Spor yapmadan zayıflayın

Spor yapmadan zayıflayın. Kulağa nasıl geliyor? İmkansız değil! Aşağıda belirttiğimiz yöntemleri deneyerek siz de spor yapmadan zayıflayabilirsiniz. Egzersiz, metabolizmanızı arttırmanın belirli bir yoludur. Ancak sizden pek fazla şey gerektirmeyen başka yollar da var. Daha çok yeni bir yeme şekline karar vermenle ilgili. Çünkü çok fazla çaba harcamadan, doğru yaparsanız günlük kalori alımınızı 100 kcal’den fazla azaltabilirsiniz. Burada, doğru şekilde yaparsanız büyük bir fark yaratabilecek bazı basit püf noktaları sunuyoruz. Spor yapmadan zayıflayın.

Kilo vermek için ipuçlarımız

1. Daha küçük porsiyonları daha sık yiyin

Üç saatte bir yemek yemek çok popüler bir kavramdır. Bunu yaparak kan şekerinizi doğru seviyede tutarsınız, bu da kilo verme şansınızı artırır.  Araştırmacılar, yemekten 2-3 saat sonra metabolizmanın hızlandığını da gördüler.

2. Kahvaltı yapmayı unutmayın

Sabah yemek yerseniz metabolizma da hemen çalışmaya başlar. Araştırmalar, gün boyunca kahvaltıyı atladığınıza göre en az 100 daha az kalori alacağınızı gösteriyor. Sadece sağlıklı ve yüksek lifli bir alternatif seçmeyi unutmayın. .

3. Biraz fazla protein yemekten çekinmeyin

Nişasta, şeker ve yağ yerine protein yersek daha fazla kalori yakarız. Ayrıca daha uzun süre tok hissedeceksiniz. Balık, kümes hayvanları, yumurta, kabuklu yemişler, tohumlar ve süzme peynir iyi protein kaynaklarıdır.

4. Yemeğinizi uzun süre çiğneyin

Yemeğinizi fazla yerseniz, çok fazla yemeniz daha olasıdır. Araştırmacılar, fast food’un, beyne ne zaman doyduğunuzu söyleyen bir hormon olan leptinin salınmadığı anlamına geldiğine inanıyor. Beynin tok olduğunuzu algılaması 20 dakika sürer ve bir yemek ortalama 10 dakika sürer. Spor yapmadan zayıflayın.

5. Güçlü yiyeceklere odaklanın

Araştırmalar acı biberde bulunan kapsaisinin kan yağlarını azaltmaya yardımcı olabileceğini gösteriyor.

6. Bir fincan yeşil çay için ve gevşeyin

Yeşil çay, metabolizmanızı hızlandıran ve vücutta depolanmış yağların salınımını uyaran antioksidanlar içerir. Stres atmak da yağ yakma şansını artırır. Ve spor yapmadan zayıflayın!

error: Kopyalamak mümkün değil !