Sivilceler İçin Aspirin Maskesi Kullananlar

Sivilceler için aspirin maskesi kullananlar

Aspirin maskesi için gerekli malzemeler;

Bir adet aspirin

Gül suyu

Maskenin hazırlanışı ve uygulanışı;

Bir tane aspirini alın ve toz haline gelene kadar ezin. Birkaç damla su ile macun ya da krem şeklini alana kadar karıştırın. Yüzünüzü sabunlu su ile yıkayın. Aspirini yüzünüzdeki sivilcelerin üzerine sürün. 10 dakika kadar bekleyin ve soğuk su ile yıkayın. Yıkamanın ardından cildinizi sakinleştirmek için gül suyu ile yüzünüzü rahatlatın.

Sivilcelerin tedavisi çıkış sebepler kadar çeşitlidir. İsteğiniz doğrultusunda bin tane sivilce tedavi yöntemi bulabilirsiniz. Fakat birçoğu maalesef güvenilmeyen veya sadece sivilce oluşmadan kullanılabilecek maskelerden ibarettir. Sivilcelere karşı iki başlıklı tedbir alına bilir. İlki sivilce çıkmadan diğeri ise sivilce çıktıktan sonra yapılması gerekenlerdir.

Sivilce çıkmadan yapılacak yöntemler Gözenek açma, Gözenekler sıkılaştırma, Gözenek temizleme, cilt temizleme, günlük doğal cilt bakımı ve cilt temizliğidir. Bu aşama sivilcenin oluşma safhalarını ortadan kaldırır. Sivilce oluşum sebepleri çok çeşitli olduğunu belirttik. Fakat gelişme aşamaları aynıdır. Yangın çıkmadan çakmağı yok ederseniz yangını önlemiş olursunuz. Bu mantıkla sivilce oluşmadan gözenekleri açar ve temiz tutarsanız sivilce oluşmaz.

Bir diğer aşama ise sivilce çıktıktan sonra yapılacaklardır. Sivilce çıkma aşamasında gözenekler tıkanmış ve kızarıklık başlamış hafif hafif kaşıntı hissi var ise bu durumda doğal maskeler denenmelidir. Bunlardan birisi ise aspirin maskesidir.

Son adımda yapılacak birçok uygulama mevcuttur. tıkanan gözeneklerin açılması, bakteri üremesine karşı önlem alınması, sebum salgısını düzenleyici diyet yada ilaç tedavisi, hormonal dengesizlik ile sivilceler çıkıyor ise hormon düzenleyici diyetler yada ilaç kullanımı ya da hekim kontrolünde kullanılan tıbbi ilaçlar başlıca uygulama yöntemleridir.

Bütün bu tedavi yöntemlerinden en sağlıklı ve kesin sonucu olan doğal yüz maskeleridir. Doğal yüz maskeleri konusunda “dogalcilt.com” da yayınlanan bir çok çözüm esaslı yöntemler mevcuttur. Bu site ve maskelerin esas amacı insanın maddi ve manevi sağlığını bozmadan doğal yaşam ve uygulamalar mantığını yaymaktır. Ve doğru bilgilendirmek, yabancı ve kimyasal ürünlerden uzak tutmaktır.

error: Kopyalamak mümkün değil !