pamuk yardımı ile cilde sürülmesi gerekmektedir.

 

 

Toz şeker ile sivilce izlerinin tedavisi; toz şekerin ciltte peeling etkisi vardır. Tedavi için akşamları nemli toz şekeri sivilce lekesinin olduğu bölgeye sürülüp hafifçe masaj yapılması yeterli olacaktır.

 

 

Bal ile yapılan sivilce izleri tedavisi; vücudun iç dış tüm kısımlarında etkili onarıcı rol üstlenen bal cilde hiç bir şeyle karıştırılmadan doğrudan sürülür. Ve bir müddet sonra temizlenir. Antimikrobiyel olan bal zarar gören bölgelerdeki hücrelerin çeperlerine kadar onarıcı rol oynayıp kaybettiği suyu da hücrelere geri kazandırır.

Bu sayılanlara ek olarak sitemizde çok daha fazla sivilce izlerinde kurtulmanızı sağlayacak doğal yöntemler mevcuttur. Bunun yanı sıra Maalesef marketlerde ve benzeri yerlerde satışa sunulan ve müşterilerine yani sorunu yaşayan insanlara daha kolay ulaşabilen içeriğinde ne olduğu bilinmeyen ürünler bulunmaktadır. Bu ürünlerin bir çoğununda cilde çok büyük zararı olmaktadır. Özellikle gözeneklerden nüfuz edebilen bu ürünler kanser gibi büyük sağlık sorunlarına neden olabilir.

Sivilce izleri ve doğal peeling konulu yazı
Sivilce izleri ve doğal peeling konulu yazı
error: Kopyalamak mümkün değil !