Sizi Olduğunuzdan Yaşlı Gösteren 9 Saç Hatası

1) Çok uzun saçlar yaşlı gösterir.

Aşırı uzun saçlar 40 yaş üzeri kadınlar için sert bir görünüm oluşturur. Saçlarınıza arkadan bakıldığında genç olduğunuz tahmin edilebilir ama önden bakıldığında aynı etkiyi yaratmayacaktır. En ideal evrensel uzunluk köprücük kemiğinde olan boydur. Boyun hizasında olan ve yüzü çevreleyen katlara sahip kesimler de boyundaki yaşlılık belirtilerini kamufle eder.

 

 

2) Çok kısa saçlar da yaşlı gösterir.

Kısa saçlar için herhangi bir kural yoktur ancak saç uçlarınızın yüzünüzün özeliklerini vurgulamasına önem gösterin. Sarkmış bir çene altını saklamak istiyorsanız çene hizasındaki kesimlerden uzak durmalısınız. Benzer şekilde, kısa saçlara sahip olan kadınların çoğu kullanım rahatlığından ötürü sade kesimler tercih ediyor. Ancak saçlarınızda hareketlilik yoksa saçlarınız sizi olduğunuzdan daha yaşlı gösterecektir. Yumuşak katlı kesimler moderndir ve sizi genç gösterir.

 

 

3) Uzun seneler boyunca aynı saç stiline sahipseniz kapılarınızı değişikliğe açın.

10 yıl önceki saç stilinizi hâlâ kullanıyorsanız, yeni bir görünümün tam zamanı. Nasıl ki aynı kıyafetleri senelerce giymiyorsunuz, neden aynı saça senelerce sahip olasınız ki? Büyük değişimlere hazır değilseniz küçük adımlar atın. Saçınızın ayrımını değiştirmeniz bile görünümünüzü değiştirecektir.

 

 

4) Yeni ürünler denemekten çekinmeyin.

Niasinamid ve kafein gibi yaşlanma geciktiricileri saçlarınızda kullanmanın zamanı gelmiş olabilir. Bu ürünler yumuşaklık, parlaklık ve genç görünüm gibi kozmetik avantajlara sahiptir. Saçın üst derisi cildin üst katmanına benzer, o yüzden bu ürünlerin saçta ve ciltte etkili olması normaldir. Bir tür nemlendirici etkisine sahip sodyum hiyaluronat içeren şampuanlar kullanın.

 

 

5) Saç renginiz ten renginizin yanında sönük duruyor olabilir.

Saçlarınızın arasına ince renkler atmak büyük bir değişiklik yaratacaktır. Yaş ilerledikçe kadınların cilt tenleri açılır ve tenleri daha olur. O yüzden, 25 yaşında sizde yakışan tonlar 50 yaşınızda aynı etkiyi yaratmayacaktır. Saç rengi uzmanları çocukken sahip olduğunuz saç rengine dönmenizi öneriyor. Ancak tek renk her zaman sizi olduğunuzdan daha yaşlı ve sert gösterecektir, o yüzden aralarına mutlaka balyaj veya ışıltı atın.

 

 

6) Kakül kullanmayı deneyin.

Kaküller alındaki kırışıklıkları kamufle eder ancak düz inen bir kakül de herkese yakışmaz ve sizi olduğunuzdan sert gösterebilir. Onun yerine yana doğru şekil verilmiş ve saçlarınızla uyumlu olan katlı kaküllerden kullanın. Bu size daha yumuşak ve genç bir görünüm kazandıracaktır. Saç kesiminin yüz şeklinize uyduğundan emin olun. Kaküller özellikle omuz hizası saçlarda çok güzel duruyor.

 

 

7) Beyazlayan saç telleriyle barışık olun.

Saçlarınızı boyatmadan önce gri saçların sizde güzel durup durmadığına bir bakın. Örneğin, sarışın birinin saçları beyazladığında gri saçlar ona gümüş parlaklığı kazandırır ve güzel bir görüntü ortaya çıkar. Gri saç hem trendler arasında yer alıyor, hem de modern görünür.

 

 

8) Aynı saç ürününü yıllar boyunca kullanmayın.

Yaş ilerledikçe saçın yapısı da değişir, o yüzden daha farklı bir formüle ihtiyaç duyar. Saç telleri kurur ve kalınlaşır, o yüzden nemlendirici ürünlere yönelin ve açıcı işlemlerden uzak durun. Gelişen teknoloji ile yeni içeriklerden oluşan ürünleri piyasada bulmak artık daha kolay. Bunlardan birini mutlak siz de deneyin. Parlaklığı arttıran, saç tellerine canlılık ve yumuşaklık katan ürünlerden deneyin.

 

 

9) Saçlarınıza hacim kazandırın.

Bunun için ilk olarak doğru bir saç kesimi kullanmalısınız. İnce telli saçlar boynun yarısı hizasında veya daha kısa olacak şekilde katlı kesimler tercih etmeli.

Saç diplerinize hacim kazandıran ürünler de kullanmalısınız. Saç boyalarının da hacimde önemi büyüktür. Işıltılar ve gölgeler saçlara hacim katar, saç tellerinizin daha kalın görünmesine yardımcı olur ve saç boyama işlemi geçici olarak saç yapısını kalınlaştırır.

Saçlarınızın kesimini değiştirerek, hacmini arttırarak ve diğer canlandırma yöntemleri ile daha genç görünebilirsiniz.
Saçlarınızın kesimini değiştirerek, hacmini arttırarak ve diğer canlandırma yöntemleri ile daha genç görünebilirsiniz.
error: Kopyalamak mümkün değil !