Siyah Nokta Temizleme – 15 Yöntem – 4

Siyah Nokta Temizleme Evde Yöntemler

12- Muskat hindistan cevizi ve süt ile Siyah Noktaları Çıkarmak 

Siyah nokta temizleme evde yöntemler araştırıyor iseniz bu seri yazı dizimiz sizler için:

 • Siyah noktalar için farklı bir çözüm ise süt ve küçük hindistan cevizi olabilir.
 • Yeterince hindistan cevizi ile 2 yemek kaşığı sütü (özellikle ayran olmasını tavsiye ederiz) iyice karıştırarak ince hamur yapın.
 • Hazırladığınız bu karışımı nazikçe yüzünüze uygulayın, küçük bir fırça ile hafifçe yüzünüzü fırçalayın.
 • İşlemi tamamladıktan sonra yüzünüzü ılık su ile durulayın.

 

 

13- Kozmetik Ürün Olarak Eksfoliyant ile Siyah Noktaları Çıkarmak

Eğer siyah nokta temizleme evde yapmak ve kolay bulunan malzemeler ile kendiniz uygulamak isterseniz, eksfoliyant özellikte macun hazırlayamıyorsanız satın alabilirsiniz.

Gözenekleri temizlemek ve sinir bozucu siyah noktalardan kurtulmak için düzenli olarak bu üründen yararlanın.

Bu ürünü satın almadan önce cilt tipinize uygun olup-olmadığını ve ürünün içerisinde bulunan maddelere alerjiniz olup-olmadığını bilmeniz sizin için oldukça faydalı olacaktır.

 

 

C- Kimyasal İlaçlar ve Spa Ürünleri ile Siyah Noktaları Temizlemek

14- Siyah Noktaları Temizlemek için Gözenek Temizleyici Bantları Kullanın

 • Bu bantlar; yüzünüzdeki ölü derileri ve siyah nokta temizleme için yardımcı olur, pamuklu malzeme içerirler ve küçük-büyük şeritler halinde satılır.
 • Yüzünüzün pürüzlü ve siyah nokta bulunan bölgelerine bu şeritleri yapıştırın.
 • Bantların kuruması için 15 dakika kadar bekleyin ve bir anda çekin. (hızlı çekmeniz çok önemli, yoksa bant yeterince siyah nokta temizleyemez).
 • Bu ürünler hızlı çözüm almak için iyidir, ancak kısa vadeli çözümlerdir. Uzun vadeli çözümler için daha önce bahsettiğimiz ev yapımı macunları kullanmanızı tavsiye ederiz.

15- Siyah Nokta Temizleme için Peeling Kullanın

 • Salisilik asit, gözeneklerin içinde sıkışıp kalan ölü deri hücrelerini ve diğer kirleri çözüp çıkarmak ve pratik olarak evde siyah nokta temizlemek için ucuz ve kolay bulunan bir maddedir. Temel olarak Aspirin gibi el altı bir ilacın esas maddesi olan salisilik asit aspirin kullanılarak siyah nokta temizleme amaçlı evde kullanılabilir.
 • Size en yakın eczaneden salisilik asit içeren peeling satın alabilirsiniz ya da yerel bir spa merkezini ziyaret ederek profesyonel bir tedavi alabileceğiniz gibi ilk maddede yazdığımız şekilde evde siyah nokta temizlemek için aspirin kullanabilirsiniz.
 • Aspirin ile siyah nokta temizliği yapacaksanız 10 cc ılık su içinde 100 mg coraspin eriterek siyah nokta temizleme için uygulayacağınız bölgeye port coton ile uygulayıp sonra friksiyon masajı ile etkisini arttırmalısınız ve beş dakika bekledikten sonra bol ılık su ile arındırmanız gerekir.
 • Eğer peeling kullanacaksanız; öncelikle yüzünüzdeki ilgili bölgelere ince bir tabaka olacak şekilde peelingi sürün, kuruması için bir süre bekleyin, daha sonra ılık su ile yüzünüzü ovalayarak temizleyin.

 

Bu yazının diğer bölümleri:

– Siyah Nokta Temizleme – 15 Yöntem – 1

Siyah Nokta Temizleme – 15 Yöntem – 2

Siyah Nokta Temizleme – 15 Yöntem – 3

Doğal maskelerle cildinizdeki gözenekleri temizleyerek siyah noktalardan kurtulun.
Cildinizde rahatsız edici komedon ve  siyah nokta temizleme evde işlemleri ile kurtulun.
error: Kopyalamak mümkün değil !