Sivilcelere Evde Kahve Maskesi Tarifi

Sivilce için kahve maskesi nasıl yapılır ?

Sivilcelerle dolu, akne oluşumuna müsait ve yağlı ciltli kişiler tarafından sıkça kullanılan ve etkisi görülen hemen hemen herkesin de faydalandığı Türk kahvesi ile hazırlanan sivilce için kahve maskesi hem çok doğal, hem çok pratik, hem de çok etkili ucuz ve pratik bir yüz maskesidir. Gerekli malzemeler her mutfakta kolaylıkla bulunabilen oldukça ekonomik ve ulaşılır malzemelerden olan sivilce için kahve maskesi her zaman yapabileceğiniz türden kolaylıktadır.

 

Sivilce için Kahve Maskesi Malzemeleri

 • 1 ölçü Türk kahvesi (1 çay kaşığı)
 • 1 ölçü limon suyu (1 çay kaşığı)
 • Küçük bir kap

 

Evde kolay sivilce için kahve maskesi nasıl yapılır ?

 • Türk kahveli ve limonlu cilt maskesi hazırlamak için kahveyi ve limon suyunu küçük bir kabın içerisine koyup iyice karıştırın.
 • Yüzünüzü yıkayarak temizleyin.
 • Sivilce için kahve maskesi cildinize ince bir tabaka halinde sürülür,
 • Maskeyi önceden bol ılık asidik bir sabunla temizlediğiniz cildinize sürün ve tamamen kuruyuncaya kadar bekleyin,
 • 10-15 dakika maksimum sivilce için hazırladığınız kahve maskesinin etkisinin oluşması için beklenmesi gerekir.
 • Kahve içinde yer alan aromatik kahve yağı ve kahvenin kendisinin cilt gözenekleri üzerinde ki temizleyici etkisi bu süre içinde cildinize etki eder.
 • Ardından ılık su ile cildinizi durulayın ve sivilce için kahve maskesi uygulamasını sonlandırın.
 • Bu uygulamayı haftada bir kaç sefer güvenle yapabilir hatta arkadaşlarınızla içtiğiniz Türk kahvenizin ılık telvesini yüzünüze friksiyon ile uygulayarak bile iş ortamında 5 dakikada pratik peeling ve cilt gençleştirme işlemini yapabilirsiniz.

Kahve maskesi nasıl sivilceye iyi gelir ?

Kahve içerdiği hassas asidik ve aromatik yağ asitleri ile kimyasal olarak cilt yüzeyinde temizlenme, nemlenme ve  yüzeyel aşındırıcı etkisi ile anti aging ve gençleştirme etkisi yapar. Ayrıca kahve maskesi içine ekleyeceğiniz limon benzeri asidik maddeler peeling etkisinin derin penetrasyon ile daha kalıcı ve uzun etkiler oluşmasına neden olur. Bu kahve ve limon maskesi ile ilk olarak yağlı ciltlerin baş belası sivilcelerinizi kurutup, yerine yenisinin çıkmasını engelleyecek ve sonrasında ise kahve maskesi cildinizden çıkartırken yapacağınız friksiyon masajı ile yüzeyel ölü derilerden kurtulup, bir çeşit kimyasal ve doğal peeling etkisi yaratarak cildinizin gözeneklerini tıkayan ölü deri ve epidermis kalıntılarını temizleyeceksiniz. Cildinize uyguladığınız masajın ve kahve ve limon maskesi etkisi ile cildinizin ışıl ışıl parıldadığını göreceksiniz.

Bu maskeyi üç günde bir defa uygulayabilirsiniz. Eğer cildiniz çok hassas bir yapıya sahipse cildiniz tahriş olabilir. Dilerseniz sivilce için kahve maskesi hazırlarken içerisine damlatacağınız birkaç damla aloa vera yağı cildinizi dinlendirecektir.

Sivilcelere Evde Kahveli Maske Tarifi
Sivilceler için evde kolaylıkla hazırlayabileceğiniz kahve ve limon maskesi ev ortamında kolayca yapılabilir. Sivilce için kahve maskesi  nasıl yapılır kolay pratik tarif yazımız.

 

error: Kopyalamak mümkün değil !