Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Tarifi

Evde Siyah Nokta Maskesi Yapımı

Siyah noktalardan kurtulmak için evde siyah nokta maskesi yapmak hiç bu kadar kolay ve ekonomik olmamıştı! Bu güne kadar yaptığınız hiçbir pratik maske siyah noktaları tabiri caizse gözünüze soka soka çıkarmamıştır. Ama bu siyah nokta maskesi özellik olarak kolayca evde siyah nokta maskesi olarak yaptıktan sonra yüzünüze sürdükten sonra hızla kuruyarak ve ellerinizle yüzünüzden bu maskeyi soyarak hem yapması hem uygulaması kolay bir yöntemdir. Sonuçlarına ise gözlerinizle inanamıyorsunuz. Çünkü bu maske siyah noktalara mıknatıs gibi yapışıyor ve cildinizden onları soyuyor. Üstelik bu maskeyi sadece iki basit malzeme ile yapıyorsunuz. Çok ama çok kolay olan bu maske bir o kadar da ekonomik.

 

Soyulabilen Evde Siyah Nokta Maskesi İçin Malzemeler :

  • Süt
  • Toz Jelatin

 

Ucuz pratik evde siyah nokta maske tarifi:

2 Yemek kaşığı süt içerisine iki yemek kaşığı toz jelatini ekleyin ve karıştırın. Bu karışımı mikrodalga fırında (eğer mikrodalga fırınınız yoksa önceden 200 derecede ısıtılmış normal fırında) kıvam alıncaya kadar ısıtın. Şeffafa yakın bir renk aldığında maskeniz hazır demektir.

 

 

Soyulabilen Siyah Nokta Maskesi Nasıl Uygulanır

Fırından ürünü çıkarmadan önce cildinizi güzelce temizleyin kurutun ve maskeyi fırından çıkarın ve cildinizi yakmaması için ısısını kontrol edin. Isı cildiniz için uygun dereceye geldiğinde bir kaşık yardımı ile isterseniz sadece siyah noktalı kısma isterseniz de tüm cildinize bu maskeyi sürün. Maske hızlıca kuruyacaktır. Bu arada bu maske sadece siyah noktaları almıyor aynı zamanda da gözeneklerinizi de temizliyor. Bu yüzden tüm cilde uygulamak daha mantıklı.  Maske kuruduktan sonra yüz hatlarınızın çevresinden başlayarak maskeyi cildinizden soyarak çıkarın maskeye dikkatle baktığınızda siyah noktalarınızın hepsini söktüğünü ve cildinizi tertemiz yaptığını göreceksiniz.

 

Evde siyah nokta maskesi Siyah Nokta Temizleme Maskesi (Siyah Maske) yazımızı okuyabilirsiniz.

soyulabilen-siyah-nokta-maskesi-tarifi
Soyulabilen kolay maske ile siyah noktalardan kurtulmak çok ucuz
error: Kopyalamak mümkün değil !