Sivilce ve yağlı cilt

Sivilcelerden ve yağlı ciltlerden muzdarip olanlar sadece gençler değil. Ne yazık ki, birçok insan yetişkinlik döneminde bile sorunlu bir cilde sahiptir. Gençlik yıllarınızı bunalttıktan sonra sivilce ve yağlı cilt sorunları her zaman kendi kendine kaybolmaz. Sivilce ve yağlı cilt  problemlerini çözmek için bazı fikirler sunacağız.

Neyse ki sivilceli cildinizden kaçınmak için kullanabileceğiniz birçok farklı yöntem var. Çaba göstermeye hazırsanız ve ne yapacağınızı bilmek istiyorsanız işte bazı ipuçları.

1. Yüzünüzü iyice yıkayın

Sivilce ve kötü ciltle mücadelenin üstesinden gelmek için her sabah ve akşam yüzünüzü iyice temizlemeniz önemlidir. Bu sayede ciltteki fazla yağları, ölü deri hücrelerini, kiri, çeşitli kirleticileri ve makyaj kalıntılarını temizlersiniz.

Sivilceleriniz ve zayıf bir cildiniz varsa, gözeneklerin tıkanmaması ve içlerinde bakteri birikmemesi için cildinizi temiz tutmanız önemlidir.

2-Daha derin temizlik için tonik kullanın

Yüzünüzü iyice yıkadıktan ve bir havluyla kuruladıktan sonra, derinlemesine temizlik için bir toner kullanabilirsiniz.

Boynun da yüzle aynı bakıma ihtiyacı olduğunu unutmayın. Bu nedenle boynunuzu yüzünüzle aynı şekilde ve aynı ürünlerle yıkayıp temizlemelisiniz.

3. Nem ekleyin

Cilt için çok stresli ve nem kaybına neden olmayan hafif temizleme ürünleri kullansanız bile, cildinizi temizledikten sonra biraz kurumasını engelleyemezsiniz. Bu nedenle cilde nem katarak yüz bakımına son vermeniz önemlidir.

Bunu, cilt tipinize özel olarak uyarlanmış iyi bir yüz kremi uygulayarak yaparsınız. Yağlı ve yağlı bir cildiniz varsa, sivilce ve kötü cilt ile etkili bir şekilde savaşan ve önleyen bir yüz kremi kullanmanız iyi olur.

4. Sivilce gelişimini sınırlayın

Yüzde bir sivilce veya başka bir leke ortaya çıktığında, hemen kaybolmaz. Ne yazık ki, kiralayabileceğiniz özel bir hızlı tedavi yoktur. Akne ve akneli cilde karşı akıllı ince uçlu sivlce çubukları kullanarak sivilce ve lekelerin gelişimini sınırlandırabilirsiniz .

Bu pim gözeneklere nüfuz eder ve bakterilerle savaşırken aynı zamanda gözenekleri kapatır, böylece daha fazla kirlilik onlara nüfuz etmez.

Küçük iğneli  sivilce çubukları, tedaviyi tam olarak yüzgecin olduğu yere, yani nokta tedavisine konsantre etmenizi mümkün kılar. Bakterilerle savaşmanın yanı sıra serinletici ve kaşıntı önleyici bir etkiye sahiptir ve bu nedenle sivrisinek ısırıklarında veya küçük yaralarda kullanılabilir. Sivilce ve yağlı cilt yazımız dışındaki cilt sorunları hakkında bilgi almak için tıklayınız.

5. Kötü cildinizi gizleyin

Yüzde sivilce ve kötü bir cilde sahip olmak zordur çünkü gizlemek oldukça zordur. Ancak kendinizi daha iyi hissettirecekse, bir kapatıcı veya biraz makyajla kusurları kamufle etmeye çalışabilirsiniz.

Su bazlı ve yağ bazlı olmayan ürünler kullandığınız sürece, bu cildinizi daha da kötüleştirmez. Elbette her gece yüzünüzü yıkamanız ve cildinizi iyice temizlemeniz önemlidir.

6. Bir kabuk ile iyice temizleyin

Cildinize peeling uyguladığınızda veya peeling uyguladığınızda, ölü cilt hücrelerinin dış tabakası çıkarılır, gözenekler temizlenir ve yeni cilt hücrelerinin üretimi uyarılır. Yüzünüzü temizlerken de aynı işlem gerçekleşir ancak peeling ürünü ile farkı daha derinlemesine temizlemesidir.

7. Cildin nefes almasına izin verin

Yüzünüze sürdüğünüz ürünlerin altında cildin nefes almasına izin vermeniz önemlidir. Bu nedenle cildinize gereğinden fazla yağ vermeyen ve özellikle kıvırcık ciltler için uygun olan cilt bakım ürünlerini kullanmalısınız.

Cilt ayrıca güneş ışığından ve temiz havadan da iyi gelir. Makul miktarlarda güneş, cilt üzerinde hafif bir kuruma etkisine sahip olabilir ve bu da daha az kötü cilt verebilir.

8. Sağlıklı beslenin ve yaşayın

Yağlı ve sağlıksız gıdaların kötü cilde neden olduğuna dair doğrudan bir kanıt yoktur. Bununla birlikte, sağlıklı bir diyet ve yaşam tarzının bağışıklık sistemini ve refahı güçlendirdiği ve bunun da daha sağlıklı bir cilde yol açabileceği yaygın bir bilgidir.

Stres cildi olumsuz etkileyen bir diğer faktör olabilir. Stresli olduğumuzda genellikle cildimiz kötüleşir. Bunun nedeni, stresin sorunlu cildin gelişimi ile ilişkili hormon dengesini ve hormon üretimini etkilemesidir.

9. Sigarayı bırakın

Herkes vücudun sigaradan ve sigaradan iyi hissetmediğini bilir. Aslında sigara, cilt daha grimsi, pürüzlü hale geldiği ve doğal elastikiyetini kaybettiği için cilt üzerinde de olumsuz bir etkiye sahiptir. Sigarayı bırakırsanız, otomatik olarak daha küçük sivilceler almazsınız, ancak genel olarak denemeye değer daha güzel bir cilde sahip olabilirsiniz.

10. Sorunlar devam ederse tıbbi yardım alın

Şiddetli sivilce problemleriniz varsa, sivilceler için reçeteli bir krem ​​veya merhem veya tablet kürü şeklinde tıbbi tedavi almanız gerekebilir. Kadınsanız, doğum kontrol hapları da bir çözüm olabilir çünkü kötü cilt üzerinde faydalı etkileri olabilir.

error: Kopyalamak mümkün değil !