Bal Tarçın Maskesi İle Siyah Noktalara Evde Çözüm

Cilt güzelliğinize gölge düşüren siyah noktalarla başınız dertte mi? Cildinizin bakımına gereken özeni göstermemeniz, makyajınızı temizlememeniz, cildinizin hava almasını engeller ve bu da sivilce ve siyah nokta oluşumuna neden olur. Güzellik ve bakım merkezlerinde çeşitli yöntemler bulunsa da siyah noktalara evde çözüm bulmak da zor değil. Uygulayacağınız bal tarçın maskesi ve diğer pratik peeling ve maskelerle ile siyah noktalarınızdan kurtulabilirsiniz.

 

 

Bal Tarçın Maskesi

Bu maske, hem siyah noktalar hem de sivilceler üzerinde etkilidir. Aynı zamanda bal cilt kuruluğuna da iyi gelir ve cildin daha parlak görünmesini sağlar. Maskeyi hazırlamak için;

 

Malzemeler:

  • 1 yemek kaşığı bal
  • 1 çay kaşığı tarçın

 

Hazırlanışı:

  • Her iki malzemeyi bir kapta iyice karıştırın.
  • Pürüzsüz hale geldiğinde yüzünüze uygulayın.
  • Burun çevresi ve siyah noktaların bulunduğu bölgelere parmaklarınızla dairesel hareketlerle masaj yapın.

Bal, bakterilerin temizlenmesine yardımcı olur. Dolayısıyla siyah nokta ve sivilce oluşumunu da engeller.

 

 

Siyah noktalar için peeling ve maske tarifleri

Tuz ve Limon Peelingi

Tuz ve limon ikilisi, tıkanmış gözeneklerin açılmasına ve ölü derilerin atılmasına yardımcı olur; dolayısıyla cilt için peeling görevi görür. Bu karışım ile siyah noktalarınızdan kurtulabilir ve ölü derileri atarak taze bir cilt oluşturabilirsiniz. Ancak dikkat, tuzu cilde çok fazla bastırmadan uygulamanız gerekiyor. Yumuşak ve dairesel hareketlerle yapacağınız tuz ve limon peelingi, siyah noktalara evde çözüm bulmak için iyi bir seçenek.

 

 

Nane ve Zerdeçal Maskesi

Her iki besin de ferahlatıcı özelliğe sahiptir. Özellikle nane, cildi ferahlatarak tıkanmış gözeneklerin açılmasını sağlar. Ayrıca gözeneklerde kir ve yağ birikimini engeller.

  • 2 çay kaşığı kuru nane
  • 1 avuç nane yaprağı
  • toz zerdeçal

İlk olarak sıcak yarım su bardağı suya kuru ve taze naneyi atıp 5-10 dakika demlendirin ve suyunu süzüp bir kaba alın. Daha sonra içerisine macun kıvamı elde edene kadar toz zerdeçal ilave edin. Yoğun bir kıvam elde edince karışımı cildinize uygulayın ve 15 dakika kadar bekletip ılık su ile durulayın.

Bu maskelere yardımcı olmak için, uygulama öncesinde derin bir kaba ya da tencereye kaynamış su ve birkaç damla lavanta yağı damlatın ve başınıza havlu kapatarak bu buharı yüzünüze verin. Buharlı su, gözeneklerin açılmasına ve sonrasında siyah noktalara evde çözüm bulmak için uygulayacağınız maske ve karışımların daha hızlı etki etmesine yardımcı olur.

Gözenek tıkanıklıkları, sivilceler ve siyah noktalar için peeling ve maskeler.
Gözenek tıkanıklıkları, sivilceler ve siyah noktalar için bal tarçın maskesi ile pratik peeling ve maskeler.
error: Kopyalamak mümkün değil !