Sivilce Kurutucu Doğal Maske

Ergenlik döneminden otuzlu yaşlara kadar yüzümüzde hiçte memnun olmadığımız sivilceler çıkar. Çoğu zaman iltihaplı uç kısımlarıyla en olmadık zamanda en olmadık yerde çıkan sivilceler için tek çözümün onları sıkmak ya da ezmekten geçtiğini düşünerek hata yaparız. Oysaki evimizin konforunda üstelik tek kuruş harcamadan onları kurutmak çok basit.

 

İltihaplı olsun ya da olmasın sivilceler yüzde çıktığı zaman çok can acıtır. Bu durumda ya siyah nokta olmasını bekleyeceğiz ki bu birkaç haftamızı alır ya da onu kurutup söndüreceğiz ki bu yöntem çok daha kısa ve etkilidir. Sivilceler kurutulmadığında sosyal çevremizde istemediğimiz etkilere sebep olur. Çoğu zaman yakın arkadaşlarımız arasında alay konusu bile olur. Bu gibi durumların ortasına düşmemek için artık sizin de sivilce kurutucu doğal maskeyle tanışma vaktiniz geldi.

 

Sivilce Kurutucu Doğal Maske için Malzemeler

  • Bir adet limon
  • Bebek pudrası

 

Sivilce Kurutucu Doğal Maske Hazırlanışı

Sivilcelerinizin çokluğuna göre maske malzemelerini kendiniz ayarlamalısınız. Bir tatlı kaşığı bebek pudrasının içine pudrayı kremsi bir kıvama getirinceye dek limon suyu sıkılır. Limon suyu sıkıldıktan sonra dilerseniz yüzünüzün tamamına dilerseniz de sivilcenin üzerine sürüp maskenin kurumasını bekleyin. Birkaç gün tekrarlandıktan sonra en büyük sivilcelerin bile kuruduğunu göreceksiniz.

 

Bu maskeyi uyguladıktan sonra maden suyu ile yüzünüzü yıkayıp maske ardından tonik olarak kullanabilirsiniz. Maden suyunu hergün kullanabilirken kurutucu doğal maskeyi aynı bölgeye 3 günden fazla uygulamanızı önermiyoruz. Maden suyu ile yüzünüzü yıkadıktan sonra normal su ile durulamayınız.

Sivilcelerinizi doğal maske tarifimiz ile kurutabilirsiniz.
Sivilcelerinizi doğal maske tarifimiz ile kurutabilirsiniz
error: Kopyalamak mümkün değil !